דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון ארמונות מצודות ומבנים

 
 
ליסבון מגדל ואסקו דה גמה Vasco da Gama Tower
מגדל  Vasco da Gama Tower
רובע  Parque das Naynes
Metro - Oriente Station
טלפון  8918000
מידע
דום ואסקו דה גאמה, 1 רוזן Vidigueira היה מגלה ארצות פורטוגזי, אחד המוצלחים ביותר של העידן האירופי של גילוי יבשות מפקד האוניות הראשון להפליג ישירות מאירופה להודו .
 
מעלית כבלים מוליכה מ  Oceanarium אל המגדל את המבקרים,המעלית נעה בגובה 145 מטר מעל למבנים,כאשר ניתן לצפות בנוף העיר המגדל נחשב כאחד הגבוהים בעיר, צורתו מזכירה מפרש באוניות בכדי להגיע לגשר יש לחצות את הגשר שאורכו 17 קילומטר .
 
בראשו של המגדל מרפסת הצפייה המדמה  סל תצפית בראש תורן האוניה,למרפסת  מוליכים  שלוש מעליות שקופות   המספקות תצוגה מפואר על ליסבון, לנהר ומתחתיו מסעדה .
 
גשר וסקו דה גמא והנהר  מחלונות המעלית,כרגע המעלית מושבתת עקב תיקונים ושינויים ,ובניית מלון יוקרה מתחתיו,
לצד המגדל ממוקם בית  Sony Plaza מחוץ לאולם הארנה אשר לפעמים מארח הופעות קונצרטים,באמצעות מסכי ענק ,המראים גם מופעי ספורט ומוזיקה.
ליסבון מגדל ואסקו דה גמה Vasco da Gama Tower
 
ליסבון מצודת סיינט גיאורג SAINT GEORGE CASTLE
מצודת   St. Georges Castle
Alfama or bus 37
פתוח בחודשים מרץ –אוקטובר בשעות 09:00-21:00, ובחודשים נובמבר-פבואר בשעות 09:00-18:00.
מידע
המצודה נראית מכל מקום בעיר,נבנתה במאה השישית בידי הרומאים והושלמה בתקופת שלטון המורים,המצודה שימשה כמצודה המלכותית של המורים עד שלטון המלך הפורטוגזי הראשון Afonso Henriques, אשר עלה לשלטון בשנת 1147 בעזרת עזרה ממדינות צפון אירופה במלחמת הצלבנים כנגד המוסלמים,בדרכם לכיבוש ארץ ישראל,תחת האמונה בקדוש   St. George.פטרון אנגליה.ובשנת 1371 הפכה המצודה למצודה המלכותית עד שנהרסה ברעידת האדמה ונבנתה מחדש.
 
כיום המצודה וגניה חיים בשלווה ,ליד השער הכניסה הראשית נמצא פסלו של המלך Afonso Henriques, וסדרת תותחים, המסמנים את מטרת ביצורי המצודה והגנה על העיר והנהר,במצודה שרידי מבנים מאבן מימי הביניים אשר שלטו בה מלכי הארץ,ואשר בה שוכנים בה כיום מקום למולטי מדיה של ההיסטוריה של ליסבון ומסעדה  הנקראת Olissiponia.
 
המצגות נמצאים בשלוש אולמות תת קרקעיים וכולל שבו נתקבל  Vasco da Gama בידי המלך Manuel, במקום מודגמת מצגת מתקופת 1755 ,ניתן לראות משם את בגאות והשפל ליד כנסיית  Carmo Church שנהרסה.
 
רב המצודה נהרסה במשך השנים בעיקר ברעידת האדמה הגדולה,אבל עדיין נראים חלקים גדולים מן החומה,ושמונה עשר מגדלים,מבקרים יכולים לטפס למגדלים ולהלך על החומות,ולצפות בנוף העיר,בגנים מסתובבים טווסים וברווזים,לחלק מהמגדלים קיימות אגדות מהמיתולוגיה היוונים וגיבוריה.
ליסבון מצודת סיינט גיאורג SAINT GEORGE CASTLE
 
ליסבון הבית הממוסמר כרית המחטים Casa dos bicos
קסה  Casa dos bicos
רובע  Alfama, ההגעה מכיכר  Comercio Square
ארמון אירוח טיפוסי ממוקם בכיכר בחלק המזרחי של רחוב , Rua dos Bacalhoeiros
הבית של דובר המפלגה השלטת,בחזיתו אבן בצורת יהלום,זהו ארמון שנבנה במאה השש עשר,הארמון היה שייך ל  לאפונסו של אלבוקרקי, משנה למלך השולט על הודו,והוא אחד המבנים ששרד את רעידת האדמה בשנת 1755.
 
הארמון נבנה כדוגמת ארמון איטלקי,למרות זאת שתי הקומות העליונות בעלי חלונות מקושטים וקמורים לפי אדריכלות פורטוגזית,חלק הפנימי של הבניין אינו פתוח לקהל בדרך כלל,ורק לאירועים מיוחדים.בסמוך לבניין ממוקמת חנות לתיירים,ומסעדה זולה המפורסמת בזכות צלי הדגים שלה על הגריל.
ליסבון הבית הממוסמר כרית המחטים Casa dos bicos
 
הבית הממוסמר CASA DOS BICOS
Rua dos Bacalhoeiros, Alfama
המקום נפתח רק בעבור תערוכות זמניות,הבניין מעורר סקרנות ארכיטקטונית, עקב בנייתו באבנים בצורת יהלום,וישנם  כאלה 1125 אבנים,הבניין נבנה במאה השש עשר,כארמון אשר היה שייך ל  Afonso de Albuquerque, המשנה למלך של הודו,הבניין שרד את רעידת האדמה בשנת 1755,נכון שעיצובו דומה לארמונות איטלקיים,למרות זאת בשתי קומותיו,חלונות בעלי קשתות,בסגנון פורטוגזי.
 
תכנון הפנים והכניסה לתוכו אינו פתוח לקהל,קיימת חנות לתיירים ומסעדה זולה בקרבה ,המסעדה מפורסמת בהגשת דגים בצלייה.
ליסבון הבית הממוסמר CASA DOS BICOS
 
ליסבון מבצר מגדל בלם Belem Tower
מבצר מגדלBelem Tower
Avenida da India
פתוח בימים שלישי –ראשון סגור ביום שני,בשעות 10:00-17:00 בחודשים אוקטובר – אפריל, ובשאר החודשים עד השעה 18:30.
מידע
המגדל מבצר נבנה בשנת 1515,על מנת להגן על הכניסה לנמל העיר,המגדל שימש כנקודת מוצא לגדולי מגלי היבשות אשר יצאו מהמקום למסעם,ולמלחים היווה נקודה אחרונה ממולדתם.
 
המקום משמש כאנדרטת המסמלת את גדולי מגלי העולמות הפורטוגזים,ארגון אונסקו הכריז על המקום כאתר שימור,המבצר בנוי בסגנון Manueline .
 
המבנה כולל הרבה עבודות פיסול  עם אבן,כאשר הרעיון המרכזי הוא תגליות היסטוריות בגילוף ובפיסול,המבצר משופע בביצורים להגנה ,מגדלי שמירה,חרכי ירי,בסגנון מורי,לכוון הנהר חלונות ונציאנים,ופסל של הגבירה שלנו,המסמלת את השיבה הביתה של המלחים המפליגים כסמל להגנתם בהפלגות בים.
ליסבון מבצר מגדל בלם Belem Tower
 
ליסבון ארמון בלם BELEM PALACE
ארמון  Belem Palace
Prana Alfonso de Albuquerque, Belem
הארמון פתוח לביקורים רק בימי שבת בשעות 10:00-17:00, מוזיאון הנשיאות פתוח בימי השבוע פרט ליום שני בשעות 10:00-18:00.
מידע
הארמון ניצב גבוה בשיפוע של גבעה ומוקף  בגן ,ארמון Belem באופן רשמי משמש כמקום המגורים והאירוח של המדינה החל משנת 1910  ובחלקו גם מוזיאון הנשיאות.
 
הארמון נבנה בשנת 1559 ושונה בידי המלך גוס החמישי במאה השמונה עשר,ברעידת האדמה בשנת 1755 שהה בארמון המלך גוס הראשון,אך נגרם לו נזק מזערי.
 
המוזיאון הוא חלק מהארמון,ותפקידו לספר על ההיסטוריה של הרפובליקה והנשיאות השלטונית,בעזרת  אוספי תערוכות קבועות ומתחלפות.
 
במוזיאון מוצגות עבודות אומנות אשר נתרמו למדינה בידי אחרים , בחזית הארמון בכיכר והגינה המקיפה אותו נמצא עמוד שעליו פסל של Afonso de Albuquerque, המשנה למלך בהודו,גובהו 20 מטר.
 
ליסבון ארמון בלם BELEM PALACE
 
ליסבון ארמון ומוזיאון אג'ודה AJUDA PALACE
ארמון  Ajuda Palace
הכניסה בתשלום
הארמון מוזיאון פתוח בכל ימי השבוע פרט ליום רביעי בשעות 10:00-17:00.
רחוב  Largo da Ajuda , רובע  Belem
תחבורה  חשמלית  18, קווי אוטובוס  60, 729, 742
טלפון    3637095
מידע
ארמון זה לא תוכן סופית מעולם,ושימש את משפחת המלוכה שהוגלתה מברזיל בתקופת נפוליאון,הבנין הוא דוגמא לבניה הרומנטית באירופה,בחלק הפנימי הוא עשיר ברהוט,שטיחים,פסלים ויצירות אומנות בפזרנות.
 
יצירות מן המאה השמונה עשר כאשר ברזיל שימשה כמושבה של פורטוגל,תקרת של אולם גן החורף  ניתנה במתנה מהניצחון במלחמה במצרים,חדר המוזיקה מכילה כלי חרסינה מקוריים ,אולם הריקודים וחדר השגריר ,אבל עיקר הפרסום של המקום הוא כסא המלוכה המוצב בחדר,כמו כן חדר האוכל ונברשת הקריסטל .

בכניסה הראשית נמצאים 23 פסלי שיש,המייצגים תכונות כמו נדיבות,אורך רוח,במקום גם מגדל כנסיה המזכיר את הכנסייה ההרוסה Nossa Senhora da Ajuda.
ליסבון ארמון ומוזיאון אג'ודה AJUDA PALACE
 
ליסבון כיכר קומרסיו COMERCIO SQUARE
ליסבון כיכר קומרסיו Comercio Square
הגעה : Metro - Baixa-Chiado Station
הכיכר הענקית ממוקמת ברובע Baixa
מידע
הכיכר ידועה גם בכינוי  כיכר הארמון על שם הארמון המלכותי הממוקם בה ושנבנה מאתים שנה לפני רעידת האדמה בשנת 1775 הארמון נהרס ,המשפחה המלכותית עזבה לארמון אחר  ברובע Belem  ונבנה ארמון חדש שניצב מול נמל הכניסה לעיר.
 
בצפון הכיכר עומד שער ניצחון ואחד מבתי הקפה המפורסמים בעיר Cafe artinho da Arcada ,שהוקם בשנת 1792,בבית הקפה התארחו סופרים ומשוררים.
 
במרכז הכיכר ניצב פסלו של המלך King Jose I, המלך רכוב על סוס,לבוש בבגדיו המלכותיים, גובהו 14 מטר,כולל בסיסו.
 
בכיכר בבנין קלאסי בפינה המערבית ,ממוקם מרכז המידע הראשי לתיירים בעיר,במרכז המידע ניתן לקבל חומר ומפות העיר,לרכוש כרטיסי תייר לאטרקציות ולתחבורה , וחנות לחפצים מסורתיים תוצרת פורטוגל.
ליסבון כיכר קומרסיו COMERCIO SQUARE
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור