דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בודפשט מדרחוב שדרות ורחובות

בודפשט רצועת נגיי קורט Nagykorut
רצועת    Nagykorut
Great Boulevard - Nagykorut
 
הכוונה בהתייחסות למילה  Nagykorut,הכוונה היא לרצועה של 4 קילומטר העוברת בחצי עיגול באזור פשט,אין למצוא את המילה במפה,רצועת הקניות מתחילה  בגשר  Margaret Bridge,ונמשכת עד לגשר  Petofi Bridge.
 
הרצועה כוללת 5 קטעים ,הנקראים :  Szt. Istvan korut, Terez korut, Erzsebet korut, Jozsef korut,Ferenc korut, שני האחרונים הם הפחות מעניינים,החנויות הממלאות את הרצועה משמשות את תושבי העיר כשם שהחנויות במרחוב   Vaci משמש את התיירים.
בודפשט רצועת נגיי קורט Nagykorut
 
בודפשט מדרחוב ואצ'י Vaci utca

אורכו של מדרחוב ואצ'י הגדול והידוע בבודפשט קרוב לקילומטר וחצי, רק במאה השמונה עשר שינה הרחוב את פניו והפך לרחוב של קניות המשובץ בחנויות יוקרה ,מסעדות ובתי קפה, במיוחד בחלקו הצפוני שנו משובצות חנויות של מותגים מובילים בעולם.

בעת שהוקם רחוב ואצ'י הוא לווה את גבולה של החלק פשט בעיר הישנה, כשחלקו הצפוני המתחיל בגשר אליזבט הוא האטרקטיבי לתיירים בזכות המסעדות וחלונות הראווה של חנויות המותגים, ואילו חלקו הדרומי של המדרחוב המתחיל בכיכר מריוש פחות תיירותי, למרות שגם בו משולבים חנויות ומסעדות, קצהו של הרחוב מסתיים בשוק המקורה הענק   בן שלוש הקומות Nagy Vasarcsarnok ,הנקרא גם  Central Market Hall

בדרך כלל כמעט כל תייר עובר או מבקר במדרחוב, המשמש כאחד הרחובות הראשים בעיר, במדרחוב שפע של חנויות, כלבו, בתי קפה, בוטיקים אופנתיים, מלונות וחנויות לרוב, מדרחוב בעל סטייל ואווירה מיוחדת , החלק הצפוני המתוח של המדרחוב כולל את עילית חנויות במדרחוב.

    
 
בודפשט מדרחוב ואצ'י Vaci utca
 
כיכר Vorosmarty square
כיכר  Vorosmarty square
רובע 5
כיכר קטנה ופופולארית,בקצה הצפוני של מדרחוב ואצי,בפינת המערבית של הכיכר ניצב פסל של המשורר  Mihaly Vorosmarty, לצד הפסל גינה מגודרת,ומזרקה משיש,בפינה הצפונית ממוקם בית הקפה   Gerbeaud cafe  המפורסם,בפינה המערבית של הכיכר תחנת מטרו קו  m1 ,בכיכר ממוקמים מסעדות ובתי קפה בעיקר לתיירים.
כיכר Vorosmarty square
 
שדרות Andrassy ut
שדרות  Andrassy ut
שדרות אנדרשי נוצרו בתקופת הזהב של ימי הביניים,ומיד כונו השדרות היפות של העיר,החלק המסחרי של השדרות  מתחיל ב Bajcsy-Zsilinszky ut עד  Oktogon, ולכן השדרה שקטה יותר וציורית, במרכז השדרות אי תנועה מתמשך ,המדרכות רחבות ומאפשרות לבתי הקפה,המסעדות והחנויות לגלוש אליהם כמרפסות לימי הקיץ,בקרבה נמצא האזור הדיפלומטי   Hosok tere,לאורך הרחוב עובר מטרו  m1.
שדרות Andrassy ut
 
רחוב Szentharomsag

הרחוב ממוקם במצודת בודה רובע 1,פסל אבן כמגדל שעליו רוכבים מלאכים ובראשו דמות אוחזת צלב מוזהב,ומעליה שמש מוזהבת כנזר .

הכיכר ממוקמת במרכז המצודה ברחוב  Szentharomsag,ברובע מספר 1, במרכז הכיכר פסל של  Holy Trinity הקדוש,בכיכר גם נמצאים בית העיריה הישן, כנסיית מאטייש, ופונדק שתיית היין.

 

רחוב Szentharomsag
 
 
 
בניית אתרים - שרקור