דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בודפשט רובע I

 
 

ארמון האומנויות פתוח בכול יום בין השעות 10:00-18:00 לביקורים בהדרכה הזמנות בטלפון 5553000 

כתובת ארמון האומנויות Komor Marcell u. 1 רובע המילניום Millennium Quarter,בין גשר Petofi וגשר Lagymanyosi .  
 

להגיע לארמון של אמנויות: קח את רכבת הפרברים ( HEV ) מ Boráros ter   לתחנת גשר Lagymanyosi (Boraros ter - מסלול Csepel ), או חשמלית 2 לתחנת Millenniumi Kulturalis Kozpont .

ארמון האומנויות מורכב משני אולמות למופעים מוזיקאליים ומחול ,האולם הראשי נקרא בלה בארטוק על שמו של אחד המוזיקאים הבולטים בהונגריה בעבר,חווית האזנה באולם ,נובעת מסידורי אקוסטיקה המותאמים למספר הנוכחים באולם,בעזרת תזוזת קירות ושינוי בזוויות הקיר ,רצפת האולם מהווה בידוד אקוסטי גם כן בהיותה מורכבת מעץ.


ארמון האומנויות בודפשט Budapest Palace of Arts
 
בודפשט הקדמה לרובע Taban

האזור הוא חלק מרובע 1 בבודפשט,בחלק הצר והצפוף בעמק בין גבעת המצודה גבעת וגילרט,כיום ממוקמים מספר פארקים במרכז האזור וגן בוטני ומשמש כמקום מחקר לעצים הנטועים במקום,ובולטים ביופים העצים שנתרמו מסין,המשמשים לקונצרטים ולמופעים באוויר הפתוח.

 

אזור הרצועה הצפונית של גבעת גילרט נודעה בשם  Taban ,האזור היה מאוכלס בצפיפות בשנות השלושים ,במקום פעלו פאבים ובתי מרזח,בדומה לרובע מונטמאר בפריז,ולכן הוא הפך למקום בילוי פופולארי.

 

בודפשט הקדמה לרובע Taban
 
בודפשט הקדמה לרובע 1
הקדמה לרובע 1 בודפשט 
מידע
הרובע כולל אזורים אלו :  Castle District Taban, southern vizivaros, Krisztinavaros
הרובע מהווה את אחד האזורים הישנים של העיר וברחובות מרוצפים באבני ריצוף ומזכירים את ימי הביניים והאטרקציות מאותה תקופה,האזור ההיסטורי כולל : מצודת העיר 
 
הארמון המלכותי Royal Palace, כנסיית מאטייש Matthias Church, מצודת הדייגים,Fishermen s Bastion , גם החלק הצפוני של גבעת   Gellert  הוא חלק מרובע 1,ברובע כלולים המרחצאות והספא כמו  Kiralyאו Rudas .
 
גדת נהר הדנובה בין גבעת המצודה  Castle Hill לבין גשר Margaret Bridge, ביחד עם מצודת הדייגים והמזח כל האזור נקרא  Water-town.
 
האזור קל להגעה ומחובר בשני גשרים לגדת פשט ובודה, קו מטרו M2 בעל 2 תחנות ברובע,Batthyany ter ותחנת  Moszkav ter  על גבול הרובע ,מספר קווי אוטובוסים וחשמליות נעים ברחבי הרובע.
בודפשט הקדמה לרובע 1
 
בודפשט מצודת הדייגים Fishermen's Bastion
מצודת הדייגים Fishermen s Bastion
חלק מהכניסה הוא בתשלום
המצודה מהווה חלק ממצודת בודפשט
תחבורה אוטובוס לטירה היוצא Moszkva ter  נקרא Varbusz , או אוטובוס  16 היוצא מכיכר  Deak, לרחוב Szentharomsag ter , מאחורי כנסיית מאתייאש ליד כיכר טרינטי.
מידע
המצודה פתוחה 24 שעות ביממה ,חלק משיפוץ המצודה נעשה בשנת 1905,להיווצרות שם המקום ישנם שני הסברים :
יש הטוענים כי בקרבת מקום היה שוק של דייגים בימי הביניים אשר האיגוד שלהם הקים חומה להגנתם.
 
למרות השם ישנם 7 צריחים השולטים על המרחב מתחתיהם,כזיכרון לכל אחד משבעת השבטים שהקימו את העיר, סגנון המגדלים מזכיר את המזרח הרחוק,ממרומי המגדלים מתגלה לצופה מראה מרהיב של העיר.
בודפשט מצודת הדייגים Fishermen's Bastion
 
מצודת בודפשט Budapest Castle
מצודת בודפשט  Budapest Castle
הכניסה חופשית למתחם
המצודה מהווה אחת האטרקציות ההיסטוריות היותר מפורסמות של העיר,שטח המצודה מכיל חוויות רבות,המצודה ממוקמת בצידה המערבי של העיר על גבעה שולטת בגובה 180 מטר מעל פני הים. חצי קילומטר אורכו ורוחבו 500 מטר. שלוש כנסיות, חמישה מוזיאונים, בתי ששומרו , תיאטרון, ארבעה בתי מלון, מסעדות ובתי קפה רבים מצויים כאן צפייה מהמצודה  מספקת נוף ותצפית מרהיבים  של העיר,אזור פשט וגשרים מעל לדנובה במיוחד גשר השלשלאות.
האטרקציות העיקריות בשטחה של המצודה הם :
הארמון המלכותי  Royal Palace- Kiralyi Palota  הכניסה בתשלום
מצודת הדייגים    Fishermen s Bastion - Halaszbastya כניסה בחינם
כנסיית מאטייש   Matthias Church - Matyes templom  כניסה בחינם
 
דרכים להגעה למצודה : ניתן לקחת את מעלית הכבלים  Siklo  המעלה את המשתמש כ 100 מטר בעליה, שעות השימוש הם 7.30-22.00 ,בכל 10 דקות, קרונית הכבל יוצאת  מרחוב Clark Adam בסוף גשר השלשלאות,ילדים מתחת לגיל 3 ונכים אינם משלמים.
דרך נוספת לקחת את אוטובוס של המצודה היוצא כל מספר דקות מתחנת רחוב  Moszkva ter.
 
ראשוני התושבים הגיעו לאזור במאה ה 13 לאחר התקפת המונגולים בכיבושיהם,זמן פריחת המקום נחשבת לזמן  כאשר חצר המלוכה עברה למקום, במאה ה 15 ,בזמן מלכותו של המלך Matthias,בשנת 1541 נכבשה המצודה בידי התורכים והמקום נשלט עד שנת  1686, כאשר השלטון עבר לידי האוסטרים,בעת ההיא החל שיחזור ושיפוץ המצודה ניבנו בה רחובות,והמצודה עברה להיות מקום של שלטון המבנים בסגנון הברוק נבנו במאה ה 18 ,בסוף מלחמת העולם השנייה ניזוקה המצודה שוב,נערך שיפוץ שוב לאחר המלחמה,הרחובות בסגנון ימי הביניים הושארו ושופצו.

בשטח המצודה ראשיים לנוע עם רכבים הם: תושבי המקום,העובדים במקום,אורחי מלון הילטון  והאוטובוס הנוסע באזור.
שער הכניסה הצפוני למצודה הוא המקום הטוב להתחלת הסיור,כל ארבעת הדרכים העוברות על הגבעה, נפגשים בנקודה זאת,השער  מרוחק מרחק קצר לתחנת האוטובוס.
המשך עמוד 2
מצודת בודפשט Budapest Castle
 
בודפשט מוזיאון הצבא
מוזיאון  ההיסטוריה הצבאית  Military Museum
כתובת   Toth Arpad setany 40 רובע 1, Kapisztran ter 2-4
מאחורי המגדל  Maria Magdalene במצודת העיר נמצא המוזיאון הצבאי .
המוזיאון פתוח בימי שלישי-ראשון בשעות 10:00-18:00 סגור בימי שני.
תחבורה  אוטובוס מס 16 ,Tram 2, 24 - Milleniumi Kultrkzpont
טלפון  3569522
תחבורה
מידע
המוזיאון ממוקם במחנה צבאי לשעבר,  בבניין של מגורי Nandor בטירת בודה ,המוזיאון כולל נשקיה ,  אוסף של מדים הכולל למעלה משלוש מאות מערכות לבוש, 5000 דגלים 30,000 סמלים ואותות,  28.000  מטבעות שונים.
 
בחלק מחדרי מוזיאון מוצגים פריטים הכוללים חרבות שונות שלאישים מפורסמים ומפקדי צבאות,בתצוגות המוזיאון  מוצגים מסיפור 13 ימי ההתקוממות בשלטון הסובייטי בשנת 1956, כמו כן הוצג במקום פסל ראשו של סטלין,אך הוא נהרס לטובת מגרש חניה בידי תושבי האזור.
 
במסדרונות שבקומת הקרקע מונחים פגזים בקוטרים וגדלים שונים, על הקירות תמונות של המהנדסים אשר בנו גשרים צפים, החיילים אקדחי התותחנים אשר גם גררו את  עגלות התותחים והתחמושת .
 
בקומה העליונה, התערוכה ממשיכה עם סיפור ההיסטוריה הצבאית של האימפריה האוסטרו הונגרית, הצגת שלבשו מדים בגדוד הוסאר הונגרית, ויטרינות גדולות הכוללות מודלים לסצינות קרב ממלחמת העולם השנייה, כדאי לראות את המסוק יואי, ואחריו תצוגה המוקדשת לאירוע הטרגי של המהפכה הקצרה כנגד הסובייטים  בשנת  1956.
בודפשט מוזיאון הצבא
 
בודפשט רכבל Budapest Castle Hill Funicular
מידע
הרכבל היוצא מכיכר אדמס בסוף גשר השלשלאות ,תחנת המוצא משמאל לפתח המנהרה מתחת למצודה.
 
הרכבל מוביל לתחנה העליונה בקרבה לארמון ולמצודת העיר.

הרכבל הוקם בשנת 1870,נהרס במלחמת העולם השנייה ונבנה שוב בשנת 1986,ניתן גם לטפס במערכת המדרגות של המוליכות למצודה.
בודפשט רכבל Budapest Castle Hill Funicular
 
בודפשט מנהרת Tunnel
מנהרת  Tunnel
 
אורכה של המנהרה 350 מטר ,חצובה מתחת לגבעת המצודה  וליד הרכבל המוליך למצודה,המנהרה נפתחה בסביבות שנת 1850למנהרה נגרם נזק בזמן מלחמת העולם השנייה אך היא חזרה לפעול בשנת 1949, שופצה שוב בשנת 1973,למעשה המבנה הממוקם בתחילת המנהרה שימש שער לגביית כסף לעוברים מגשר השלשלאות, בכל יום עוברים 10.000 מכוניות במנהרה.
בודפשט מנהרת Tunnel
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור