דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה אנדרטאות ופסלים

 

 
 
 
ברצלונה כיכר Plaza George Orwell
כיכר Plaza George Orwell
Gothic Quarter, Raval , La Ribera
הכיכר ממוקמת בסוף רחוב Carrer Escudellers,במרכז השכונה, בכניסה לרובע העתיק ,במקום נעשים שיפוצים רבים ותיקונים,כולל ניקיונות האזור אהוב על צעירים,על מנת לבלות במסעדות ובתי הקפה הרבים,מה שהיה בעבר אזור מוזנח שינה את פניו ושודרג,במרכז הכיכר מוצב פסל של האומן הסוריאליסטי  Leandre Cristofol. .
ברצלונה כיכר Plaza George Orwell
 
ברצלונה אנדרטת שלושת הימים
אנדרטת  שלושת הימים
statue celebrating the three seas
האנדרטה מפארת את שלושת הימים לגבולותיה של ספרד,ממוקמת בחזית מרכז קניות. אשר בכיכר אספניה,תאוריה נוספת מציגה את עבודתו של האומן כיצירה מפתיעה סוריאליסטית של גילופי פסלים,לכל אורכו של המבנה,בראשו של המבנה לפיד לאבוקה תמיד,כאשר הסברה אומרת שהזרועות המונפות הם לתפילה ולבאת הרבה מים.
ברצלונה אנדרטת שלושת הימים
 
ברצלונה כיכר plaza rovira trias
כיכר plaza rovira trias
רובע  caduco
הכיכר מחברת את רחוב torrent de les flors, ורחוב קטן יותר בשכונה, במבט ראשון הכיכר אינה נראית שונה מיתר הכיכרות, עד אשר רואים את פסל הברונזה של אדם יושב על ספסל אבן במרכז הכיכר, הפסל הוא פסלו של הארכיטקט הקטלוני אנטוני רובירה, הפסל מגולף בגודל טבעי בברונזה,ונותן את התחושה של אדם הנמצא במנוחה נצחית, הפסל מוצב ליד שולחנות בתי הקפה המפוזרים בכיכר.
ברצלונה כיכר plaza rovira trias
 
ברצלונה כיכר Plaza del Sol
כיכר   Plaza del Sol
רובע  gracia

אחת הכיכרות הסמליות של הרובע, במשך היום מהווה הכיכר מקום לטיול ומנוחה,באחד מבתי הקפה הפתוחים המפוזרים בשטח, למעשה בחלק מהרחובות המוליכים לכיכר ובכיכר  נערכים  מופעי רחוב כולל מוזיקאים ושחקנים.
 
בערבים ובלילות הופכת הכיכר לסואנת למרות מחאות תושבי השכונה,חלק מהכיכר מכוסה בעלוות העצים,בכיכר נמצא שעון שמש על 12 סימני השעות הממוקם על פסל ברונזה,במרכזה של הכיכר ,המציג  מלאכים מקיפים כדור שממנו יוצאת דמות של אישה.המסמל את חוגת השמש כשעון שמש העולם ו 12 המזלות.
ברצלונה כיכר Plaza del Sol
 
ברצלונה כיכר אנדרטת קולומבוס סוף הרמבלרס
כיכר שער השלום  Placa de la Porta de Pau  ועמוד קולומבוס  Columbus monument
הכיכר והעמוד שבמרכזו ממוקמים בתחתית שדרת הרמבלס ליד חוף הים ונמל וואל
מידע
העמוד שהחלו לבנותו בשנת 1882 נבנה לכבוד התערוכה העולמית ובנייתו הושלמה בשנת 1888,בקצה שדרת רמבלרס לכוון הים בכיכר עגולה ,גובהו של העמוד 51 מטר,והוא בנוי על בסיס אבן שגולף בקישוטים המתארים שלבים חשובים בחייו ומסעותיו ופסלים שונים כולל פסל אריה מברונזה גדולפסל אריה מברונזה גדול היו אמורים להיות 20 אריות על פי המודל של כיכר טרפלגר בלונדון אך בפועל שמונה אריות ניצבים,ליד האנדרטה שעוצבה בידי האומן Gaieta Buigas i Monrava.
 
על העמוד לזכרו של קולומבוס מגלה יבשת אמריקה,נמצא פסלו של קולומבוס מצביע לכוון כל שהוא ,הסברה מספרת כי האצבע  מופנת לכוון אמריקה אך מבט במצפן סותר הסבר זה.
גובהו של הפסל 7 מטר מעל לעמוד, ניתן לטפס במעלית בתשלום למרפסת תצפית המבטיחה נוף יפה של העיר, הכניסה פתוחה בכל יום בשעות 09:00-20:30, הכניסה למרפסת התצפית ממוקמת למרגלות הפסל וקשה במעט לראותו מהמרפסת, על חלונות המרפסת מוקרנים פרטי הנוף והסבר לנוף ולכוונים .
ברצלונה כיכר אנדרטת קולומבוס סוף הרמבלרס
 
ברצלונה אנדרטת הנופלים פרנקו Sierra de Guadarrama
אנדרטת הניצחון של פרנקו  monument to Francos victory
הכניסה בתשלום ,פתוח בחורף בשעות 10:00-17:00 בקיץ עד 18:00.
עמק הנופלים ממוקם כשמונה קילומטר צפונית  מהעיר  El Escorial   לרגלי הרי   Sierra de Guadarrama .
תחבורה לבסיס האנדרטה מגיעים ברכבל פוניקולור היוצא בכל 30 דקות.
למדריד באוטובוס מתחנת   Moncloa . בקו האוטובוס  664 הנקרא Autocares Herranz  הלוקח את המבקר  אל שער הכניסה של עמק ,זמן הנסיעה כארבעים וחמש דקות  45  ויורדים בתחנת   Cruce Cuelgamuros  ,כאשר יורדים  מהאוטובוס עולים  לאוטובוס בעיירה סן לורנצו דה אל אסקוריאל, בקו 660 הלוקח את המבקר  אל דה Cruce Cuelgamuros . בנקודת הירידה מהאוטובוס  בשער הכניסה לעמק , עדיין יש כשלושה קילומטרים במעלה ההר אל הצלב, יש לקחת מונית או לטפס רגלית לצלב
מידע
שמונה קילומטר צפונית למתחם ארמון  The Royal Monastery of El Escorial,   ממוקמת אנדרטת הניצחון של פרנקו בעמק הנופלים ,בגובה של 1400 מטר משקלה כל הפרויקט 200,000 טון , האנדרטה נבנתה בשנים 1940-1958, האנדרטה אמורה להנציח 40,000 חללים משני צדדי המתרס במלחמת האזרחים בספרד,היא נבנתה בידי שבויי מלחמה רב המונצחים שייכים לכוחות הרפובליקנים , גם גופתו של הרודן פרנקו קבורה בבזיליקה שנחצבה בסלע.
 
בחלק המזרחי של המתחם נמצאת הכניסה  לקריפטה עם מנהרה שנחצבה בסלעי הגרניט לאורך 262 מטר , לצדדי המנהרה שש קפלות שלוש בכל צד,מעל למעבר כיפה שגובה 40 מטר ,בבזיליקה ממוקם מזבח גדול שלמרגלותיו קבורים פרנסיסקו פרנקו חוסה אנטוניו פרימו דה ריברה מייסדי המפלגה .
 
מעל לקריפטה  על הסלע מוקם הצלב הקדוש הענק מאבן שגובהו 150 מטר  הצלב נחשב לגדול בעולם , לרגלי האנדרטה טיילת שאורכה 300 מטר ,הרוחב בין הזרועות 46 מטר בבסיס האנדרטה ממוקמים ארבעה פסלים שגובהם 18 מטר, הפסלים מתארים את ארבעת האנגווליסטים .
ברצלונה אנדרטת הנופלים פרנקו Sierra de Guadarrama
 
ברצלונה כיכר ואנדרטת קולומבוס Columbus monument
כיכר ואנדרטת קולומבוס  Columbus monument
הביקור באנדרטה ומתחתיה בחנות אינה כרוכה בתשלום רק העלייה במעלית כרוכה בתשלום.
שדרות    Mirador de Colon  הממוקמות ממול לנמל וואל בברצלונה.
הכניסה לאנדרטה לטיפוס במעלית למרפסת הנוף פתוחה בכל יום בשעות 09:00-20:30.
מידע
העמוד שהחלו לבנותו בשנת 1882 נבנה לכבוד התערוכה העולמית ובנייתו הושלמה בשנת 1888,בקצה שדרת רמבלרס לכוון הים בכיכר עגולה ,ניצבת האנדרטה עם העמוד שגובהו של העמוד 51 מטר, הפסל ניצב על עמוד הבנוי על בסיס אבן שגולף בקישוטים המתארים שלבים חשובים בחייו ומסעותיו ופסלים שונים כולל פסל אריות מברונזה גדולים ,תוכננו 22 אריות אך בפועל רבוצים  8 אריות ליד האנדרטה ,כל זאת על פי רעיון אנדרטת טרפלגרד בלנדון, האנדרטה לזכרו של קולומבוס תוכננה בידי האמן  Gaieta Buigas i Monrava .
 
על העמוד לזכרו של קולומבוס מגלה יבשת אמריקה,נמצא פסלו של קולומבוס מצביע לכוון כל שהוא ,הסברה מספרת כי האצבע מופנת לכוון אמריקה אך מבט במצפן סותר הסבר זה.
 
גובהו של הפסל 7 מטר מעל לעמוד, ניתן לטפס במעלית גונחת לשנים בתשלום,  למרפסת התצפית המבטיחה נוף יפה של העיר אך שוכחת לקיים , הכניסה פתוחה בכל יום בשעות 09:00-20:30, הכניסה למרפסת התצפית ממוקמת למרגלות הפסל והאריות לכוון הים וקשה במעט לראותו מהמרפסת, מרפסת התצפית צרה ואינה מאפשרת מעבר חופשי סגורה בחלונות וסורגים,מחניקה ולוחצת ,עליתי הבנתי את הבעייה ומיד ירדתי ,לדעתי אינו שווה את החוויה ,על חלונות המרפסת היו בעבר מוקרנים פרטי הנוף והסבר לנוף ולכוונים השונים.
ברצלונה כיכר ואנדרטת קולומבוס Columbus monument
 
ברצלונה כיכר דל פי Placa del Pi
כיכר דל פיPlaca del Pi
לכיכר     מגיעם משדרות הרמבלס 
כיכר דל פי  הסמוכה לשדרת הרמבלאס הינהאחת מפינות החמד של הרובע. היא נקראת כך על שם עץ אורן עתיק, בן למעלה ממאה שנה,הגדל בה Pi =עץ אורן  יש בכיכר כנסיה גותיתSanta Maria del Pi עם חלון רוזטה גדול ,הכניסה לכנסייה מכיכר  Placa del Piאו כיכר  Placa Sant Josep Oriol,שעות פתיחה  09:00-13:00  ובשעות 16:00-20:30.

בכיכר מספר בתי קפה שניתן לשבת בחוץ בקיץ ולהינות מממנוחה מתחת לקרני השמש, הכיכר משמשת את אומני העיר לדוכני זמניים למכירת דברי אומנות ,אומני רחוב ,זמרים,נגני כלי נגינה קבעו את מקומם בכיכר.

רחוב פטריטקסול   Carrer Petritxol
הרחוב הצר הזה שמתחילבכיכר דל פי הוא בעל אופי ואווירה מאד מיוחדים. הוא מפורסם, בין היתר, בשל השוקולד שלו. כאן אפשר היה לשתות שוקו חם כבר במאה ה - 18. לאורך הרחוב מצויים Granjas רבים -  זוהי הגרסה הקטאלונית לבתי-תה, בהם אפשר לשתות לא רק תה, אלא גם ובעיקר אתהשוקו המיוחד.  הרחוב ידוע גם בשל הגלריות לאמנות המצויות בו, ובנוסף להן מתאפיין הרחוב בעבודות הקרמיקה והמוזאיקה שלו המציגות תמונות  ציוריות מתוך ספר מודרניסטי שלסנטיאגו רוסיניול.

באזור  Plaza del Pi   ורחוב Carrer Petritxol,  המהווים את שני החלקים העמוסים של הרובע הגותי, שבו חנויות היסטוריות חושפות את כל הקסם שלהם בשכונה וברחובות הקניות העיקרים, כגון פראן ,Portaferrissa ובעיקר ב  Portal de l Angel, liveliest רחוב הקניות, המקשר את העיר הישנה עם כיכר  פלאזה Cataluna.
ברצלונה כיכר דל פי Placa del Pi
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור