דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה רובע Gracia

 

 
 
 
ברצלונה שדרת גרסייה Passeig de Gracia
שדרת גרסייה  Passeig de Gracia
המשכה של השדרה הוא מדרחוב   Portal de L Angel
אחד הרחובות המהודרים בעיר ,אשר שימש בעבר את הכניסה הראשית לעיר , רחוב המשופע במבנים אשר נקראים מודרניסטים ,השם הכולל לזרם האדריכלות בסוף המאה   18  ומחצית המאה ה  19,מבנים אדריכליאים משונים קמעה אך מעניינים ביותר.
 
האזור תוכנן על פי מודל הנדסי נוקשה של קווים גאומטרים לאורך ולרוחב כאשר לכל בית ומבנה תהיה חצר פנימית וגינות,ותכנון הרחבה לפריצה מחוץ לגבולות העיר באותה תקופה,מכל התוכנית נותרו קווי האורך והרוחב של סידור המבנים והרחובות.
 
הרחוב משמש ושימש כטיילת לתושבי העיר,והחל ממחצית המאה ה  19 נתווספו לרחוב ולאזור בתי קפה ושולחנות והרכבים מוזיקליים מנעימים את אווירת הבילוי בבתי הבילוי,לאורך הרחוב,צצו בתים או יותר נכון ארמונות,ניכר בבניה כל חידושי האדריכלות והבניה תוך שימוש בחומרים חדשניים,של ברזל,ארובות מעוטרות ושונות וכדומה.
 

ברצלונה שדרת גרסייה Passeig de Gracia
 
ברצלונה הקדמה לרובע גרסיה Gracia
הקדמה לרובע Gracia בברצלונה
מידע
אחד הרובעים המתויירים ביותר בעיר,חלק מהבתים ברובע הם בני שתי קומות ,ברובע כיכרות שקטות רבות,סיור ברובע מאפשר עצירות רבות לצפייה באטרקציות שונות,ובבתי הקפה הפזורים בכיכרות.
 
למרות היותה חלק מהעיר ברצלונה ,הרובע מתפקד עצמאית מסורתית,במיוחד בחודש אוגוסט בפסטיבל הגדול ברובע  Gracia decorate  שאז מקושטים הרחובות במיטב המחלצות,נערכים מופעים,תזמורות מוזיקה מופיעות וריקודים,עד אור הבוקר.
 
ברובע ישנה תעשייה זעירה ומספר רב של חנויות קטנות,המוכרות דברי אומנות ועבודות יד,סטודנטים רבים הבאים ללמוד נמשכים לגור ברובע ובשכונותיו,אך גם רב תושביו הם ממוצא קטלוני והשפה הקטלונית מדוברת ברובע למכביר,תוספת הסטודנטים מספקת את האווירה הבוהמית למקום.
 
הרובע משדר מעיין סוג מגורים כפרי,לתיירים ברובע לא קל להתמצא במארג הרחובות הצרים והכיכרות הקטנות שלו,כמו כיכרות : 
Plaza Vierreina, Plaza del Sol, Plaza Rius  Taulet , Plaza del Diamant , בכיכרות מוצבים על המדרכות שולחנות וכיסאות צמודים לבתי הקפה ולמיסעדות ,לשתיית קפה ולנשנש אוכל ועוגות,או ארוחות בצהרים ובערב,המבוססים בעיקר על המיטבח הקטלוני,תבשילים אקזוטיים,ולבידור ישנם ברים,תאטרונים ובתי קולנוע,ברובע קיימת מרכז תחנת המטרו  Digaonal station ,או תחנת  Fontana station  בקו 3 הירוק והמוליך אותך לכיכר  Catalunya  בחמש דקות או בהליכה של 20 דקות.
ברצלונה הקדמה לרובע גרסיה Gracia
 
קאזה Casa Amattler
קאזה אמטלר   Casa Amattler
הכניסה רק לקומת הקרקע במבואה,בחנות השוקולד ובמוזיאון הקטן  בחינם.
Passeig de Gracia, 35   ,רובע  Eixample
תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia   ,או   תחנת מטרו  Liceu   קווי אוטובוס  7, 16, 17, 22, 24, 28.
מידע
הבניין נבנה בשנים  1898-1900  זהו מבנה פרטי שהכניסה מותרת רק למבוא הבית ,במבוא זה נערכות תערוכות מתחלפות הפתוחות לקהל, מיד לפני הכניסה למבנה קאזה   Amatller אריח באדמה מסמן את קילומטר האפס   0, המסמל את מרכז העיר לכאורה מבחינת האדריכל שנאלץ לגלות מספרד בעת עליית שלטון פרנקו.

בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי ,הפלמי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר, בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושמורים , תוכנן בידיגוזף פואיג , המבנה תוכנן בעבור יצרן שוקולד אנטוניAmatllerשרכש את המבנה בשנת 1898 , המבנה משמש עדיין כמבנה עסקים ומגורים ,החלק העליון הגמלון המשולש בנוסח פלמי.
ניתן להיכנס בחינם למבוא הבית  Casa Amattler ומשם לחנות מזכרות ושוקולד של היצרן,ובהמשך למוזיאון הקטן המורכב משני אולמות תצוגה והמוקדש ליצרן השוקולד ,דגמים ותוכניות אדריכליות לחנות השוקולד של המפעל,אפשר להכין קפה בתשלום והעיקר במבואה ניתן לצלם ולראות את גרם המדרגות ותקרת הזכוכית הצבעונית של חדר המדרגות ובמוזיאון  .

בבנין המעניין הזה שולבו סגנונות שונים כמו הסגנון הרומי, הגותי ,הפלמי והברוק תוך ביצוע של בנית הבית באמצעות חומרים קלאסיים מהעבר.
 
בית יוקרתי המקושט באלמנטים שונים ושימורם תוכנן בידי Puig i Cadafalch, המבנה תוכנן בעבור יצרן שוקולד,והמבנה  משמש עדיין כמבנה עסקים,החלק העליון הגמלון המשולש בנוסח פלמי.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את  Block of Discord עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי  ההרמוניה  והם :Casa Lleo Morera  אשר עוצב בידי Domenech i Montaner s ,מבנה  Casa Amatller  שתוכנן בידי  Puig i Cadafalch, מימינו המבנה של גאודי Casa  Batllo.
קאזה Casa Amattler
 
קאזה ליאו מוררה Casa Lleo Morera
קאזה ליאו מוררה   Casa Lleo Morera
סיור מחוץ למבנה
Passeig de Gracia, 35 רובע Eixample
תחנת מטרו  L2, L3, L4 Passeig de Gracia  , קווי אוטובוס  7, 16, 17, 22, 24, 28.
מידע
הבניין תוכנן בידי האדריכל   לואיס  Domenech  אני  Montaner, המבנה המקורי שנבנה בשנת 1864 שימש לבניית המבנה העכשווי,שפוץ הבית הנוכחי בוצע בשנים  1906-1902, בחזרה לסגנון הברוק,החלונות מגולפים ומעוטרים במוטיבים המזכירים במיוחד סגנון הלניסטי ,כל שאר האלמנטים הדקורטיביים המופיעים במבנה , משקפים  את התקופה ההלניסטית,הגותית והרנסנס,המבנה אינו פתוח לקהל, על עבודתו זאת זכה האדריכל בפרס אדריכלות של העיר, המבנה עבר שיפוץ בשנת 1992.
 
שלושת המבנים אשר מהווים את  Block of Discord עוצבו בידי שלושה אדריכלים הנקראים מודרנים ,הבלוק הכולל את שלושת המבנים מכונה הבלוק של חסרי  ההרמוניה  והם :Casa Lleo Morera  אשר עוצב בידי Domenech i Montaner s ,מבנה  Casa Amatller  שתוכנן בידי  Puig i Cadafalch s, מימינו המבנה של גאודי Casa Batllo,שלושת המבנים בבלוק אינם פתוחים לקהל.
קאזה ליאו מוררה Casa Lleo Morera
 
ברצלונה רובע Gracia כיכר plaza del nord
כיכר  plaza del nord
רובע  gracia
הכיכר משמשת כגורם חשוב בשכונה,הכיכר שופצה בשנת 1999 וניטעו בה סוגים שונים של עצים,במרכזה של הכיכר מזרקה מרשימה,הנושאת עליה כתובת לזכרם של הכפרים שמהם נוצרה השכונה.
 
הכיכר תוכננה בשנת 1859 כאשר השכונה עדיין הייתה עצמאית,והייתה ממוקמת בפרוורים,המזרקה  הפועלת למעלה ממאה שנה בכיכר, מתארת נבל המוקף אליפסה חדה ושני ענפי דפנה מקשטים אותו,ללא התבוננות עמוקה ניתן להחסיר את הסמליות של שלט הזיכרון לזכר הכפר הקדום.
הכיכר מאכלסת את בית מועצת הרובע שעליו מוצב שעון שמש,,והכניסה לבניין מכסה חלק מהכיכר,
ברצלונה רובע Gracia כיכר plaza del nord
 
ברצלונה כיכר Plaza del Diamant
כיכר  Plaza del Diamant 
הפסל ממוקם בכיכר Plaza del Diamant רובע Gracia
  רובע  gracia
מידע
הסופר הקטלוני מרץ רודורדה  Merce Rodoreda , אחראי על פרסום הכיכר בספרו ובתיאור דמויות החיות בכיכר בשנת 1962 ודמות אישה אשר נאבקה במלחמת האזרחים בספרד,הסופר גם התפרסם בתירגום שירתו של המשורר האמריקאי David Rosenthal  ,פסלו של הסופר מוצב לאות כבוד בכיכר.
פסל   la Colometa
ברצלונה כיכר Plaza del Diamant
 
ברצלונה כיכר Plaza joanic
כיכר  Plaza joanic
רובע  gracia
לכיכר אין עבר היסטורי,אבל היא משמשת כאחת מנקודות המוצא לסיור ברובע,הכיכר מוקדשת לפוליטיקאי וסופר צרפתי אשר חיי בשכונה וייצג אותה במהלך הקמת הרפובליקה הראשונה בספרד,הכיכר עוברת שינויים וקיים חניון תת קרקעי מתחתיה, לאחרונה הוקם מגרש משחקים לילדים  ושולחנות פינג פונג בכיכר,
ברצלונה כיכר Plaza joanic
 
ברצלונה כיכר plaza rovira trias
כיכר plaza rovira trias
רובע  caduco
הכיכר מחברת את רחוב torrent de les flors, ורחוב קטן יותר בשכונה, במבט ראשון הכיכר אינה נראית שונה מיתר הכיכרות, עד אשר רואים את פסל הברונזה של אדם יושב על ספסל אבן במרכז הכיכר, הפסל הוא פסלו של הארכיטקט הקטלוני אנטוני רובירה, הפסל מגולף בגודל טבעי בברונזה,ונותן את התחושה של אדם הנמצא במנוחה נצחית, הפסל מוצב ליד שולחנות בתי הקפה המפוזרים בכיכר.
ברצלונה כיכר plaza rovira trias
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור