דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה קתדרלות וכנסיות

 

 
 
 
ברצלונה כנסיית סנטה אגתה Santa Agata Chapel
כנסיית סנטה אגתה Santa Agata Chapel
plaza del Rei, 1  אזור  Ciutat Vella
תחנת מטרו  Jaume I
טלפון  3162740
הכנסייה פתוחה בימים שלישי-שבת בשעות  10:00-14:00 ובשעות 16:00-20:00.
מידע
הכנסייה נבנתה במאה ה 15 , ממוקמת בקרבה לארמון 
Real Mayor Palace  ושימשה כקפלה של בית המלוכה,  הכנסייה בנויה בסגנון  גותי, הכנסיה נבנתה בתוך תחומי העיר הרומית ובתחומי החומה,כיום היא אינה מוסד דתי אלא חילוני.
 
הכניסה אליה דרך מערכת מדרגות,בכנסיה מזבח בסגנון גותי,שתי מצבות גבוהות המתרוממות לגובה,ומספר תאי ווידואים,בחלל חדר תשמישי הקדושה מוצב שעון מכני מברזל שנבנה בשנת  1576, החלונות העתיקים בבימת המקהלה והגלריות נבנו בתקופות שונות.
ברצלונה כנסיית סנטה אגתה Santa Agata Chapel
 
ברצלונה כיכר והכנסייה Plaza Sant Felip Neri
כיכר והכנסייה   Plaza Sant Felip Neri
הכיכר הקטנה ממוקמת באזור  Barrio Gotico  ברובע  Gothic Quarter  .
תחבורה לרדת בתחנת מטרו  Jaume
מידע 
Plana Sant Felip Neri , כאשר חוצים את ארמון  Bishop s Palace  , מגיעים לכיכר אשר שמה  ניתן לה בשם הקדוש Jesuit preacher, שחי בפירנצה וברומא בשנים 1515-1595.הכנסייה בכיכר הוקדשה לזכרו .
 
הכנסייה נבנתה בשנת 1752 ואשר היתה חסרת מזל, כאשר במלחמת האזרחים בספרד,פצצה הרגה 20 ילדים אשר הסתתרו בה,את תוצאות ההפצצה ניתן לראות על קירות הכנסיה.במרכז הכיכר היה בעבר בית קברות בשם Montju?c del Bisbe,
 
כיום מזרקה הנותנת לכיכר את קסמה ואשר מושך מבקרים לבקרה. בכיכר נימצא ארמון  שהועתק בשלמותו לכיכר  מהרחוב הראשי   Via Laietana  בשנת 1990.
ברצלונה כיכר והכנסייה Plaza Sant Felip Neri
 
כנסיית Sant Jaume
כנסיית  Sant Jaume
Avenida de Palau de la Generalitat
תחנת מטרו  Jaume I
מידע
לכיכר ולכנסיה יש לחזור לתקופה הרומית,אשר בה ועדיין מבני שלטון ממוקמים בכיכר,בצד אחד של הכיכר ממוקם ארמון Palace of the Generalitat  בית הממשל האוטונומי של הקטלונים וממול בית מועצת העיר.
 
בימי ראשון תושבי העיר באים לרקוד בכיכר את ריקודי  Sardana  הריקוד הלאומי של חבל קטלוניה  חוויה משפחתית ולילדים .
כנסיית Sant Jaume
 
הקתדרלה של ברצלונה סנט אילולה Santa Eulalia או L
הקתדראלה של ברצלונה  סנט אילולה  Santa Eulalia או La Seu   
הקתדראלה של ברצלונה  סנט אילולה Catedral de Santa Eulalia או La Seu   והקליסטר  cloister  
הכניסה חינם,עליה במעלית למרפסת התצפית בתשלום.
המתחם נקרא גם    La Seu , המכלול ממוקם בכיכר   Plaza de la Seu.רובע Barri Gotic .
הכנסייה פתוחה בימים שני-שישי בשעות 08:00-12:45 ובשעות 17:15-19:30, בשבת עד השעה 20:00,ביום ראשון בשעות 08:00-13:45 ובשעות 17:15-20:00.
תחבורה תחנת מטרו  Urquinaona Station    קווים 2,4 , תחנת מטרו  Catalunya Station   קווים 1.3 .
הכנסייה נבנתה על שרידי כנסייה רומית  ומסגד,בשנת 1298 החלה הבנייה ,ואשר נמשכה למעלה ממאה חמישים שנה, והסתיימה במאה ה 14,כאשר חזיתה והמגדלים התווספו לקתדראלה רק במאה ה   19,הכנסייה בסגנון גותי קטלוני,אבל בחלל הפנימי שולט הסגנון הרומי בעיקר בקפלה Santa Lucia Chapel, ובקריפטה –האולם התת קרקעי Santa Eulalia,המכיל ארונות קבורה מאוד מיוחדים,של אישים רמי מעלה.
 
הקפלה נבנתה בזמן שלטון רומא בשנת 343 לספירה ונהרס בזמן שלטון המורים בשת 985 ,ושוקמה מחדש בשנים 1046-1058הקפלה Santa Llucia  נתווסתה בשנים 1257-1268, 30 שנה מאוחר יותר בשנת 1298 התווספה הקתדראלה בסגנון הגותי.אך עקב מחלת הדבר ומלחמות האזרחים הושלם המבנה המרכזי  בשנת 1460,החבילה הגותית הושלמה בשנת  1889, המבנה החרוטי על החלק המרכזי הושלם בשנת 1913. 
 
אורכה של הקתדראלה  כ  95 מטר ,רוחבה 40.30 מטר, על המגדל של הקתדראלה מתנוסס שעון בגובה של 50 מטר,המגדל המתומן ומעליו חלק חרוטי מתנשא לגובה 71 מטר,באולם המרכזי 28 קפלות קטנות שיועדו כמקום תפילה אישיים לעשירי העיר,הקפלות משופעות בתשמישי קדושה מרהיבים בציורים וגילופים רבים,כדאי להתבונן לבימת המקהלה.
 
מנזר קתדרלה  cloister 
המתחם  הממוקם בכיכר  Plaza de la Seu  כולל את הקתדראלה והמנזר והחצר שבו,המתחם נבנה בשנים  1380-1451,
כאשר מגיעים מכוון כיכר sant gaumeנתקלים בעצי מגנוליה ודקלים,בחצר הקלוסטר מתגוררים 13 אווזים המסמלים כל אחד שנה בחיי martyrSanta Eulalia,נערה שעונתה למוות במאה הרביעית עקב מסירותה לדת,במקום מוזיאון קטן  לחפצי דת  ליטורגיה וסידורי תפילה.
הקתדרלה של ברצלונה סנט אילולה Santa Eulalia או L
 
ברצלונה קתדרלה סנטה מריה דה למאר Basilica de Santa Maria
קתדרלה סנטה מריה דה למאר    Basilica de Santa Maria del Mar  
הכניסה  ללא תשלום
תחנת מטרו  Jaume I   קווי אוטובוס  17, 19, 40, 45
כתובת רחוב  מונטקאדה  רובע 
Born- La Ribera , Plaza de Santa Maria del Mar ממזרח לרובע הגוטי.
שעות הביקור 09:00-13:30 ובשעות 16:30- 20:00.
מידע
הכנסייה שעברה שיפוץ בשנים האחרונות, ממוקמת ליד מוזיאון פיקסו,  ברחוב Montcadaבחזית הכנסייה הועלו על המוקד נידוני האינקוויזיציה ,היא הוקמה לקדוש השומר על המלחים .
 
הכנסייה בנויה בסגנון הגותי קטלאני ,אחת הקתדראלות המתיירות בברצלונה פשוטה אך שובה את הלב  ,בעל אקוסטיקה טובה,ולפעמים נערכים בה קונצרטים. בעיקר של קונצרטים קלסיים או מופעי גאז, הכנסייה מושכת אליה מבקרים רבים.
 
הרישומים הראשונים על הקתדראלה מופיעים משנת  998.הכנסייה נבנתה בידי הארכיטקט Berenguer de Montagut, על אבן חקוקה הנצחה לכיבוש האי סרדיניה,אשר נשלטה לאחר כיבושה בידי קטלוניה עשר שנים שקדמו לשלטון באי  Mallorca,  ואשר פתח את הדרך לאי סיציליה וליוון ולשליטת  העיר ברצלונה , הוא נבנתה בידי ספנים מקומיים אשר רצו להקים כנסייה מתחרה לקתדראלה של ברצלונה .
 
מבחוץ הכנסייה נראית בסגנון מושלם קטלוני גותי,והשונה מהסגנון הגותי אירופי,קו הסגנון הקטלאני שולט במבנה בקווים האופקיים,בשימוש בחומרים מוצקים לחללים הפתוחים,לסטראות שהן מעברי הצד , הפתוחות ללא הגגות  ומופרדות מחלל האולם המרכזי ,תוך מתן העדפות לגודל של המרחב,ביחד עם עמודי תמיכה חזקים,מגדלים מתומנים ובעלי סיומת שטוחה בגג, בחזית המערבית של המבנה גמלון כניסה הנתמך בידי שתי קשתות ביחד עם חלון הרוזטה  ,דמויות הברונזה של שני סבלים על הדלת מנציחות את הזמן בחלק המערבי פסלים של פטרוס ופאולוס, חלונות ויטראזים אחד בצורת לב מעל לדלת הכניסה.
כניסה לכנסייה היא בלתי רגילה,ומיד מגלים את התהודה והאקוסטיקה טובה של הכנסייה.
 
רחוב מונטקאדה שנקרא בשמה של משפחה אצילים ,בו ממוקמת הכנסיית  Maria del Mar   כולל מספר ארמונות עם חצרות פטיו ,שבהם גרו בני האצולה ולאחר מכן עשירים אך הם עזבו והארמונות שינו את יעודם  שינו את יעודם בהווה, בסמוך לכנסייה מוזיאון פיקסו שהיה בעברו ארמון  Berrenger de Aguilar  מהמאה ה  15 ,ארמון הרוזן  Marques de Llio המשמש כיום כארמון הטכסטיל  שנבנה במאה ה  14, ארמון דלמס  Dalmases שנבנה במאה ה  17 ,ארמון סביליו  Cervello  מהמאה ה   16שכיום משמש את גלרית  Maeght.
 
ברצלונה קתדרלה סנטה מריה דה למאר Basilica de Santa Maria
 
קפלה מרכוס Capella Marcus
קפלה מרכוס Capella Marcus
הקפלה ממוקמת במפגש הרחובות  Carders  ו   Moncada 
מידע
הקפלה נבנתה בסגנון ה הרומנסקי , ניתן לראות חלק מן המבנה המקורי של המאהXII.
כנסייה זעירה שנבנתה במאה ה 12 שימשה את האורחים שהגיעו לעיר לאחר סגירת השערים בלילה ,הייתה שייכת לרוזן מרקוס הבנקאי, מאחר והיה ממוצא יווני מוקדשת הכנסייה לבתולה מריה בכינוי המדונה של גרייד בהתבסס על ההתגלות במוטיב הנוצרי,
שימשה כמקום לשרות הדואר הראשון במדינה. 
קפלה מרכוס Capella Marcus
 
ברצלונה כנסיית הלב הקדוש Sagrat Cor וגן השעשועים Tibado
הכנסייה Temple Expiatori del Sagrat Cor 
הכניסה בחינם פרט לשימוש במעלית.
הכנסייה פתוחה בימי השבוע בשעות 10:00-14:00 ובשעות 15:00-19:00 .
איך להגיע לקחת את Tibibus מעבורת האוטובוס T2 שירות אשר פועל כל יום מסלול מעגלי בין כיכר  קטלוניה עם תחנות שונות לאורך הדרך, בדרך הוא עוצר  במגדל   Torre Collserola ובפארק גואל, אוטובוס התיירים     Tibibus T2 פועל רק בחודשי הקיץ, כאשר פארק טיבידאבו פתוח, במסלול מעגלי כל חצי שעה החל מהשעה  11:00, מחיר 2.5 יורו.
או לקחת את רכבת   Ferrocarril train on L7  מכיכר קטלוניה מול חנות הכלבו Corte Ingles  או מתחנת שדרות גרסיה או  מתחנת Provenza   לרדת בתחנת  Av Tibidado , לאחר מכן לקחת את הקרונית הכחולה  old Tramvia blau   עד הרכבל של Funicular of Tibidabo train  שיעלה אותכם למרומי ההר, לכנסייה ולפארק.
 
כדי לעלות לפארק השעשועים   Tibidabo amusement park, העלייה  בתחנת   pl. Dr Andreu מתחנת החשמלית      הכחולה,לתחנת   Tibidabo AmusementPark ,אורך המסילה 512 מטר, ימי הפעילות של החשמלית היא בימים   שבת וראשון ובימי חג, בתדירות 30 שלושים דקות ,בין השעות  10:45-18:45 ,למעשה ישנם ימים נוספים במשך החודש ,אך יש לברר את זה בצורה פרטנית
הכנסייה  המצועצעת ממוקמת בחלק הגבוה של הר הטיבידאבו בחלקה המערבי של העיר בראשה של הכנסייה פסל המשיח  המוזר של ישו המתנשא לגובה 512 מעל לגובה פני הים, הכנסייה מוארת בשעות הלילה.
בניית הכנסייה בסגנון גותי החלה בשנת 1902 הופסקה והושלמה בשנת 1962, ניתן לעלות במעלית בתשלום מתוך הכנסייה ,למרפסת תצפית לרגלי פסל המשיח ישו,ביציאה מהמעלית מקדמים את פניכם 12 פסלי השליחים, משם עולים במערכת מדרגות לולייניות לקומה נוספת ומשם עוד מדרגות  עד המרפסת העליונה ,מומלץ לא ביום סוער שאז צריך להכניס אבנים לכיסים , במרפסת  מתחת לרגלי פסל ישו הענק והמוזהב אשר ידיו פרושות לכוון הים והעיר.

בכנסייה קריפטה בת חמישה חלקים המופרדים בעמודים,שלושה אפסיסים מסביב למגדל הראשי שמסביבו עוד מגדלים ,אולמות תפילה,חלונות ויטראזים עם אלמנטים הקשורים לנצרות ,קפלה קדושה שנחפרה בהר בשנת 1940,החלל הפנימי מחולק לשלושה אולמות עם אפסיס חצי עגול בראשו.
 

ברצלונה כנסיית הלב הקדוש Sagrat Cor וגן השעשועים Tibado
 
ברצלונה כנסיית Iglesia de Belen
כנסיית   Iglesia de Belen
כניסה חופשית
כתובת  Rambla 107  אזור  Ciutat Vella   רובע  הגותי
הכנסיה פתוחה בכל הימים בשעות 07:45-21:00.
תחבורה תחנת תחבורה ראשית   Catalunya  renf  station, תחנת מטרו Catalunya  קווים    1, 2, 3, 6 ,7 , תחנת מטרו  Liceu  
קו 3 ,  קווי אוטובוס  14, 17, 18, 22, 24, 57
מידע
בראשיתה היתה הכנסייה בית כנסת עד לגירוש יהודי ספרד בשנת 1776, יסודותיה במבנה משנת 1553 אשר נשרף בשנת 1671,בשנים 1729-1680 נבנתה מחדש ,למרות ששפוץ החלק הפנימי נמשך עד שנת 1855.

הכנסיה הקתולית  של האמא של האלוהים של בית לחם, מכונה כנסיית בית לחם ,כנסיה המעוצבת בסגנון קטלוני גותי  המוקפת חומות, הכנסייה ממוקמת בפינה במפגש השדרה La Rambla   עם רחוב  Calle del Carmen .
 
לכנסייה חזית בסגנון  ברוק ,החלק הפנימי נשרף במלחמת האזרחים בספרד בשנת 1936,לאחר שנישרפה במלחמת האזרחים ושופצה הוכרזה כנכס לאומי של המדינה.
ברצלונה כנסיית Iglesia de Belen
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור