דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון אנדרטאות ופסלים

 
 
העמוד בכיכר MUNICIPAL SQUAREלכיכר מגיעם מכיכר COMERCIO SQUARE או בירידה מרובע Chiado ממול לבנין העיריה ,ניצב עמוד סלילוני על בסיס מדרגות שמעליו בסיס בעיצוב מענין ומעליו העמוד הסלילוני כאשר בראשו כתר ומעליו כדור מתכת מסורג.              
ליסבון העמוד בכיכר המוניציפאלית MUNICIPAL SQUARE
 
ליסבון פסל המלך ג'ול King JoI
פסל המלך King JoI
הפסל ממוקם בכיכר Figueira,Metro - Rossio Station
פסל גבוה של פרש ברונזה ניצב על בסיס אבן רם,המלך נושא בידו הימנית את שרביט השלטון,בבסיס האבן חקוקים אותיות ומשפטים ,ותבליט פניו גם כן,לרב הפסל משמש כמקום מנוחה ללהקות היונים הרבות בכיכר,הפסל מהווה מקום מפגש לצעירים ולגולשי סקטבורד.
ליסבון פסל המלך ג'ול King JoI
 
ליסבון אנדרטת מגלי הארצות DISCOVERIES MONUMENT
אנדרטת מגלי היבשות Discoveries Monument
Avenida de Brasilia רובע Belem
האנדרטה למגלי העולם פתוחה בימי השבוע פרט ליום שני בשעות 10:00-18:00.
לאנדרטה מגיעים כאשר חוצים את מנזר  Jeronimos Monastery במעבר התת קרקעי בגן החזית מתגלת אנדרטת מגלי הארצות,
מידע
האנדרטה נבנתה בשנת 1950  על הגדה הצפונית של נהר Tagus, לציון 500 שנה של שליחת המשלחת הראשונה בידי הנסיך הנרי.
 
האנדרטה מייצגת 3 ספינות המוכנות להפליג,במבט היסטורי של תקופת המלך  Manuel I,וחקוקים משפטים של המשורר  ממהספר שלו  Lusiads,   המגלים  Vasco da Gama, Magellan, Cabral, several, וחברים נכבדים נוספים מתקופת משלחת הנסיך הנרי :crusaders, monks, cartographers, cosmographers, העומדים בחרטום האוניה הקטנה,רק דמות נשית אחת של המלכה  Felipa of Lancaster, אימו של הנווט הנסיך הנרי.

בתוך האנדרטה מתקיימת תערוכות מתחלפות וסרטים מעניינים על העיר,קיימת מעלית המעלה מבקרים לפסגת האנדרטה,ומשם נשקף נוף הרובע והים,הרחבה אשר לפני האנדרטה מרוצפת בדוגמאות מוזיקה אשר ניתרמו בשנת 1960 בידי ממשלת דרום אפריקה,המציגים מצפן ומפה של העולם אשר שורטטו בידי מגלים פורטוגזים.
ליסבון אנדרטת מגלי הארצות DISCOVERIES MONUMENT
 
ליסבון אנדרטת הזיכרון האובליסק להתנגדות והדגל

Monument to the Restorers and the Flag

הכיכר שהוקמה בשנת 1640,מנציחה סיום שלטון ספרדי לאורך שישים שנה ,במרכז הכיכר ניצב אובליסק שגובהו כשלושים מטר עם שני פסלי ברונזה המסמלים את הניצחון והחרות, בחלקה המערבי של הכיכר ניצב ארמון של המרקיז פוז ,שכיום משמש משכנו של משרד התיירות הלאומי .

האובליסק המסמן את תנועת ההתנגדות לשלטון הספרדי על העיר, לידו נערכות בכול שנה אזכרות הזיכרון, כיום הדגל לנופלים על מזבח העצמאות וההיסטוריה של פורטוגל, מתקופת שלטון הממלכה ההבסבורגית ובהמשך שלטון בית ברגנצה ,ששלט בפורטוגל עד שנת 1908 שנה שבה נערכה המהפכה כנגד שלטון המלוכה.

יש הקוראים לאנדרטה פסל המשקמים ,על שם גלגוליו והשינויים שנעשו   במראה ועיצובו של הדגל דגל הפורטוגלי, עד שהוצג כגרסה סופית בעת שהוצג בראשון לדצמבר 1910,לאחר 270 שבעים שנות מאבק לעצמאות ,יש הקוראים ליום הזיכרון יום הדגל.

ליסבון אנדרטת הזיכרון האובליסק להתנגדות והדגל
 
פסל האדם היושב
רובע Chiado במרכז רחוב Rua Garrett המשמש כמרכז קניות ליד בית הקפה Cafe Brasileira.
 
מידע
במרכז הרחוב נמצא פסל אדם במימדים אמיתים היושב ולידו כסא ריק בעבור הרוצים לשוחח איתו או להצטלם עימו,האיש אוחז ספר וממש לצידו חנות ספרים.
ליסבון פסל האדם היושב
 
ליסבון פסל המלך ג'וס הראשון King Jose I
פסל המלך  King Jose I
פסלו של המלך ממוקם בכיכר COMERCIO SQUARE ברובע Baixa, במרכז הכיכר ניצב פסלו של המלך King Jose I, המלך רכוב על סוס,לבוש בבגדיו המלכותיים, גובהו 14 מטר,כולל בסיסו.
ליסבון פסל המלך ג'וס הראשון King Jose I
 
ליסבון פסל המלך לואיס הראשון King Luis I
פסל המלך King Luis I
Largo da Ajuda, חשמלית  Tram 18
רובע Belem
פסלו של המלך בחזית ארמון AJUDA PALACE,המלך היה אדם תרבותי אשר כתב שירה,היה בנה השני של המלכה Maria II da Gloria והמלך Ferdinand of Saxe-Coburg-Gotha .
 
רב זמנו הקדיש המלך לואיס למדעים,וחקר האוקיינוסים,בנייה ומחקר לאוניות אשר הפליגו לגילויי העולם העתיק והיבשות החדשות.
ליסבון פסל המלך לואיס הראשון King Luis I
 
ליסבון כיכר לואיס דה קמוס Praca Luis de Camoes
כיכר  Praca Luis de Camoes
פסל ברונזה במרכז כיכר  Praca Luis de Camoes האנדרטה מבטאת  את האזרח בעיר,הפסל המגולף מנציח את נצחיות המשורר  הגיבורה, אשר מת עני ובודד,אנדרטת הזיכרון הוקמה בשנים  בשנים 1860-1867, הכיכר העירונית נבנתה בשנת 1859,לאחר רעידת האדמה.
 
גובהה של האנדרטה 6 מטר,ובנוסף בסיס אבן שגובהו 7.5 מטר, מקיפים את האנדרטה דמויות של אנשים מכובדים מההיסטוריה של פורטוגל כמו :Fernao Lopes,Zurara, בכל פינה של האנדרטה.
ליסבון כיכר לואיס דה קמוס Praca Luis de Camoes
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור