דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה כיכרות ומזרקות

 

 
 
 
ברצלונה כיכר אספנייה Plaza de Espana
כיכר אספנייה Plaza de Espana
נבנתה בשנת 1929 , בעבור התערוכה העולמית, בכיכר שני מגדלי פעמונים, שנבנו בכניסות לכיכר,משם ניתן להגיע ל Reina Maria  השדרה הנוצרית אשר בה ממוקם  Congress Centre מרכז התערוכות הישן,הכיכר נמצאת למרגלות הר היהודים ,בעברה שימשה כמקום הגרדום להוצאה להורג עד השנה 1720 ,ובשנה זאת הועבר הגרדום לפארק סיטדלה .
 
בשנת 1929 שופצה הכיכר לרגל התערוכה העולמית ,במרכזה הוצבה מזרקה גדולה אנדרטת שלושת הימים statue celebrating the three seas, האנדרטה מפארת את שלושת הימים לגבולותיה של ספרד,ממוקמת בחזית מרכז קניות. אשר בכיכר אספניה,כתיאוריה נוספת מציגה את עבודתו של האומן כיצירה מפתיעה סוריאליסטית של גילופי פסלים, לכל אורכו של המבנה, בראשו של המבנה לפיד לאבוקה תמיד,כאשר הסברה אומרת שהזרועות המונפות הם לתפילה ולביאת הרבה מים.
 
במזרקה פסלי אבן שיש וברונזה ,בראשה של המזרקה ממוקמת אבוקת אש אשר מדליקים אותה באירועים מיוחדים,בעצם המזרקה מסמלת את שפע המים בנהרות ספרד,ערכי בריאות,שפע והשגיות.
 
מבנים רבים המקיפים את הכיכר נבנו בעבור מקומות לינה לאורחי התערוכות,ובחלקם אף נשארו כאלה כיום,בקצה הצפוני של הכיכר הייתה זירת שוורים עגולה Las Arenas  אשר הפכה בשנים האחרונות לארנה של ברצלונה  Arenas de Barcelona  בעבר זירת פרים נבנה בשנת 1900 מלבנים אדומות ,כיום קניון מרכז מסחרי .
 
מאחורי הקניון היה בעבר בית מטבחים אשר שינה את ייעודו והפך לפארק של האומן חואן מירו,ובמרכזו פסלו המפורסם האישה והציפור המתנשא לגובה 23 מטר.
 
בחלק השמאלי של הכיכר ממוקם שוק הפשפשים  Fira de Barcelona. השוק מחופה לירקות ומזון ממוקם ברחוב Pl Font 1 בחלק השמאלי של כיכר אספנייה למורדות הר היהודים ברובע Ciutat Vella, השוק פתוח החל מהשעה 07:00, השוק פתוח בימים שני-שבת ,סגור בימי ראשון.
 
בכיכר שני מגדלי פעמונים  Venetian Towers, שנבנו בכניסות לכיכר, המשמשים כעמודי הכניסה לאזור הירידים והתערוכות, שני המגדלים המתנשאים לגובה 46 מטר בדגם של מגדלי הפעמונים הנמצאים בוונציה בכיכר סן מרקו, בראשם של שני העמודים ניצב מעיין מקדש בסגנון יווני ומעליו פירמידה שפיצית בהמשכם של המגדלים מוליכה שדרת  Reina Maria Christina  השדרה הנוצרית המשופעת בגינות ומפלי מים קטנים, לכוון הר היהודים ומזרקת המים המזמרת בשפע פעלולי מים בגווני צבע שונים ומנגינות מתחלפות,טיול באזור התערוכות והירידים הישן .
 
בקרבת מגדלי הפעמונים בכיכר אספניה ,ממוקמת תחנת רכבת  חשמלית  העורכת סיורים ברחבי הר היהודים בעיקר באטרקציות החשובות ,שני קרונות יוצאים לסיור בן שעה ,אך כדאי לבחון את שעות ההפעלה.
ברצלונה כיכר אספנייה Plaza de Espana
 
ברצלונה כיכר והכנסייה Plaza Sant Felip Neri
כיכר והכנסייה   Plaza Sant Felip Neri
הכיכר הקטנה ממוקמת באזור  Barrio Gotico  ברובע  Gothic Quarter  .
תחבורה לרדת בתחנת מטרו  Jaume
מידע 
Plana Sant Felip Neri , כאשר חוצים את ארמון  Bishop s Palace  , מגיעים לכיכר אשר שמה  ניתן לה בשם הקדוש Jesuit preacher, שחי בפירנצה וברומא בשנים 1515-1595.הכנסייה בכיכר הוקדשה לזכרו .
 
הכנסייה נבנתה בשנת 1752 ואשר היתה חסרת מזל, כאשר במלחמת האזרחים בספרד,פצצה הרגה 20 ילדים אשר הסתתרו בה,את תוצאות ההפצצה ניתן לראות על קירות הכנסיה.במרכז הכיכר היה בעבר בית קברות בשם Montju?c del Bisbe,
 
כיום מזרקה הנותנת לכיכר את קסמה ואשר מושך מבקרים לבקרה. בכיכר נימצא ארמון  שהועתק בשלמותו לכיכר  מהרחוב הראשי   Via Laietana  בשנת 1990.
ברצלונה כיכר והכנסייה Plaza Sant Felip Neri
 
ברצלונה רובע Gracia כיכר plaza del nord
כיכר  plaza del nord
רובע  gracia
הכיכר משמשת כגורם חשוב בשכונה,הכיכר שופצה בשנת 1999 וניטעו בה סוגים שונים של עצים,במרכזה של הכיכר מזרקה מרשימה,הנושאת עליה כתובת לזכרם של הכפרים שמהם נוצרה השכונה.
 
הכיכר תוכננה בשנת 1859 כאשר השכונה עדיין הייתה עצמאית,והייתה ממוקמת בפרוורים,המזרקה  הפועלת למעלה ממאה שנה בכיכר, מתארת נבל המוקף אליפסה חדה ושני ענפי דפנה מקשטים אותו,ללא התבוננות עמוקה ניתן להחסיר את הסמליות של שלט הזיכרון לזכר הכפר הקדום.
הכיכר מאכלסת את בית מועצת הרובע שעליו מוצב שעון שמש,,והכניסה לבניין מכסה חלק מהכיכר,
ברצלונה רובע Gracia כיכר plaza del nord
 
ברצלונה כיכר Plaza del Diamant
כיכר  Plaza del Diamant 
הפסל ממוקם בכיכר Plaza del Diamant רובע Gracia
  רובע  gracia
מידע
הסופר הקטלוני מרץ רודורדה  Merce Rodoreda , אחראי על פרסום הכיכר בספרו ובתיאור דמויות החיות בכיכר בשנת 1962 ודמות אישה אשר נאבקה במלחמת האזרחים בספרד,הסופר גם התפרסם בתירגום שירתו של המשורר האמריקאי David Rosenthal  ,פסלו של הסופר מוצב לאות כבוד בכיכר.
פסל   la Colometa
ברצלונה כיכר Plaza del Diamant
 
ברצלונה כיכר Plaza joanic
כיכר  Plaza joanic
רובע  gracia
לכיכר אין עבר היסטורי,אבל היא משמשת כאחת מנקודות המוצא לסיור ברובע,הכיכר מוקדשת לפוליטיקאי וסופר צרפתי אשר חיי בשכונה וייצג אותה במהלך הקמת הרפובליקה הראשונה בספרד,הכיכר עוברת שינויים וקיים חניון תת קרקעי מתחתיה, לאחרונה הוקם מגרש משחקים לילדים  ושולחנות פינג פונג בכיכר,
ברצלונה כיכר Plaza joanic
 
ברצלונה כיכר Plaza George Orwell
כיכר Plaza George Orwell
Gothic Quarter, Raval , La Ribera
הכיכר ממוקמת בסוף רחוב Carrer Escudellers,במרכז השכונה, בכניסה לרובע העתיק ,במקום נעשים שיפוצים רבים ותיקונים,כולל ניקיונות האזור אהוב על צעירים,על מנת לבלות במסעדות ובתי הקפה הרבים,מה שהיה בעבר אזור מוזנח שינה את פניו ושודרג,במרכז הכיכר מוצב פסל של האומן הסוריאליסטי  Leandre Cristofol. .
ברצלונה כיכר Plaza George Orwell
 
ברצלונה כיכר plaza rovira trias
כיכר plaza rovira trias
רובע  caduco
הכיכר מחברת את רחוב torrent de les flors, ורחוב קטן יותר בשכונה, במבט ראשון הכיכר אינה נראית שונה מיתר הכיכרות, עד אשר רואים את פסל הברונזה של אדם יושב על ספסל אבן במרכז הכיכר, הפסל הוא פסלו של הארכיטקט הקטלוני אנטוני רובירה, הפסל מגולף בגודל טבעי בברונזה,ונותן את התחושה של אדם הנמצא במנוחה נצחית, הפסל מוצב ליד שולחנות בתי הקפה המפוזרים בכיכר.
ברצלונה כיכר plaza rovira trias
 
ברצלונה כיכר Plaza del Sol
כיכר   Plaza del Sol
רובע  gracia

אחת הכיכרות הסמליות של הרובע, במשך היום מהווה הכיכר מקום לטיול ומנוחה,באחד מבתי הקפה הפתוחים המפוזרים בשטח, למעשה בחלק מהרחובות המוליכים לכיכר ובכיכר  נערכים  מופעי רחוב כולל מוזיקאים ושחקנים.
 
בערבים ובלילות הופכת הכיכר לסואנת למרות מחאות תושבי השכונה,חלק מהכיכר מכוסה בעלוות העצים,בכיכר נמצא שעון שמש על 12 סימני השעות הממוקם על פסל ברונזה,במרכזה של הכיכר ,המציג  מלאכים מקיפים כדור שממנו יוצאת דמות של אישה.המסמל את חוגת השמש כשעון שמש העולם ו 12 המזלות.
ברצלונה כיכר Plaza del Sol
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור