דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון מידע כללי לעיר

 
 
ליסבון רובע בלם belem

ליסבון רובע  belem יש הטוענים שאת שמו קיבל הרובע משמה של העיר בית לחם, ניתן להגיע לרובע בקווי האוטובוסים 14,27,29,43,49,51, דרך נוספת בחשמלית מספר 15 ,או ברכבת שתחת המוצא שלה היא תחנת Cais Do Sodre.

הרובע ממוקם 20 דקות נסיעה בחשמלית ממרכז העיר, חלק גדול מההיסטוריה הימית גילוי והשליטה על מושבות בתור הזהב ,מונצחות באנדרטאות  והאטרקציות ממוקמות ברובע, האטרקציות ברובע שוות סיור של יום מלא ,מכיוון שחלק ממגלי העולמות הפורטוגזים ,החלו את מסעותיהם מנקודה זאת, הנסיך הנרי הנווט ,שלח משלחות ואף ציווה לכבוש את העיר Ceuta במרוקו.
 
קברניטים דגולים כמו :  הקברניט Bartholomeu Dias ,להקיף את כף התקווה הטובה,את הקברניט ואסקו דה גמה לגלות את הים מסביב הודו, ובל נשכח את קולומבוס שגילה את אמריקה עצר בנקודה הזאת בחזרתו מאמריקה לפני שהמשיך לארצו.


ליסבון רובע בלם belem
 
ליסבון רובע באישה Baixa
מידע לרובע באישה Baixa בליסבון
מידע
Metro - Baixa-Chiado Station
כינויו של הרובע  downtown Lisbon, ממוקם במרכז העיר,  הרובע נבנה מחדש בשנת  1755 בסגנון נאו קלסי ,לאחר רעידת האדמה,זהו אזור מסחרי וכלכלי הכולל בנקים ואזורי קניות,הרובע מוכר בזכות המבנה הגיאומטרי של רחובותיו,שטחו של הרובע נמתח מנמל הנהר לשדרות  Avenida   da Liberdade, שמות הרחובות נקראים לפי חנויות ובעלי מלאכה אשר היו ברובע בעת העתיקה.
 
הרובע מרשים בזכות כיכרותיו,המדרחובים,חנויות הפרחים והמתנות,בתי קפה ומקומות הבילוי.
ליסבון רובע באישה Baixa
 
ליסבון הקדמה קצרה לעיר

העיר על שבעת הגבעות ,היא מקום לידת שירת  fado ,אשר מהווים  מבוך של סמטאות ורחובות מצומצמים מבניית העבר,ועתה יותר מן העבר בירה אירופית המזרחית ביותר באירופה ההופכת לכרך מתפתח במהירות.

 

תערובת בלילה של מסורת ,עבר ועתיד,רובעים הסטורים כמו  Alfama  לאזור  Parque das Nacoes ,מהרובעים ההיסטוריים עד לרובעי המסחר המשגשגים.

 

החלק העתיק של העיר הוא באזור שיפולי הגבעות ובחלק הנמוך של העיר באזור הנקרא  bauxa ,המוקף בשכונות Mouraria, Costa do Castelo , Alfama, אשר כל אחד מהם שווה ביקור.

ליסבון הקדמה קצרה לעיר
 
ליסבון רובע ביירו אלטו Bairro Alto
הקדמה לרובע  Bairro Alto  בליסבון
מידע
הרובע ממוקם במרכז העיר,מראה הרובע מחזיר אותנו למאה השש עשר,אחד הרובעים הציורים והעתיקים בעיר,הרובע משמש לקניות ולבידור וכולל בארים נחשבים,מועדוני זמר,מסעדות וחנויות,שימש בעבר למגורי אנשים עניים אך שינוי דמוגרפי החל בשנים האחרונות לתושביו הישנים.
 
Bairro Alto הרובע הציורי  מתקופת המאה ה - 16  ובאופן מסורתי בעיר הוא נחשב לאזור הבוהמי משום שהאמנים והסופרים קבעו את מגורייהם ברובע , אבל הרובע של הרחובות השקטים ביום , הופכים בלילה לאזור  תוסס התופס את מקומו  בחיי הלילה של העיר.
 
מאחורי חזיתות צבעוניות המכוסות בגרפיטי מסתתרות מגוון של מסעדות מסורתיות ובין לאומיות מצויינות , התיירות, מועדוני הפאדו שפע של ברים , חנויות אופנה הנשארות פתוחות עד מאוחר בלילה.
 
למעשה החל משנות התשעים,צמחו מועדונים המושכים את הנוער ומבוגרים בסגנונות  Punk, Gay, Metal, Goth, Hip Hop , Reggae,  אפילו מועדוני שירתה הלאומית של פורטוגל ה fado נמצאים ברובע.
ליסבון רובע ביירו אלטו Bairro Alto
 
ליסבון רובע שאידו Chiado
הקדמה לרובע Chiado בליסבון
מידע
רובע  Chiado ממוקם ליד רובע Bairro Alto ,הוא אחד הרובעים המושכים בעיר,המכיל מקומות תרבות והנאה,כמו תאטרונים,ספריות,בתי קפה לבוהמה,חנויות ספרים עתיקות,ואת מוזיאון   Chiado Museum , Bairro Alto  .
 
שני רחובות לקניות מפורסמים ברובע רחוב  Rua do Carmo ורחוב Rua Garrett הרחובות מטפסים מרובע  Baixa  לרובע Chiado ,ברובע חנוית קטנות,קניון קטן שבו רשתות מפורסמות,חנויות של צורפים,חנויות לטקסטיל ומפות וכמובן רקמה, החנויות המודרניות מתחרות בחנויות המסורתיות,אבל את חנויות התכשיטים  והמסורת,מוצאים ברחובות הקטנים היוצאים מהם והמכילים את החנויות לתכשיטים הנכונות , מומלץ לבקר ברחובות אלו ,אשר בהם מסתתרות חנויות לסבונים ומוצרים מקוריים פורטוגלים כולל מזון,ספרים,מפות,דוגמא רחוב   Rua Anchieta .
 
 

     
 
ליסבון רובע שאידו Chiado
 
ליסבון רובע אלפאמה Alfama

הרובע העתיק של ליסבון,רובע שמור אשר בנוי בסגנון בניה ערבי,כמו מבוך רחובות,חצרות סמטאות ושבילים,הקתדראלה  Se מאוד יפה,והשוק    Feira da Ladra  מאוד ססגוני,המצודה ונוף הנשקף ממנה .

 

זהו רובע שבהחלט מומלץ לבקרו,הרבע שרד את רעידת האדמה בשנת 1755,בזכות  יסודות הבתים שהועמדו על בסיס סלע,ובתיו שבחלקם בנויים בבוץ,בתים מיושנים שאינם אופנתיים,מבנה הרובע מחזיר את המבקר אחורה בשנים,כמו כפר בעל רחובות צרים בתוך העיר,כיכרות קטנים,כנסיות,ובתים הצבועים בלבן,ומרפסות עם מעקי מתכת,ועציצי פרחים וכלובי ציפורים.

ליסבון רובע אלפאמה Alfama
 
ליסבון רובע ביאשה Bica
הקדמה לרובע Bica בליסבון
מידע
רובע היסטורי בליסבון,המשמש משנת 1892 כאזור שבו צומצם השטח המוניציפאלי  במעברים ובמדרכות ,בין בתים הנמצאים באותם רחובות, אשר צרים במיוחד והמעבר בהם הוא במדרגות וחצרות צרים במיוחד, כדי לבנות יותר בתים על שטח קטן,בדרך כלל בניה של עניים בפלישה לשטחים.
ליסבון רובע ביאשה Bica
 
ליסבון רובע באישה baixa

בוקסיה המכונה העיר התחתית, משמשת כמרכז הקניות, הבנקאות והמסחר בעיר,בשדרה הראשית בעיר Avenida da Liberdade , בשנת 1755 עברה על העיר רעידת אדמה גדולה וחלקים ממנה נהרסו, בכיכר המרובעת מול התיאטרון הלאומי ב  Rossio וNicola מוצבים שולחנות וכסאות בבתי הקפה.

ליסבון רובע באישה baixa
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור