דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ליסבון קתדרלות וכנסיות

 
 
ליסבון כנסיית סנטה אינגרסיה Santa Engracia Church

נקראת גם  NATIONAL PANTHEON

Campo de Santa Clara , Alfama  , מטרו  Tram 28

פתוח כל יום בשעות 10:00-17:00 ,סגור ביום שני.

הכנסייה ממוקמת על שרידי כנסיה קודמת ,אשר נהרסה ונשדדה בשנת 1630,באשמת השווא של ההריסה הואשמו היהודים,אבל הם זוכו מאוחר יותר מהאשמה.

 

ליסבון כנסיית סנטה אינגרסיה Santa Engracia Church
 
ליסבון כנסיית סאו רוקו Sao Roque
כנסיית  Sao Roque
Metro - Baixa-Chiado Station
כנסיה אשר שרדה את רעידת האדמה בשנת 1775,חזית הבניין המערבי והחלק המרכזי אומנם שופצו אך חלקים נוספים התווספו,במאה השבע עשר,שמונה עשר  נוספו חלקים נוספים לקפלה,חלק המזרחי צפוני של הקפלה הוכן באיטליה והורכב במקום,הקפלה הצפונית מלאה תגליפים ופסלי מלאכים.
ליסבון כנסיית סאו רוקו Sao Roque
 
ליסבון כנסיית אסטרלה basilica of Estrela
כנסיית  basilica of Estrela
Largo da Estrela
כתובת  ממוקמת מצפון מרכז העיר,רחוב Largo da Estrela   
תחבורה חשמלית מספר 25  מכיכר Comercio Square  או 28  ישר לכניסה לכנסייה וחשמליות 20, 22, 38.  
כניסה חופשית בשעות 0800-1300, 1500-2000.
מידע
הכנסייה נבנתה בשנת 1779-90 ,לאות תודה ללידת בנה הראשון של המלכה,אשר מת לפני שהעבודה הסתיימה,המלכה קבורה בחלקה הדרומי של הכנסייה ,לאחר מותה בברזיל וגופתה נשלחה לאחר שנים לקבורה בכנסייה,פנים הכנסיה מרוצפת בשיש ורוד ושחור.
 
לכנסייה כיפה בסגנון רוקוקו עם מגדל פעמונים מעוטר בפסלי קדושים ודמויות אלגוריות.אפשר גם לעלות לכיפה להתבוננות מעל לגגות העיר.
ליסבון כנסיית אסטרלה basilica of Estrela
 
ליסבון כנסיית סנטו אנטוניו Santo Antonio da Se
כנסיית  Santo Antonio da Se ,והקתדראלה הצמודה אליה מאחור
פטרון הכנסייה הלא רשמי הוא הקדוש של העיר  Padua, למרות שרשמית הקדוש המגן על העיר הוא St George , אשר נולד בעיר ולא באיטליה,הכנסייה נבנתה בשנים 1757-1812, והיא אינה גדולה,במרכזה מתומן של שמונה צלעות הנראה מבפנים כמו דומו אך הוא פנס בחוץ כמו מגדלור,מתחתיו האולם המרכזי והחלק המזרחי .
ליסבון כנסיית סנטו אנטוניו Santo Antonio da Se
 
ליסבון כנסיית נושה סינהורה דה לורט Nossa Senhora do Loreto
כנסיית Nossa Senhora do Loreto
לצידה של כנסיית Encarnacao Nossa Senhora do,ממוקמת כנסייה זאת,הכנסייה הוקמה לפני רעידת האדמה בשנת 1775, והיא קודמת לכנסיה השכנה ובעת חלקים קדומים יותר,עיצובה יותר קלסי ועליית מדרגה לכוון הפתחים הצפוני והמערבי,הרהוט כהה לכוון החלק המזרחי,קיים ציור פרסקו יפיפה ומקושט על תקרת הכנסייה,שני דוכני מטיפים,אחד מרכזי ושיניהם לצד הקירות. 
ליסבון כנסיית נושה סינהורה דה לורט Nossa Senhora do Loreto
 
ליסבון מנזר ג'ירנימוס Mosteiro dos Jerenimus
מנזר  Mosteiro dos Jeronimos
הכניסה למנזר חינם,כניסה למכלול ולחצר בתשלום.
רחוב  Praca do Imperio   רובע  Belem
תחבורה קווי אוטובוס  27, 28, 29, 43,  49  חשמלית מספר 15
פתוח בימים שלישי-ראשון בשעות 10:00-17:00,סגור ביום שני
מידע
אחד האטרקציות החשובות בעיר ממוקם  Praca do Imperio, Belem  וברובע Belem, נקודת הנחיתה של יורדי הים בחיפושיהם אחר מקומות חדשים לנתיבי מסחר,המקום נבנה בידי Manuel I במשך ימי השגשוג הכלכלי בדרכי המסחר וגילוי הודו  בשנת 1502.
 
מבנה מרשים מבחינה אדריכלית בסגנון מנאלית,בניין מאורך הכולל שתי קומות למנזר כאשר בקומה התחתונה אכסדרה של עמודים, ,המקושט בגילוף ובפיסול ושני מגדלים בכל קצה המבנה,על קירות המבנה תבליטים של מפלצות ים, וסמלים ימיים .
המקום שימש את הימאים לתפילה לפני ההפלגות ברחבי העולם.
 
בקפלה  Saint Mary of Bethlehem  שנבנתה בהוראת הנסיך  Henry ,ורק לאחר מכן הקים את המבנה הגדול המלך   Manuel I , חלקה נהרס ברעידת האדמה אך שופץ במהלך השנים,בחלק הפנימי לאחר הכניסה ממוקם האולם הראשי של הכנסיה,בכניסה מאחורי מושב הגבוה של  המקהלה,ישנו קבר של המשורר Luis de Camoes .
 
חלק מהמנזר  Jeronimos  מכיל קברים של המלך מנואל ומגלי יבשות  פורטוגזיים אחרים, כמו גם דמויות חשובות רבות מן ההיסטוריה פורטוגזית.
 
חלק מן המנזר במתחם אשר בו ממוקמת  הקפלה של סנט גרום, שנבנתה בשנת 1514,זהו מבנה מלבני קטן עם צריחים בצורת חרוט בארבע פינות ואבן קישוט כמו חבל לאורך קו הגג  ניתן להביט מן החלונות לכוון מערב.
ליסבון מנזר ג'ירנימוס Mosteiro dos Jerenimus
 
ליסבון כנסיית נושה סינהורה Nossa Senhora do Carmo
כנסיית  Nossa Senhora do Carmo
Rua da Sofia
הכנסיה נבנתה במאה 16-17,כיום כנסייה זאת היא חלק מהמוזיאון הלאומי לימי קדם ועתיקות,כנסיה גותית גדולה זאת,משקיפה על כיכר Rossio, ומזכירה את ההרס של רעידת האדמה במאה התשע עשר ,חלקים רבים מן הכנסייה עדיין ניתנים לביקור,במרכז הכנסיה קיימת קשת תיקרה מהמאה ה 16,הקפלה משמשת כמקום תצוגה לדברי העץ המצופים זהב,ספסלי הישיבה הוכנו בליסבון במאה השש עשר.
ליסבון כנסיית נושה סינהורה Nossa Senhora do Carmo
 
ליסבון כנסיית סאו דומינקוס SAO DOMINGOS CHURCH
כנסיית  SAO DOMINGOS CHURCH
הכנסייה ממוקמת מצד ימין של התיאטרון הלאומי על שם Dona Maria II National Theater, בפינה המזרחית של כיכר Rossio, הכנסייה נבנתה בשנת 1399,אומרים על הכנסייה כי היא מקוללת או מבורכת בזכות הישרדותה לאחר רעידת האדמה בשנת 1775 ולאחר שפרצה בה שריפה בשנת 1950 .
לפני שהפכה לכנסייה שימש המקום כמינזר,ואשר האיקווזיציה שפטה אותה וגירשה אותה ממעמדה.
 
בשנת 1950 נהרסה חלקית בשריפה שפרצה בה,ולאחרונה שוקמה אבל עדיין נראים סימני חריכה של שריפה עליה,ראוי לציין את המזבח הגבוה שלה,על עמודי השיש התומכים בו,ופסלי הקדושים .
 
מומלץ לבקר גם בחדר תשמישי הקדושה והמקום של שרידי המלך Afonso III אשר הועברו ל alcoba, בכנסייה משתמשת קהילת מהגרים מאפריקה אשר גרים בסביבה ויש להם כומר שחור.
ליסבון כנסיית סאו דומינקוס SAO DOMINGOS CHURCH
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור