דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה רובע El Gotico

 

 
 
 
ברצלונה כיכר אספנייה Plaza de Espana
כיכר אספנייה Plaza de Espana
נבנתה בשנת 1929 , בעבור התערוכה העולמית, בכיכר שני מגדלי פעמונים, שנבנו בכניסות לכיכר,משם ניתן להגיע ל Reina Maria  השדרה הנוצרית אשר בה ממוקם  Congress Centre מרכז התערוכות הישן,הכיכר נמצאת למרגלות הר היהודים ,בעברה שימשה כמקום הגרדום להוצאה להורג עד השנה 1720 ,ובשנה זאת הועבר הגרדום לפארק סיטדלה .
 
בשנת 1929 שופצה הכיכר לרגל התערוכה העולמית ,במרכזה הוצבה מזרקה גדולה אנדרטת שלושת הימים statue celebrating the three seas, האנדרטה מפארת את שלושת הימים לגבולותיה של ספרד,ממוקמת בחזית מרכז קניות. אשר בכיכר אספניה,כתיאוריה נוספת מציגה את עבודתו של האומן כיצירה מפתיעה סוריאליסטית של גילופי פסלים, לכל אורכו של המבנה, בראשו של המבנה לפיד לאבוקה תמיד,כאשר הסברה אומרת שהזרועות המונפות הם לתפילה ולביאת הרבה מים.
 
במזרקה פסלי אבן שיש וברונזה ,בראשה של המזרקה ממוקמת אבוקת אש אשר מדליקים אותה באירועים מיוחדים,בעצם המזרקה מסמלת את שפע המים בנהרות ספרד,ערכי בריאות,שפע והשגיות.
 
מבנים רבים המקיפים את הכיכר נבנו בעבור מקומות לינה לאורחי התערוכות,ובחלקם אף נשארו כאלה כיום,בקצה הצפוני של הכיכר הייתה זירת שוורים עגולה Las Arenas  אשר הפכה בשנים האחרונות לארנה של ברצלונה  Arenas de Barcelona  בעבר זירת פרים נבנה בשנת 1900 מלבנים אדומות ,כיום קניון מרכז מסחרי .
 
מאחורי הקניון היה בעבר בית מטבחים אשר שינה את ייעודו והפך לפארק של האומן חואן מירו,ובמרכזו פסלו המפורסם האישה והציפור המתנשא לגובה 23 מטר.
 
בחלק השמאלי של הכיכר ממוקם שוק הפשפשים  Fira de Barcelona. השוק מחופה לירקות ומזון ממוקם ברחוב Pl Font 1 בחלק השמאלי של כיכר אספנייה למורדות הר היהודים ברובע Ciutat Vella, השוק פתוח החל מהשעה 07:00, השוק פתוח בימים שני-שבת ,סגור בימי ראשון.
 
בכיכר שני מגדלי פעמונים  Venetian Towers, שנבנו בכניסות לכיכר, המשמשים כעמודי הכניסה לאזור הירידים והתערוכות, שני המגדלים המתנשאים לגובה 46 מטר בדגם של מגדלי הפעמונים הנמצאים בוונציה בכיכר סן מרקו, בראשם של שני העמודים ניצב מעיין מקדש בסגנון יווני ומעליו פירמידה שפיצית בהמשכם של המגדלים מוליכה שדרת  Reina Maria Christina  השדרה הנוצרית המשופעת בגינות ומפלי מים קטנים, לכוון הר היהודים ומזרקת המים המזמרת בשפע פעלולי מים בגווני צבע שונים ומנגינות מתחלפות,טיול באזור התערוכות והירידים הישן .
 
בקרבת מגדלי הפעמונים בכיכר אספניה ,ממוקמת תחנת רכבת  חשמלית  העורכת סיורים ברחבי הר היהודים בעיקר באטרקציות החשובות ,שני קרונות יוצאים לסיור בן שעה ,אך כדאי לבחון את שעות ההפעלה.
ברצלונה כיכר אספנייה Plaza de Espana
 
גשר הגותי barri gotic Bridge
גשר הגותי  barri gotic Bridge
נקרא גם  GOTHIC BRIDGE
כתובת רחוב   carrer del Bisbe היוצא משמאלו של ארמון המושל בכיכר גום ברובע  barri gotic  מכוון כיכר נובה .
מידע
הגשר בסגנון גותי מודרני, מחבר את בנין ממשל הקטלוני  Palau de la Generalitat לבנין מועצת העיר  Canons Houses,נבנה בשנת 1928,אדריכלו של הגשר Rubio i Bellver ,שייך לזרם מחדשי האומנות הקטלונית, אשר פעל ויצר ותיכן וביצע בניית מבנים רבים בעיר.
גשר הגותי barri gotic Bridge
 
מוזיאון העיר ברובע הגותי City History Museum
מוזיאון העיר ברובע הגותי  City History Museum
הכניסה בתשלום,  בימי ראשון מהשעה 15:00 מעל גיל 65 ומתחת ל 25 כניסה בחינם.
בשמו המקומי Historia de la Ciutatc ממוקם ברובע הגותי  בכיכר  Plaza del Rey.
תחנות מטרו  Catalunya, Liceu קווים 1, 3 ירוק,תחנת Jaume I קו 4. ממוקם בכיכר  Plaza del Rei
המוזיאון פתוח בימים שלישי-שבת בשעות 10:00-19:00, וביום ראשון בשעות 10:00-15:00, המוזיאון סגור ביום שני.
מידע
ממוקם במיסיון שנבנה במאה ה  14, ברובע הגותי, התצוגה העיקרית במוזיאון מבוססת על חפירות ארכיאולוגיות,החל מחפירות לגילוי עברה של העיר,שנעשו ונתגלו ממצאים מהמאה הראשונה למאה השמינית.
 
החפירות נעשו בשטח של 4 דונם וכללו חפירות מתחת לכיכר Plza del Rei,הנקראת כיכר המלכים,כאשר הכיכר הייתה סגורה לקהל החל מימי הביניים,העלייה במעלית לקומה הראשונה לוקחת את המבקר 2000 שנה לאחור,לתקופה של רחוב רומי,והבתים אשר ניצבו ברחוב בתוך החומות העתיקות.
 
דבר נוסף בתצוגה הוא האנסמבל הענק מימי הביניים המאכלס מוזיאון הכולל שרידי ארמון מימי הרומים,מהמאה  11-14 , מגדל השמירה של המלך King Martin משנת 1555 , כנסיית Saint Agatha  מהמאה ה 14, ובית השלטון הפאודלי מהמאה ה 16.
המראה העיר והחומות הנשקפים  ממגדל השמירה שווה את הטיפוס במעלה מדרגות המגדל,על קירות העץ של הכנסייה ניתן לראות ציורים שנשתמרו של הצייר  Jaume Huguet.
מוזיאון העיר ברובע הגותי City History Museum
 
מוזיאון הארכיב ההיסטורי לעיר L Ardiaca House - C
מוזיאון הארכיב ההיסטורי לעיר  L Ardiaca House -  Casa de l Ardiaca
הכניסה בתשלום
כתובת   de Santa Lucia, 1  רובע העתיק  Ciutat Vella
מידע
 
הקתדרלת מעון של הארכי אגמון נבנתה במתחם החומות של העיר הרומית הישנה,נבנתה במאה ה  16  על שרידים מהמאה ה  12,
המבנה נבנה בסגנון רנסנס גותי, במבנה פטיו מקסים ומזרקה מעניינת,כיום משמש כארכיב היסטורי לתושבי העיר.
 
הקוליסטר בעל חצר מרוצפת ואכסנדרה , ומזרקה גותית במרכזה,כדוגמא טובה לסגנון האדריכלות הגותי , האדריכל המודרני שתיכנן אף הוסיף תבת דואר בצד של חזית המבנה,מעוצבת ובעלת גילוף של יונים, המסמנים את התקווה למישלוח מהיר של הדואר,והצב מסמל את שרות הדואר האיטי.
 
בדרך כלל ניפתח המבנה לציבור ב  5 ביוני לחגיגה של  Corpus Christi , המבנה משמש לפרקים כמקום תצוגה לתערוכות מתחלפות.

 
מוזיאון הארכיב ההיסטורי לעיר L Ardiaca House - C
 
ברצלונה סיור לאורך שדרות הרמבלס חלק 1
סיור לאורך שדרות הרמבלס חלק 1
הקדמה
השדרה נקראת רמברלס ולא רמבלר, עקב חלוקתה לחמישה מקטעים דבר היוצר לכאורה הרגשה של מספר שדרות אך למעשה השדרה היא אחת ומתחילה בכיכר הגדולה והחשובה בברצלונה הנקראת כיכר קטלוניה וסיומה בחוף הים  אך מומלץ לסטות לרחובות הסמוכים המלאים בשכיות חמדה ובאטרקציות ולשוב לנתיב בשדרה.
 
אורכה של השדרה על חמשת מקטעיה הוא קילומטר וחצי , חובה לבקר בשדרה וליהנות משלל החנויות ,במדרכות הצרות אשר נמתחות לאורך מסלולי המכוניות ומהמדרחוב הנטוע בין נתיבי התנועה שעליו  מהלכים תושבי המקום לצד תיירים רבים,בצפיפות הזאת מופיעים אמני רחוב בקטעי שירה ,פנטומימה,מיצגים של דמויות המתחפשות לפסלים ברמה גבוה והמנידים עפעף לנתינת תשלום בכובע המונח לפניהם,ליצנים,ציירים על מרכולתם,קיוסקים למזון עיתונים מרחבי תבל,ופרחים לנשמה. לאורך הרחובות בנויים בתים רבים המשמשים בעיקר לחיי מסחר,מוזיאונים,חנויות,מסעדות,בתי קפה,בסופי שבוע מתקיימים מעיין ירידים לממכר עבודות אומנות,תכשיטים וכדומה,לאורך השדרה ולרחובות היוצאים ממנה מפוזרים גם שווקים פתוחים או סגורים.
 
   
ברצלונה סיור לאורך שדרות הרמבלס חלק 1
 
ברצלונה כנסיית סנטה אגתה Santa Agata Chapel
כנסיית סנטה אגתה Santa Agata Chapel
plaza del Rei, 1  אזור  Ciutat Vella
תחנת מטרו  Jaume I
טלפון  3162740
הכנסייה פתוחה בימים שלישי-שבת בשעות  10:00-14:00 ובשעות 16:00-20:00.
מידע
הכנסייה נבנתה במאה ה 15 , ממוקמת בקרבה לארמון 
Real Mayor Palace  ושימשה כקפלה של בית המלוכה,  הכנסייה בנויה בסגנון  גותי, הכנסיה נבנתה בתוך תחומי העיר הרומית ובתחומי החומה,כיום היא אינה מוסד דתי אלא חילוני.
 
הכניסה אליה דרך מערכת מדרגות,בכנסיה מזבח בסגנון גותי,שתי מצבות גבוהות המתרוממות לגובה,ומספר תאי ווידואים,בחלל חדר תשמישי הקדושה מוצב שעון מכני מברזל שנבנה בשנת  1576, החלונות העתיקים בבימת המקהלה והגלריות נבנו בתקופות שונות.
ברצלונה כנסיית סנטה אגתה Santa Agata Chapel
 
ברצלונה כיכר והכנסייה Plaza Sant Felip Neri
כיכר והכנסייה   Plaza Sant Felip Neri
הכיכר הקטנה ממוקמת באזור  Barrio Gotico  ברובע  Gothic Quarter  .
תחבורה לרדת בתחנת מטרו  Jaume
מידע 
Plana Sant Felip Neri , כאשר חוצים את ארמון  Bishop s Palace  , מגיעים לכיכר אשר שמה  ניתן לה בשם הקדוש Jesuit preacher, שחי בפירנצה וברומא בשנים 1515-1595.הכנסייה בכיכר הוקדשה לזכרו .
 
הכנסייה נבנתה בשנת 1752 ואשר היתה חסרת מזל, כאשר במלחמת האזרחים בספרד,פצצה הרגה 20 ילדים אשר הסתתרו בה,את תוצאות ההפצצה ניתן לראות על קירות הכנסיה.במרכז הכיכר היה בעבר בית קברות בשם Montju?c del Bisbe,
 
כיום מזרקה הנותנת לכיכר את קסמה ואשר מושך מבקרים לבקרה. בכיכר נימצא ארמון  שהועתק בשלמותו לכיכר  מהרחוב הראשי   Via Laietana  בשנת 1990.
ברצלונה כיכר והכנסייה Plaza Sant Felip Neri
 
ברצלונה מסעדות בכיכר ריאל
מסעדות בכיכר ריאל
כיכר היוצאת מאמצע שדרות הרמבלס
במהלך הארוחה כאשר יושבים בשולחנות שמתחת לאכסדרה הממוקמת מסביב לכל הכיכר מופיעים להטוטנים,הרכבי מוזיקה שונים,רקדנית פלמנקו ורוכלים המנסים לפתות אותך לפתוח את כיסך בחלק מהמסעדות אוסרים עליהם להטריד את קהל הסועדים.
 
גולת הכותרת מסעדת  לה קווינס מיטי   ,מפות לבנות ,מלצרים אדיבים,אוכל מבושל בסגנון יוקרה ,מאכלי דגים ובשר ברמה, אין משלמים על תוספת לחם והמחירים פחות מהמסעדות מסביב לא האמנתי עד שהגיע החשבון  ,בכל שעות היום תור ממתינים,דגמתי  5 מסעדות בכיכר ומבחינתי הציון 10.
 
מסעדה  Les Quinze Nits,אחד מרשת, כיכר Placa Reial, כל יום: 13:00-03:45 ו 20:30-23:30 ,פופולארי נדרש בערב עמוס , מחיר סביר ולא יקר לארוחה, אחיו La Ritaמעבר לפינה.
 
בר טאפס    Ambos Brosol? , 1 Plaza Reial,  פתוח 11:00 - 23:00 יום שני - יום ראשון.
 
מסעדה Taxidermista Placa Reial  מאוד מומלצת המגישהמנו דה דיאה נפלא – מנות גורמה במחיר מגוחך, שוכנת בפלאזה ריאל נעימה ושקטה בגלל המיקום הצדדי.  
 
מסעדה מקומית  Les Quinze Nits   כתובת Placa Reial 6, יש פאייה, כדורי בשר מעולים, דג בגריל עם אספרגוס, ועוד מנות רבות וטובות, המסעדה פתוחה כל יום לארוחות צהריים בין השעה 13:00 ל - 15:45 ולארוחות ערב מ - 20:30 עד 23:30.
ברצלונה מסעדות בכיכר ריאל
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור