דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברצלונה רובע Poble Nou

 

 
ברצלונה הקדמה לרובע Poble Nou
הקדמה לרובע Poble Nou  בברצלונה
רובע נחמד המציע שילוב קסם עולם ישן שבחלקו החל בהמרה לפתיחת חנויות,מסעדות וברים,ובקרבה לחופים הטובים בעיר,
מיקומו בין שני אזורים יוקרתיים : Vila Olympica  ואזור  Diagonal Mar, ובנוסף הרובע הוא החברותי והחביב בברצלונה.
 
גם משום שברובע אזור החנויות המפורסם ,בתי הקפה ואזור ברים והבילוי  בשדרות  Rambla de Poble Nou , אזור מאוד מקומי המזכיר באווירה כפר ידידותי,ששמר על מנהגיו ודרך החיים המסורתי של אזור שתושביו מתחשבים איש ברעו.
 
שכונה שהייתה בעברה אזור תעשייתי,כיום אזור בוהמי אשר בו אומנים,רובם שיפצו מחסנים והפכו אותם לאטליה ומקום מגורים,בשכונה נמצא אחד ממועדוני הלילה הגדולים  Razzmatazz   אשר נערכים בו קונצרטים רבים.
 
הרחובות והכיכרות בחלק המזרחי של הרובע אשר מתחילים בשדרות Av. Diagonal ומוליכים לקו המים,השכונה היא קטנה בהתפשטותה בעיר,ולכן אנשים רבים לא מגיעים אליה,כי היא אינה נחשבת למקום ביקור ו ח ב ל.
 
סמיכות השכונה לחוף,ושדרות הרמבלס העצמאית שלה יוצרות אווירה ייחודית שלה.
ברצלונה הקדמה לרובע Poble Nou
 
ברצלונה מוזיאון המנזר Monestir de Pedralbes
מוזיאון  המנזר Monestir de Pedralbes
הכניסה בתשלום
Baixada del Monestir , 9 
אוטובוסים 63,78. רובע  Poble Nou
המוזיאון פתוח בימים שלישי-שבת בשעות 10:00-17:00.ביום ראשון בשעות 10:00-15:00,סגור ביום שני.
מידע
בשנת 1326 התאלמנה המלכה Elisenda of  Montcada   ובכספה קנתה אדמה והקימה מנזר לעניים,מבנה בסגנון גותי,בן שלוש קומות וככנסיה בעלת חלונות זכוכית.

עד 1983 היה המבנה מחוץ לביקורי הקהל,בסיור מתגלה מבנה מתקופה ימי הביניים דרך המטבחים,החדרים מגדל השמירה,חדרי האוכל,בית המרקחת,קתדראלה זעירה לתפילה,ציורי פרסקות משנת 1343,שצוירו בידי ציירים מקטלוניה.

המוזיאון שנפתח בשנת 1993,מציג אוסף  Thyssen  Collection  של ציורים כולל של האומנים   Fra Angelico, Rubens, Canaletto  וציירים נוספים.
ברצלונה מוזיאון המנזר Monestir de Pedralbes
 
ברצלונה מגדל Torre Agbar
מגדל   Torre Agbar
כניסה  אינה פתוחה לקהל אלא ,  ניתן לבקר בימים שישי ושבת בחורף בשעות 21:00-23:00 , בקיץ בשעות 22:00-24:00.
תחבורה תחנת מטרו   Glories    קו   l5
כתובת   Avinguda Twill 209-211, plaza de forest Glorias   רובע   Poble Nou
מידע
המבנה בעל הרבה כינויים ,שמו של הבניין נובע מחיבור אותיות משמה של חברת המים של העיר  Aguas de Barcelona ,מגדל גלילי שגובהו 142 מטר,המבנה בנוי בנוי בטון יצוק, לבניין 4400 חלונות.
 
לבניין שתי מעטפות,אחת העוטפת את הבטון היצוק,והכוללת יריעות אלומיניום ב 40 צבעים שונים,והשנייה 60.000 חלקי זכוכית שקופה,4500 פנסיו מאירים בצבעים צהוב,ורוד וכחול.התאורה מופעלת בימים שישי,שבת ראשון בערב,המגדל אינו עגול אלא אליפסי בהיקף,33 קומות לבניין.
ברצלונה מגדל Torre Agbar
 
ברצלונה כיכר Plaza de les Glories
כיכר  Plaza de les Glories
רובע  Poble Nou
תחנת מטרו metro L1, Glories
הכיכר מהווה את אחד הכבישים ואחת מהכניסות והיציאות של העיר,ליד הכיכר בנין התאטרון הלאומי של קטלוניה  TNC, בניין נוסף הוא  the auditori קומפלקס ענק,אשר נפתח בשנת 1999,ומשכן את אולם הקונצרטים ומוזיאון המוזיקה.
 
במקום נפגשים שני סמלים בעיר,Torre Agbar בעל הרבה כינויים ,מגדל גלילי שגובהו 142 מטר, ברובע הרכבת העילית החדשה Trambesos,  בשדרות  Rambla del Poblenou,   בבתים מספר  152-160,אחד ממבני התעשייה העתיקים בעיר,הידוע בשם El Vapor de la Llana, בעל ארובה מתומנת המתנשאת לגובה 30 מטר.
ברצלונה כיכר Plaza de les Glories
 
ברצלונה מזרקות הקסם Font Magica
מזרקות הקסם  Font Magica
כניסה בחינם
המזרקה ממוקמת ליד כיכר אספנייה למרגלות הר היהודים
לאחר כ 300 מטרים מן ממגדלי ונציה בכיכר אספנייה לכוון הארמון הלאומי של מוזיאון הקטלאני  MNAC-Palau National d Art de Catalunya,הולכים  בשדרות ריינה מ  קריסטינה עוברים על פני השוק וממשיכים למזרקות .
 
המזרקות אינן פועלות בימים :שני,שלישי,רביעי בכל השנה,בחודשים מאי-ספטמבר בישיבה הופעות בשעות : 21:00,21:30 ,22:00 ,22:30 ,23:00 , אוקטובר-אפריל 19:00,19:30 ,20:00 ,20:30 , 20:30 , בחודשים יוני-ספטמבר בימי חמישי-ראשון בשעות 19:00-24:00.
 
בארבעת פינות המזרקה פועלים מזנונים ולהם שולחנות וכסאות  בשורה הראשונה טווח 10 מטרים הנתזים לא מרטיבים .כדאי להגיע למופע  מוקדם יותר ולהתיישב ,אין בודקים באם אתם מזמינים ,כמו כן ניתן לעמוד על הגשר לצפייה שלאחר המדרגות הנעות או להתיישב במדרגות מעל למזרקות בדרך למוזיאון .
 
המזרקות מתיזות מים בשילוב מוסיקה, תנועה וצבע דרך 3620 פיות התזה, בכמות של 2000 ליטר בדקה לגובה של עד 54 מטר,זמן ההופעה 15 דקות ,קיימים למעלה משלושים נעימות מוזיקה שונות להופעות.

צופים ממלאים את אורכה של השדרה  מריה כריסטינה מהמגדלים הוונציאניים, ולכן אנו ממליצים להגיע לשם בסביבות 21.00 כדי להשיג את המקום הטוב ביותר לעמוד או לשבת, או  פשוט לעמוד ברחוב.
ברצלונה מזרקות הקסם Font Magica
 
חשמלית עילית Trambesos T4
חשמלית עילית Trambesos T4
החשמלית משרתת את פרוור  Forum de les Cultures,תחילת מסעה בתחנתכיכר    Plaza de les Glories Catalanes   השייכת לקו מטרו אדום 1 ולכוון St. Adria de Besos  Renfe, התארכה לתחנת Ciutadella-Vila Olimpica  קו צהוב מספר 4 , אורכו של הקו 6.5 קילומטר, ועוד 7 קמ תת קרקעי לכוון Gran Via de les Corts Catalanes, ולסיום ב Gorg.
חשמלית עילית Trambesos T4
 
 
 
בניית אתרים - שרקור