דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה רובע Raval

 

 
 
 
ברצלונה ארמון גואל Palau Guell
ארמון גואל  Palau Guell
 
הכניסה בתשלום
Nou de la Rambla 35
תחנת מטרו Liceu קו ירוק מספר 3.
שעות ביקור בארמון השייך לעיריית ברצלונה הם : בימי שני-שבת בשעות 10:00-20:00 סגור ביום ראשון.
מידע
הארמון נבנה בשנים 1888-1886 , הוא תוכנן ונבנה בעבור איוסבי גואל  שהיה פטרונו של גאודי, שופץ בשנה האחרונה ונפתח שוב בשנת 2007, ארובותיו בגג הבניין הם המיוחדים למבנה.
 
עקב מבנה הרחובות מצדדיו היה הכרח לבנות בניין צר יחסית אורכו 22 מטר ורוחבו 18 מטר,הוא ממוקם באיזור שאינו אמיד אך צמוד היה לבייתו הישן של הפטרון ולכן התעקש על מיקומו,קשה במקצת לתאר את הבניין בשלמות.
 
לבניין שתי שערי כניסה,המונמכים ועשויים מברזל משולב,בין שני השערים מברזל ,גרסה של שלט ברזל המסמן את המוצא הקטלוני של הפטרון וגאודי בסבכה מעל שערים ובינהם,אבל מספקים מספיק מרוות לרמפת כניסה לכרכרות לכוון הארוות.
 
בעייה נוספת הייתה להכיל מקום אירוח מספיק לאורחי בעלי הבית,בבניין מוקמו בפאר :אולמות נשפים,אולם קונצרטים,אגף מגורים,כנסיה קטנה,אורוות סוסים,על הגג אוסף ארובות חלקם מעוטרים ומחופים במוזיקות וחרסינות.
 
העירייה אשר הבינין שייך לה למעלה מ  60 שנה ,מציגה בארמון תערוכות מתחלפות הקשורות לאומנות הבמה ובאופן קבוע מפעילה ספרייה ומרכז תאטרון עירוני ,הבינין הוכר בידי אונסקו לשימור.
 
ברצלונה ארמון גואל Palau Guell
 
המספנה המלכותית Royal Dockyards
המספנה המלכותית Royal Dockyards  מוזיאון הימי  Maritime Museum
הכניסה בתשלום   חוץ מכל יום שלישי הראשון בחודש מהשעה 15:00 עד הסגירה וימי חג  בחינם.
או בשמם המקומי Reials Drassanes
כתובת  Av. de les Drassanes
תחנת מטרו  Drassanes  קו 3 ירוק, קווי אוטובוס 14, 38, 59, N9, N12, N15.
 
המספנה ממוקמת בתחילת רחוב Ramblas  בחיבור עם הים,בכיכר Plaza del Portal de la Pau. .המוזיאון ממוקם בתחתית שדרות רמבלס, באחד מהבתים בסגנון גותי הציבוריים בעיר,מבנה בעל קשתות אבן  וקירות מבלוקים אבן.
 
המספנה מוערכת משנת 1378, המספנה נחשבת למושלמת ולגדולה במספנות מימי הביניים שנשתמרו, כיום בפתחה של המספנה משמשת כמוזיאון  תצוגות גדול  Museu Mar?tim of Barcelona  לנושא ספינות וספנות, הכולל דגמי ספינות ואוניות,ציורים,פסלונים אשר מוקמו בחרטום הספינות, ותערוכה גדולה של מגלי היבשות הספרדיים.

מוזיאון להיסטוריה ימית בתצוגת כלי שייט,שרטוטים ודגמים של ספינות,ותיאורים והדגמות של התפתחות ההיסטוריה הימית של נמל ברצלונה וחיי המסחר אשר התנהלו בו בעבר ובהווה .
 
המספנה המלכותית Royal Dockyards
 
ברצלונה הקדמה לרובע Ravel
הקדמה לרובע Ravel  בברצלונה
מידע
הרובע שונה במתכונתו מרובעים אחרים וחלים בו שינויים סביבתיים קבועים,כתוצאה מחילופי אוכלוסיה,בתקופה האחרונה התמלא במהגרים מארצות שונות,דבר שיצר סביבה רב תרבותית,הכוללת גם את תושבי המקום הקטלונים ותיירים.
 
בחלק הפנימי של הרובע ניתן למצוא בתים נחמדים ישנים כמו הספרייה  National Library of Catalunya, ו Palau Guell, מעורבים במרכזים חדשניים לתרבות ומוזיאון Contemporary Art the MACBA.
קיימים גם מגוון של סוגי מסעדות ,בתי קפה וברים אשר המבקר יכול למצוא בכל פינה,לחלק גדול מבתי הקפה צמודות טרסות וגינות קטנות אשר בהם יושבים הלקוחות על מנת לראות ולהראות.
מוזיאונים ברובע Raval
מוזיאון ומרכז התרבות הקאטלוני בברצלונה  CCCB , Rambla-Raval ,
מוזיאון המכיל את הממצאים ארכיאולוגים מהתקופה הגותית  Maritime Museum , Rambla-Raval
מוזיאון לארכיאולוגיה   Archeology Museum , Rambla-Raval
Ciutat Vella  העיר העתיקה וההיסטורית של ברצלונה נחלקת לארבעה רובעי משנה :
רובע Barrio Gotic-gothic quarte, רובע  Raval, רובע Borne,Barceloneta.
 
רובע  Raval 
ממוקם מימין לשדרות Ramblas במורד מכוון כיכר Plaza Catalunya, הרובע מכונה הרובע הסיני  Chinese quarter, מהווה את הרובע הבוהמי של העיר, מאחר ובו מתגוררים  שחקנים,אנשי רוח,יצאניות,ופריקים בעלי תלבושות מוזרות,גם כיום הוא משמר את האווירה הבלתי פורמאלית.
כיום עדיין הרובע הוא רב תרבותי ואקזוטי,שינויים חלים ברובע,נפתחות בו  חנויות רבות של יד שנייה,ברים בעלי אווירה אוריגינלית,ברובע ניתן למצוא מסעדות בסגנונות של כל העמים,כולל מסעדות וברים חדשים שנפתחו,נבנו בה מרכזי תרבות מודרניים, כמו מוזיאון MACBA museum,בית האופרה והקונצרטים    classical music the Liceu  שוחזר , במועדונים נחלקים סגנונות המוזיקה בין העכשווי והישן של שנות השישים.
ברצלונה הקדמה לרובע Ravel
 
ברצלונה הנמל העתיק
נמל ברצלונה העתיק
בקצה שדרת רמבלס הנקראת Rambla de Mar, המתחילה בכיכר בה מוצבת במרכזה  האנדרטה של קולומבוס והמוליכה אל הים.
 
את הכיכר מקיפים מבנים רבים עתיקים ברובם והמרשימים שבהם המוזיאון הימי  Museu Maritim of Barcelona  ,הממוקם במבנה בתחילת המספנה המלכותית  Royal Dockyards, ומבנה המנהלה הישן של הנמל,בנמל עוגנות ספינות וסירות ועל מזחיו נערכים שווקים וירידים,בשעות הערב נחמד להסתובב באזור.
 
בהמשך מחוברת לשון ים בגשר לקניון שעשועים,בילוי וקניות  קניון  Maremagnum  ב  Maremagnum Port Vell
פתוח כל יום בשעות 11:00-22:00.
 
לקניון שאינו גדול גשר עץ המחבר אותו מעל המים בין היבשת לקניון,הוא אינו מטופח או שמור וחבל,בקניון ניתן למצוא : חנויות,בתי קפה,מסעדות ומרפסות שמש,את האקווריום העירוני,בתי קולנוע כולל אימקס.
ברצלונה הנמל העתיק
 
ברצלונה מוזיאון MABCA
ברצלונה מוזיאון MABCA
כניסה בתשלום כניסה חופשית למוזיאון בכל יום חמישי הראשון בחודש.
Museu d Art Contemporani de Barcelona
מוזיאון לאומנות עכשווית
כיכר  Plaza dels Angels 1 רובע Raval
תחנת מטרו Catalunya קווי מטרו 1 האדום,קו מטרו 3 הירוק, תחנת מטרו   Universitat קווים 1 ו 2 .
המוזיאון סגור ביום שני, ביום שלישי סגור פרט לימי חג,פתוח בימים רביעי-שישי בשעות 11:00-19:30, ביום שבת 10:00-20:00, ביום ראשון 10:00-15:00, כניסה חופשית למוזיאון בכל יום חמישי הראשון בחודש.
מידע
בתהליך בנייתו ובתחילת הפעלתו הקים עליו מתנגדים בעיקר מתושבי השכונה וכונה בפיהם כפיל הלבן,למעשה כיניו MABCA וביחד עם מוזיאון CCCB מהווים קומפלקס של פעילות אומנותית מודרנית ועכשווית.

אוספי המוזיאון שהוקם בשנת 1995 ,כוללים יצירות אומנות משנות הארבעים ,חמישים וימינו אנו.
 
בנוסף לאוספיו ולתערוכות המתחלפות בנושאי האומנות המודרנית מרחבי ספרד ומהעולם הגדול ,מקיים המוזיאון פעילות אומנותית בשפע אולמותיו ובחללי המוזיאון הרבים.
ברצלונה מוזיאון MABCA
 
ברצלונה מרכז תרבות CCCB
מרכז תרבות   CCCB
כניסה בתשלום פרט ליום רביעי הראשון בכל חודש.
Center de Cultura Contemporania de Barcelona
Montalegre 5 ,רובע  Raval
טלפון  933064100
תחנת מטרו Catalunya קווי מטרו 1 האדום,קו מטרו 3 הירוק, תחנת מטרו   Universitat קווים 1 ו 2 .
מרכז התרבות  CCCB נפתח בשנת 1994, סגור ביום שני, פתוח מאמצע חודש יוני עד למחצית חודש ספטמבר  בימים שלישי-שבת בשעות 11:00-20:00 ,ביום ראשון בשעות 11:00-15:00.
במחצית חודש ספטמבר עד מחצית חודש יוני פתוח המרכז  בימים שלישי,חמישי,שבת בשעות 11:00-14:00 ,זמן סיאסטה , ובשעות 16:00-20:00, בימים רביעי רביעי ושבת פתוח בשעות 11:00-20:00, ביום ראשון בשעות 11:00-19:00.
תשלום כניסה: לילדים עד גיל 16 בחינם,מחיר מופחת לסטודנט וקשיש,ניתן לרכוש כרטיס לתערוכה אחת,שתים או יותר המוצגות באולמות המרכז,במחירים שונים.
מידע
מבנה המרכז ממוקם מאחורי מוזיאון האומנות המודרני  MACBA המהווים  קומפלקס אומנותי גדול.
 
המבנה נבנה במאה השלוש עשר כמנזר,לאחר הפיכתו למרכז אומנות ומוזיאון ,השאירו את חזיתו,ופתחו חללים גדולים המשמשים לתערוכות מתחלפות ולמופעים אומנות שונים בעיקר פסטיבל קולנוע,מופעי מחול,מוזיקה אלקטרונית,קונצרטים.
 
בחצר הפנימית של המבנה נבנה קיר זכוכית ענק המאפשר להביט על העיר וחוף הים,
ברצלונה מרכז תרבות CCCB
 
ברצלונה בית האופרה ותיאטרון Gran Teatre del Liceu
בית האופרה ותיאטרון   Gran Teatre del Liceu
שדרות  La Rambla, 51-59 רובע Raval 
קווי אוטובוס 14, 38, 59, N9, N12, N15, תחנת מטרו קו 3 ירוק  Liceu
טלפון  4859900
מידע
תחילה אומר כי המקום משגע ,סיירתי בו בסיור פרטי של משרד יחסי הציבור של המבנה ,ביקרתי באולם במרכזי ,מאחורי הקלעים,בחדרי ההלבשה ובאודטוריום  שיופיו נופל מיופיו של האולם הראשי.
 
בית האופרה והתיאטרון השוכן במבנה עתיק,הוקם בשנת 1847 לאחר שהועבר ממבנה אחר שנפתח בשנת 1837,המבנה עבר שתי שריפות ושופץ לאחרונה בשנת 1999  לאחר השריפה בשנת 1994,באולם 2292 מושבים והוא נחשב לאחד הגדולים בברצלונה.
 
המבנה בצורת פרסה בסגנון איטלקי ,הכולל חמש קומות של תאים המופרדים במסך קומות ארבע וחמש יקרות ובדרך כלל התאים נמכרו לבעלי ממון בשאר האולם שורות מושבים מרופדים באדום ,שסודרו בצורה חכמה המאפשרת צפייה טובה ,בתקרת האולם בתוך הכיפה משולבת מערכת תאורה שאין מבחינים בה,ישנם מקרנים המופעלים בזמן המופע להקלה על המתקשים לצפייה,מערכת שמע לתרגום שפת המופע מופעלת באוזניות שמא לטובת הצופים,מערכת תרגום בקטלאניצת מופיעה מעל למסך האולם,בתיאטרון מתקיימים מופעים : ריקוד,מחזות,קונצרטים ורסיטלים בעיקר מופעים שנקנו מבתי אופרה מרחבי העולם או עיבוד מופעים ישנים בווריאציות חדשניות,יש שיתוף פעולה עם בית האופרה של מדריד ,קיים בית ספר לבלט לילדים במקום,ובחלק גדול  מהזמן להקות המקום מופיעות בארצות אחרות.

כמו כן מתקיימים סיורים בתשלום בשעות 10:00,12:00,12:30,13:00,אפשרי גם סיור עצמאי בתשלום,הכוללים :כניסה בכניסה הראשית שבעבר נכנסו בו העשירים בעלי התאים,העם נכנסו בכניסות הצדדיים ,לאחר הכניסה עולים במדרגות המבואה לאולם המראות סאלו דה Miralls ,בחדר היפה המעוטר בציור תקרה שמסביבו  תמונות של זמרים מפורסמים מוזיקאים ורקדנים מן ההיסטוריה.

ניתן להצטלם במבואה ובחדר המראות,בחלק האחורי של חנות המזכרות של המבנה הממוקמת באגף נפרד בחלקו השמאלי של המבנה,מוצגת בחינם מצגת לתולדות המבנה וההיסטוריה שלו לא לוותר.
ברצלונה בית האופרה ותיאטרון Gran Teatre del Liceu
 
ברצלונה בגדי נשים יד שניה Rierra Baixa
בגדי נשים יד שניה Rierra Baixa
כתובת   Calle Riera Baixa El Raval  רובע  El Raval
החנות פתוחה בימים שני-שבת בשעות 11:00 – 14:30 ובשעות  17:00 – 19:00
טלפון 
מידע  
בחנות ניתן לקנות מגפיים, משקפי שמש, שמלות קיץ וחורף של מעצבים ,מכנסי גינס, בגדי ים ,מקום גם לעליזים.
ברצלונה בגדי נשים יד שניה Rierra Baixa
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור