דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון נקודות תצפית מעל הגגות

ליסבון גן טורל Jardim do Torel
גן  Jardim do Torel
הגן ממוקם בתחנת הרכבל העליונה של רכבל Elevador da Lavra,  רחוב  Rua Julio de Andrade
מידע
השם בא ממשפחה Thorel, אולי ממוצא הולנדי, עם נכס באתר, ליד שדה של הזיכרון של האומה, הגן סמוי מן העוברים והשבים על ידי הרמה של ליסבון, הוא האתר של Torel, המשקיף על Avenida da Liberdade.
 
גן מקסים המשקיף על גגות העיר והרכבל,בגן ממוקם בית קפה חדש המאפשר לשבת וליהנות מרוגע והתבוננות על חלק מהעיר הפרושה מתחתיכם ,פארק שהוא סוד לתושבי העיר ומהווה מקום משיכה .

הגן הרומנטי של המאה התשע עשרה, יש ערוגות פרחים רבות, פינות שקט, המציע להציג מבט לכוון  על שכונת   Liberdade Avenida   במדרון המערבי, שם ניצב בלוודר של סן פדרו דה אלקנטרה, ונהר טחו.
ליסבון גן טורל Jardim do Torel
 
ליסבון נקודות תצפית בעיר
נקודות תצפית בעיר ליסבון –  miradouros
 
העיר ליסבון נתברכה במספר כקודות תצפית טבעיים בעיקר על גבעות העיר אשר מעליהם ניתן לצפות בחלקים גדולים של רובעיה והנהר.
 
נקודות אלו מכונות miradouros, לרב ממוקמות נקודות אלו בראש גבעות העיר,ומה שנותר למבקר להתרווח וליהנות מנוף גגות העיר,בחלק מהנקודות ממוקם בית קפה ומרפסות תצפית.
 
בנקודות אלו ניתן לעצור חופשי להתרעננות ולבלות עם תושבים מקומיים אשר דרכם לא אצה להם,נקודות פופולאריות מושכות את הצעירים  לערב רומנטי בשעת שקיעה ואחריה,לכל אחד נקודת תצפית המועדפת שלו ונותר רק לבחור וליהנות.
 
בנקודות אלו ניתן להבין ולהכיר את רחובות העיר כאילו במפת תבליט,ניתן להתרשם מהאטרקציות מנקודת מבט אחרת ולתכן יותר טוב את סיורך בעיר.
 
מרפסת נוף Miradouro da Senhora do Monte - נקודת תצפית רומנטית לתוך החלקים הפנימיים של העיר והמצודה.
 
גבעת S. Pedro de Alcantara- נקודת תצפית בגבעה בתוך גן לכוון המצודה וחלקי העיר.
 
מרפסת נוף Miradouro das Portas do Sol - הנוף הנשקף מן הנקודה הוא אחד החשובים בעיר לכוון מבט מעל גגות רובע Alfama והנהר.
 
מרפסת מבצר St. George s Castle - נקודת מבט על עברה ההיסטורי של העיר, מבעד לחומות וחרכי הירי על החלק הפנימי של העיר והנהר.
 
מרפסת תצפית  Santa Luzia- נקודת תצפית לנהר,לרובע   Alfama,מעל לכיפתNational Pantheon ,כל זאת מעל טרסה המוקפת סורגים שעליהם צומחות גפנים.
 
מרפסת נוף Miradouro da Grana - נקודה לתצפית אחר הצהרים ,העצים הנמצאים במקום מספקים צל,בית הקפה מספק את ההתרגעות אל מול נוף המצודה.
 
 
 
 
 
ליסבון נקודות תצפית בעיר
 
 
 
בניית אתרים - שרקור