דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון רובע באיירו אלטו הרובע העליון BAIRRO ALTO

 
 
ליסבון רובע ביירו אלטו Bairro Alto
הקדמה לרובע  Bairro Alto  בליסבון
מידע
הרובע ממוקם במרכז העיר,מראה הרובע מחזיר אותנו למאה השש עשר,אחד הרובעים הציורים והעתיקים בעיר,הרובע משמש לקניות ולבידור וכולל בארים נחשבים,מועדוני זמר,מסעדות וחנויות,שימש בעבר למגורי אנשים עניים אך שינוי דמוגרפי החל בשנים האחרונות לתושביו הישנים.
 
Bairro Alto הרובע הציורי  מתקופת המאה ה - 16  ובאופן מסורתי בעיר הוא נחשב לאזור הבוהמי משום שהאמנים והסופרים קבעו את מגורייהם ברובע , אבל הרובע של הרחובות השקטים ביום , הופכים בלילה לאזור  תוסס התופס את מקומו  בחיי הלילה של העיר.
 
מאחורי חזיתות צבעוניות המכוסות בגרפיטי מסתתרות מגוון של מסעדות מסורתיות ובין לאומיות מצויינות , התיירות, מועדוני הפאדו שפע של ברים , חנויות אופנה הנשארות פתוחות עד מאוחר בלילה.
 
למעשה החל משנות התשעים,צמחו מועדונים המושכים את הנוער ומבוגרים בסגנונות  Punk, Gay, Metal, Goth, Hip Hop , Reggae,  אפילו מועדוני שירתה הלאומית של פורטוגל ה fado נמצאים ברובע.
ליסבון רובע ביירו אלטו Bairro Alto
 
ליסבון מסעדת Adega Mesquita
מסעדת  Adega Mesquita
Rua Diario de Noicias, 107
רובע  Bairro Alto
 
במסעדה מסורתית פורטוגזית הכוללת מאכלי דגים ומאכלי ים בבישול או בגריל,במקום נערכות ההופעות פולקלור בשירה הלאומית fado  וריקודים.
ליסבון מסעדת Adega Mesquita
 
ליסבון מסעדה איטלקית Lx It
מסעדה איטלקית    Lisbona Italiana
כתובת   Rua das Gas, 15 , רובע Bairro Alto
טלפון  3432184
מידע
מסעדה יחסית חדשה,בעלת חלונות ענקים וחשופה לנוף,ממוקמת ברחוב מרוצף,מסעדה
פופולארית בתפריט פסטות ופיצות.
ליסבון מסעדה איטלקית Lx It
 
ליסבון מוזיאון תשמישי הנצרות Museum of Sacred Art
מוזיאון  Museum of Sacred Art
כניסה בחינם
כתובת  Largo Trindade Coelho, רובע  Bairro Alto 
תחבורה אוטובוס 28, מטרו לתחנת Baixa-Chiado Station
המוזיאון סגור ביום שני, הכנסייה: 8:30-17:00 יום שישי יום שני, יום שבת, יום ראשון 9:30-17:00, מוזיאון: יום ראשון יום שלישי  10:00-17:00
מידע
חזית פשוטה של כנסיית סנט רוק מפריכה את ההדר בתוך האולם הראשי, הכולל תקרת עץ צבועה, יוצאות ממנו שמונה קפלות מצופות זהב וקישוטים,המדגישות את  אמנות הבארוק, כלי הקודש של הכנסייה המכילה ציורים רבים המתארים סצינות מחיי הקדושים הישועיים, בנוסף לעושרה של אמנות הבארוק, הכנסייה מכילה כמה שרידים קדושים יקרים הכוללים קוץ מן הכתר של ישו וחתיכת עץ מן העריסה של ישו.
 
המוזיאון האומנות ותשמישי הדת הנוצרית גובל לכנסיית Sao Roque, כולל תצוגות מהמאה השש עשר ובתוכם ציורים של ציירים פורטוגזים,כולל תמונת נישואיה של המלכה קתרין מאוסטריה למלךKing Manuel  I, בגדי מלכות,אוסף מרשים של דברי כסף מתקופת הברוק,צמד ידיות לאבוקות מכסף ומברונזה,השוקלים משקל כבד.
 
צמוד לכנסייה, המוזיאון לאמנות קדושה מציג אוסף של בגדי הכמורה ואת חפצי פולחן.  יש שכמיות מהמאה ה  18 הגלימות רקומות בזהב, תכשיטים מצופה צלבים וגביעים.   שני מחזיקי הלפיד ברונזה וכסף,  נחשביםלמפוארים באירופה.
ליסבון מוזיאון תשמישי הנצרות Museum of Sacred Art
 
ליסבון רחוב סנטה קטרינה Rua de Santa Catarina

הרחוב ממוקם בחלק ההררי של רובע Bairro Alto ,ברחוב ניתן ללמוד על מבנים וארכיטקטורה בבניית העיר ליסבון,בחלקו הצפוני של הרחוב מרוכזות חנויות קטנות ובתי מסחר קטנים,בחלק הקרוב למים מרוכזים בתי קפה נחמדים ,ביסטרו ופחות בתי מסחר או חנויות.

ליסבון רחוב סנטה קטרינה Rua de Santa Catarina
 
ליסבון מזרקת כרמו largo do carmo
מזרקת  largo do carmo
ממוקמת במרכז כיכר קטנה ברובע bairro alto, מתקן לשתיית מים מהמאה 18,על הריסות כנסיה  מהמאה ה 14, משמשת כתזכורת לרעידת האדמה בשנת 1755,כאשר התקרה והקירות התמוטטו על קהל מאמינים שהיו בכנסיה,כיום המקום וחלק מקיר שמור,כיום בית קפה ומוזיקה מושמעת לפעמים ואף ריקודים מסורתיים מתקיימים במקום במשך הקיץ.
ליסבון מזרקת כרמו largo do carmo
 
ליסבון נקודת התצפית סנטה קטרינה Miradouro de Santa Catarina
נקודת התצפית Miradouro de Santa Catarina
Rua de Santa Catarina
Metro - Baixa-Chiado Station
אחת מנקודות התצפית היפות בעיר ,הנקודה צופה על הנהר וגשר 25 DE ABRIL BRIDGE
ליסבון נקודת התצפית סנטה קטרינה Miradouro de Santa Catarina
 
ליסבון יקב סולר Solar Vinho do Porto

  Rua de Spedro de Alcantara, 45

פתוח בימים שני-שבת בשעות 14:00-24:00,סגור ביום ראשון.

מבקרי המקום מגיעים אליו בזכות היין   port wine , המקום מהווה דוגמא לכל יצרני היין,ליין המפורסם   Solar Vinho do Porto , בתוך הווילה הורודה המשדרת רוגע,ממוקמים חדרי הטעימה,המנוהלים בידי ייננים מקצועיים הממליצים ומסבירים יצורו ועל 200 סוגי יינות שונים ממבחר היינות במקום,מגבינות ואפילו עוגות שוקולד, ומאפשרים לך לטעום ולרכוש ממבחר היינות,בווילה מוזיאון יין קטן,הכולל ציורים ובקבוקי יינות מהמאה השמונה עשר.

 

ליסבון יקב סולר Solar Vinho do Porto
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור