דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון רובע בלם Belem

 
 
ליסבון רובע בלם belem

ליסבון רובע  belem יש הטוענים שאת שמו קיבל הרובע משמה של העיר בית לחם, ניתן להגיע לרובע בקווי האוטובוסים 14,27,29,43,49,51, דרך נוספת בחשמלית מספר 15 ,או ברכבת שתחת המוצא שלה היא תחנת Cais Do Sodre.

הרובע ממוקם 20 דקות נסיעה בחשמלית ממרכז העיר, חלק גדול מההיסטוריה הימית גילוי והשליטה על מושבות בתור הזהב ,מונצחות באנדרטאות  והאטרקציות ממוקמות ברובע, האטרקציות ברובע שוות סיור של יום מלא ,מכיוון שחלק ממגלי העולמות הפורטוגזים ,החלו את מסעותיהם מנקודה זאת, הנסיך הנרי הנווט ,שלח משלחות ואף ציווה לכבוש את העיר Ceuta במרוקו.
 
קברניטים דגולים כמו :  הקברניט Bartholomeu Dias ,להקיף את כף התקווה הטובה,את הקברניט ואסקו דה גמה לגלות את הים מסביב הודו, ובל נשכח את קולומבוס שגילה את אמריקה עצר בנקודה הזאת בחזרתו מאמריקה לפני שהמשיך לארצו.


ליסבון רובע בלם belem
 
ליסבון מרכז התרבות בלם BELEM CULTURAL CENTER
מרכז תרבות  BELEM CULTURAL CENTER
Praa do Imp rio, Belem , חשמלית מספר 15.
מידע
בניין שנוי במחלוקת ,הבנוי בצורה מרשימה ומודרנית,ליד מוזיאון המנזר ההיסטורי,בשנת 1992 נפתח בניין האיחוד האירופי לתרבות.
 
מאז הוא הפך למקום תצוגה של מספר תערוכות לאומיות,של צילום ומדיה,והופעות של מופעי תרבות וקונגרסים,והוא משמש גם כקומפלקס לאומנות ואודיטוריום של העיר.
 
בשנת 2007 יתווסף אליו מוזיאון לאומנות מודרנית,ובמיוחד יחבור לצמיתות לאוסף של  Berardo Collection, אחד האוספים הידועים בעולם האומנות המודרנית העכשווית.
ליסבון מרכז התרבות בלם BELEM CULTURAL CENTER
 
ליסבון מוזיאון הילדים Children's Museum
מוזיאון הילדים Childrens Museum
Museu das Criancas
הכניסה בתשלום
כתובת  Praca do Imperio בתוך גן החיות  רובע Santa Maria de Belem
המוזיאון פתוח בימי שלישי –ראשון ,סגור ביום שני.
תחבורה לקחת את Linha מטרו Azul הקו הכחול  לכיוון אמאדורה אסטה ו לרדת Jardim Zoologico .
טלפון 2061400
מידע
המוזיאון ממוקם בתוך שטח גן החיות  של Zooogico Jardim de Lisboa, הכניסה למוזיאון היא בצד ימין אחרי שנכנסים בשער הראשי של גן החיות.
 
המוזיאון לילדים מציג תפיסה חדשנית בצורה אינטר אקטיבי פעלתני ובידורי,אשר לימוד הוא כיף,מוצג במוזיאון פעילויות בתחום המדע,היסטוריה,מוזיקה,מאורגן כסדרה של חדרים, כל אחד עם פעילות מרכזית, הקושי היחיד נתקלנו היה כי ההסברים של דבר הם רק פורטוגזית אבל יש עזרת בלווית המדריכים .
 
משחק בצעצועים,פעילויות,ביקור בתערוכות ובסדנאות לילדים הם דבר שעושים במוזיאון.
ליסבון מוזיאון הילדים Children's Museum
 
ליסבון מבצר מגדל בלם Belem Tower
מבצר מגדלBelem Tower
Avenida da India
פתוח בימים שלישי –ראשון סגור ביום שני,בשעות 10:00-17:00 בחודשים אוקטובר – אפריל, ובשאר החודשים עד השעה 18:30.
מידע
המגדל מבצר נבנה בשנת 1515,על מנת להגן על הכניסה לנמל העיר,המגדל שימש כנקודת מוצא לגדולי מגלי היבשות אשר יצאו מהמקום למסעם,ולמלחים היווה נקודה אחרונה ממולדתם.
 
המקום משמש כאנדרטת המסמלת את גדולי מגלי העולמות הפורטוגזים,ארגון אונסקו הכריז על המקום כאתר שימור,המבצר בנוי בסגנון Manueline .
 
המבנה כולל הרבה עבודות פיסול  עם אבן,כאשר הרעיון המרכזי הוא תגליות היסטוריות בגילוף ובפיסול,המבצר משופע בביצורים להגנה ,מגדלי שמירה,חרכי ירי,בסגנון מורי,לכוון הנהר חלונות ונציאנים,ופסל של הגבירה שלנו,המסמלת את השיבה הביתה של המלחים המפליגים כסמל להגנתם בהפלגות בים.
ליסבון מבצר מגדל בלם Belem Tower
 
ליסבון מוזיאון הכרכרות Coaches Museum
מוזיאון  Coaches Museum
המוזיאון נקרא גם Museu Nacional dos Coches
הכניסה בתשלום  ,ילדים מתחת לגיל 14 בחינם.
כתובת    Pra Afonso de Albuquerque ,רובע   Belem  
תחבורה חשמלית מספר  15
פתוח בימי השבוע פרט ליום שני שסגור, בשעות 10:00-18:00.
מידע
המוזיאון בעל אוספי הכרכרות  המלכותיות הגדול בעולם,המוזיאון שוכן במבנה המעוטר עיטורים רבים מהמאה השמונה עשר המהווה חלק מארמון Belem,במבנה אשר שימש כבית הספר לרכיבת סוסים,ורכיבה אומנותית,המקום מציג את העושר העצום שהיה בידי האצולה והעשירים הפורטוגזים בעבר באמצעות כרכרות ,אולמות אימון ,תבליטים וופסלים רובם מצופים זהב.
 
אולמות האימון מפוארים,באחד  האולמות  נמצא  דרקון מוזהב מרשים ,הרומס את סמל הסהר המוסלמי,אולם אחר שימש את השגריר הצרפתי בימי המלך לואי ה 14 בצרפת,ובו מלאך מכונף יוצא מכרוב,דוגמא נוספת לעושר שנוצרה בשנת 1716 בעבור נציג הוותיקן בפורטוגל מקושט בציור אלגורי המתאר את צבא הפורטוגזי וחיל הים בניצחונותיו.
 
דוגמאות יפיפיות שייכות לשושלות מלוכה אירופיות,כמו ספרד,אנגליה,כולל כרכרות מהמאה ה 19, ואשר שימשו את המלכים בביקורם בפורטוגל.
 
במוזיאון ספריה הפתוחה לקהל בימי שלישי-שישי בשעות 10:00-18:30.
ליסבון מוזיאון הכרכרות Coaches Museum
 
ליסבון מוזיאון ארכאולוגיה ARCHAEOLOGY MUSEUM
מוזיאון  Archaeology Museum
הכניסה בתשלום
כתובת  Praca do Imperio   רובע belem
תחבורה חשמלית קו  15
המוזיאון פתוח בשעות 10:00-18:00 סגור ביום שני ובבקרים ביום שלישי.
מידע
המוזיאון לארכאולוגיה נפתח בשנת 1903,ממוקם בחלק המערבי של מנזר   Jeronimos Monastry ברובע belem  בקרבה לפלנטריום ,במוזיאון מוצגות תערוכות של תגליות ארכיאולוגיות מכל רחבי המדינה, כולל תקופת הגיר והברזל,תערוכות של תכשיטים עתיקים.
 
מוזיקות מהתקופה הרומית,מתחילת המאה השמינית,ממצאים של המורים מתקופת האיסלם,ממצאים מתקופת היוונית,ומחלקה מיצרית בנושאי הלוויות וחניטה,וממצאים מהתקופה הקלטית.
ליסבון מוזיאון ארכאולוגיה ARCHAEOLOGY MUSEUM
 
ליסבון ארמון בלם BELEM PALACE
ארמון  Belem Palace
Prana Alfonso de Albuquerque, Belem
הארמון פתוח לביקורים רק בימי שבת בשעות 10:00-17:00, מוזיאון הנשיאות פתוח בימי השבוע פרט ליום שני בשעות 10:00-18:00.
מידע
הארמון ניצב גבוה בשיפוע של גבעה ומוקף  בגן ,ארמון Belem באופן רשמי משמש כמקום המגורים והאירוח של המדינה החל משנת 1910  ובחלקו גם מוזיאון הנשיאות.
 
הארמון נבנה בשנת 1559 ושונה בידי המלך גוס החמישי במאה השמונה עשר,ברעידת האדמה בשנת 1755 שהה בארמון המלך גוס הראשון,אך נגרם לו נזק מזערי.
 
המוזיאון הוא חלק מהארמון,ותפקידו לספר על ההיסטוריה של הרפובליקה והנשיאות השלטונית,בעזרת  אוספי תערוכות קבועות ומתחלפות.
 
במוזיאון מוצגות עבודות אומנות אשר נתרמו למדינה בידי אחרים , בחזית הארמון בכיכר והגינה המקיפה אותו נמצא עמוד שעליו פסל של Afonso de Albuquerque, המשנה למלך בהודו,גובהו 20 מטר.
 
ליסבון ארמון בלם BELEM PALACE
 
ליסבון ארמון ומוזיאון אג'ודה AJUDA PALACE
ארמון  Ajuda Palace
הכניסה בתשלום
הארמון מוזיאון פתוח בכל ימי השבוע פרט ליום רביעי בשעות 10:00-17:00.
רחוב  Largo da Ajuda , רובע  Belem
תחבורה  חשמלית  18, קווי אוטובוס  60, 729, 742
טלפון    3637095
מידע
ארמון זה לא תוכן סופית מעולם,ושימש את משפחת המלוכה שהוגלתה מברזיל בתקופת נפוליאון,הבנין הוא דוגמא לבניה הרומנטית באירופה,בחלק הפנימי הוא עשיר ברהוט,שטיחים,פסלים ויצירות אומנות בפזרנות.
 
יצירות מן המאה השמונה עשר כאשר ברזיל שימשה כמושבה של פורטוגל,תקרת של אולם גן החורף  ניתנה במתנה מהניצחון במלחמה במצרים,חדר המוזיקה מכילה כלי חרסינה מקוריים ,אולם הריקודים וחדר השגריר ,אבל עיקר הפרסום של המקום הוא כסא המלוכה המוצב בחדר,כמו כן חדר האוכל ונברשת הקריסטל .

בכניסה הראשית נמצאים 23 פסלי שיש,המייצגים תכונות כמו נדיבות,אורך רוח,במקום גם מגדל כנסיה המזכיר את הכנסייה ההרוסה Nossa Senhora da Ajuda.
ליסבון ארמון ומוזיאון אג'ודה AJUDA PALACE
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור