דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בודפשט רובע Obuda III

 
 
בודפשט הקדמה לרובע 3 אובודה obuda
הקדמה לרובע 3  obuda בודפשט
הרובע ממוקם בטבעת החיצונית של העיר בצפון העיר,הרובע נמצא בחלק העתיק של בודה,והחלק השני בגודלו בעיר, הקתולים הרומאים הקימו עמוד הנקרא Aquincum, במאה העשירית,הוא גם שימש כגבול הצפוני של האזור הרומאי,ארכיאולוגים שחפרו באזור מצאו ממצאים ואנדרטאות מהתקופה הרומאית.
 
מרכז הרובע הוא רחובות Fo ter , Florian ter, רחובות המתפקדים כמסחריים ולמנהל הציבורי הממוקמים בבתים בסגנון הברוק,כמו בנין העיריה,המוקף באבני המרצפות של רחוב Fo ter, ובכיכר בית המרזח dilapited Zichy Plalace,מסעדות בסגנון מקומי וטברנות .
 
גוש הבניינים  Bekasmegyer  שהוקמו בימי שלטון הקומוניסטים באזור קיימים אזורים ירוקים וגנים בגדת הנהר  באזורים   Romai,  Csillaghegy, והגבעות המערביות של  Becsi ut.
 
בכל קיץ מתקיים פסטיבל  Sziget Festival באי   Obudai-sziget ,הידוע באזור Hajogyari-sziget.
 
נתיבי התחבורה הראשים ברובע הם רחובות :  Mexikoi u t  ורחוב  ors vezer ter, אשר קו מטרו  m2  עובר בו, רחוב Bosnyak ter,הוא במרכז הרובע,קו רכבת הפרוורים עוצרת בתחנת Godollo suburbian, וכמובן אוטובוסים.
בודפשט הקדמה לרובע 3 אובודה obuda
 
בודפשט קניון Uj Udvar
קניון  Uj Udvar
כתובת  רובע 3 ,Becsi ut 38-44 
תחבורה  חשמלית Tram 17 to Kolosy ter, HEV stop Szepvolgyi ut.
מידע
מרכז קניות קטן יחסית למרכזי הקניות האחרים,במקום בית קולנוע ומסעדת ימי הביניים של  King Arthur.
בודפשט קניון Uj Udvar
 
המרחצאות הרומאיות הציבוריות Thermae Maiores
המרחצאות הרומאיות הציבוריות   Thermae Maiores
הכניסה בתשלום
תחבורה  מכיכר  Batthany Square ,לקחת   Szentendre HEV   לתחנת  Aquincum ,או מתחנת כיכר  Obuda, Szentlelek Square ,קווי אוטובוס  34,32,106  לתחנת  Aquincum .
פתוח בשעות יומי 10:00-17:00 סגור ביום שני.
מידע
 
המרחצאות הרומאיות שירתו גם את חיילי הליגיון הרומי במבצר ,נתגלו בחפירות העיר העתיקה Aquincum, בשנת 1778 כאשר אחד מאולמות הרחצה נתגלה,כיום רב המרחצאות נחפרו ונתגלו,ניתן לבקר בהם במוזיאון העיר העתיקה ,באזור כיכר Florianליד המעבר התת קרקעי להולכי הרגל.
 
בתוך החומות המקיפות את המרחצאות,הם פתוחות לכוון שערי המצודה בשני פתחים,במקום אולם התעמלות,בריכות חמות וקרות,חדרי אדים,ובמרכז אולם ענק להתעמלות ,התרעננות לחיילים,עקב קשיים המרחצאות אינם מועלים כיום.
 
המרחצאות הרומאיות הציבוריות Thermae Maiores
 
הכיכר הראשית הקדומה בבודה

Main Square of Ancient Buda

 

הכיכר ממוקמת ברובע  3 ,בצד בודה ,רחוב Fo ter, תחבורה תחנת הרכבת HEV Arpad hid, Bus 86 – Florian ter.

 

כיכר העיר העתיקה מהווה מוקד משיכה ותזכורת לתקופת הביניים ואשר שימשה כמרכז העיר,החל מהמאה ה 18,סגנון האדריכלי של הבתים השולט הוא הברוק,כמו ארמון Zichy Palace, ביתם של בעלי קרקעות .

 

הכיכר הראשית הקדומה בבודה
 
שער המצודה המזרחי fort eastern gate-Porta praeto
שער המצודה המזרחי   fort eastern gate-Porta praetoria
ממוקם ברובע 3
תחבורה  מכיכר Batthany Square,לקחת  Szentendre HEVלתחנת Aquincum,או מתחנת כיכר Obuda, Szentlelek Square,קווי אוטובוס  34,32,106  לתחנת Aquincum.
המוזיאון פתוח בשעות יומי 10:00-17:00 סגור ביום שני.
מידע
השער הוא אחד מארבעת שערי הכניסה למבצר,השער שוחזר ומתוארך למאה השלישית רביעית, השער שהוביל לרחוב  Porta praetoria המרכזי של המבצר   ושורה של עמודים בשני צדדיו  למרכז המבצר, בשער היו שלושה פתחים האמצעי למעבר כרכרות וסחורות שקרס  ושני הקיצונים היו בעבור הולכי רגל, השער חוזק בשני מגדלי שמירה מצדדיו.
שער המצודה המזרחי fort eastern gate-Porta praeto
 
אמפיתאטרון הרומי Civil Town amphitheater
אמפיתאטרון הרומי  Civil Townamphitheater
הכניסה בתשלום
פתוח בחודשים אפריל-אוקטובר בשעות 09:00-18:00,בחודשים מאי ספטמבר .בחודש נובמסר עד אפריל סגור.
האמפיתאטרון ממוקם ברובע 3 בהצטלבות רחוב   Szentendrei , ורחוב   Zsofia .
תחבורה  מכיכר  Batthany Square ,לקחת  Szentendre HEV   לתחנת   Aquincum ,או מתחנת כיכר  Obuda, Szentlelek Square ,קווי אוטובוס  34,32,106  לתחנת  Aquincum .
מידע
 
האמפיתיאטרון הקטן משני האמפיתיאטרונים הקיימים Aquincum, הוא נבנה במחצית המאה השנייה,למעשה הוא נבנה מחוץ לחומות העיר הקדומה.
 
המבנה  מחוץ לחומה  הוקם בצורה אליפסית,בהתאמה למידות של 86 מטר על 75 מטר במרכז הציר,החלקים הקיצונים ובין החומות מולאו באדמה  והצופים יכלו לתפוס את מקומם בהיכנסם בשני שערי הכניסה בעלי הקשתות, היציע הראשי של האמפיתיאטרון שכוסה בסכך הכיל בין 4000-7000 מקומות ישיבה.
 
באמפיתיאטרון הוצגו מופעי תיאטרון,ספורט וקרבות עם חיות וגלדיאטורים, הוא שימש גם למקום כינוסים ציבוריים, המגורים של הגלדיאטורים היה בקרבת מקום.

אמפיתאטרון הרומי Civil Town amphitheater
 
אמת המים water conduit aquaeductus
אמת המים  water conduit aquaeductus
ממוקם ברובע 3,שרידי תעלת המים   aquaeductus נמצאת בצד המזרחי של רחוב   Szentendrei , בין מוזיאון   Aquincum   ו Kaszasdulo .
תחבורה 
מידע
 
האמה נבנתה בתחילת מחצית המאה השנייה,לאבטחת  הזרמת המים לעיר העתיקה Aquincum , תוך שימוש בטכנולוגיה של אותם ימים, המים הוזרמו ממעיינות אשר נקראים כיום המרחצאות הרומאיות, מים אלו נאספו לאגן איסוף שמסביבו חומות.
 
בחפירות נתגלה שכל מעיין נאגר בבריכת אגירה והוזרם לאמת המים,אשר הייתה בנויה על קשתות ומעליהם התעלה הבנויה,ומשם הופנו לתעלות ניקוז,שהגיעו לחלק הדרומי של העיר,החלק הדרומי והצפוני של הרחוב הראשי חוברו בתעלה,ואותה תעלה חוברה למחנה הצבאי של חיל המצב ברחוב  Nagyszombat,  ולאמפיתיאטרון.
 
אורך האמה 5 קילומטר,בשיפוע של מטר עד שנים,שרידים של האמה נמצאים בפארק מצפון למוזיאון  Aquincum, בחלק המזרחי של רחוב  Szentendre.
אמת המים water conduit aquaeductus
 
האמפיתאטרון הגדול בעיר הצבאית amphitheater of the
האמפיתאטרון הגדול בעיר הצבאית  amphitheater of the Military Town
הכניסה בתשלום
כתובת    Nagyszombat utca 5 , רובע 3
תחבורה  מכיכר  Batthany Square ,לקחת  Szentendre HEV   לתחנת  Aquincum ,או מתחנת כיכר  Obuda, Szentlelek Square ,קווי אוטובוס  34,32,106  לתחנת  Aquincum .
מידע
 
האמפיתאטרון בעיר הצבאית של רומא ,נבנתה  במחצית המאה השנייה,האמפיתאטרון  הכיל מקום ל  10-13 אלף מקומות לחיילים.
האמפיתאטרון הגדול בעיר הצבאית amphitheater of the
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור