דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בודפשט כיכרות ומזרקות

בודפשט מזרקה ופיסלו של מרקורי

Mercury Fountain

המזרקה ופסלו של מרקורי ממוקמים במדרחוב  Vaci Utca ,המזרקה נבנתה בידי האמן  Alexander Calder .

 

בודפשט מזרקה ופיסלו של מרקורי
 
כיכר ופארק ארזבט ומועדון גודור erzsebet
כיכר ופארק ארזבט ומועדון גודור  erzsebet
כניסה בחינם פרט למועדון.
תחנת מטרו קרובה Deak Ferenc
מידע 
בתחנת האוטובוס אשר ניצבה בכיכר erzsebet , לאורך השנים ,שינתה את יעודה והפכה לפארק לבילוי ומנוחה אשר מתחתיו נפתח בית קפה ונמועדון לבילוי,במקום נערכות תערוכות וערבי מוזיקה .
 
במשך היום מתאספים צעירים במקום ובפארק, וממשיכים את הבילוי במתחם התחתון,בפארק ממוקמת בריכה,במתחם נערך שוק של מעצבי בגדים צעירים אחת לחודש הנקרא WAMP.
כיכר ופארק ארזבט ומועדון גודור erzsebet
 
כיכר Adam Clark
כיכר   Adam Clark
הכיכר קרויה על שם מהנדס סקוטי שבנה את הגשר השלשלאות מעל הדנובה,בשנת  1840 הגשר הראשון מעל הדנובה שעד אז חצו אותו בסירות או במעבר על הקרח בחורף.
 
הכיכר ממוקמת בסוף הגשר בצד של בודה,לפני המנהרה שנבנתה בעזרתו מתחת לגבעת המצודה,גם הגשר והמנהרה נפגעו בידי הגרמנים כאשר נסוגו מהונגריה במלחמת העולם השנייה,אך הם תוקנו והפכו עורק נסיעה עמוס בעיר.
 
משני צדדיו של הגשר פסלי אריות ,כאשר מתבוננים היטב מבחינים כי לאריות חסרים לשונות, על פי האגדות הטביע האמן שיצר אותם את עצמו בנהר עקב שגיאתו.
 
כיכר Adam Clark
 
כיכר Vorosmarty square
כיכר  Vorosmarty square
רובע 5
כיכר קטנה ופופולארית,בקצה הצפוני של מדרחוב ואצי,בפינת המערבית של הכיכר ניצב פסל של המשורר  Mihaly Vorosmarty, לצד הפסל גינה מגודרת,ומזרקה משיש,בפינה הצפונית ממוקם בית הקפה   Gerbeaud cafe  המפורסם,בפינה המערבית של הכיכר תחנת מטרו קו  m1 ,בכיכר ממוקמים מסעדות ובתי קפה בעיקר לתיירים.
כיכר Vorosmarty square
 
כיכר Szervita Square
כיכר  Szervita Square
ממוקמת בפשט בעיר הישנה ברובע 5,כיכר קטנה אשר בה ממוקם פסל וכנסיית Szervita.
כיכר Szervita Square
 
כיכר Holy Trinity Square
כיכר   Holy Trinity Square
הכיכר ממוקמת במרכז המצודה ברחוב  Szentharomsag,   ברובע מספר 1, במרכז הכיכר פסל של  Holy Trinity הקדוש, בכיכר גם נמצאים בית העיריה הישן, כנסיית מאטייש, ופונדק שתיית היין.
כיכר Holy Trinity Square
 
הכיכר הראשית הקדומה בבודה

Main Square of Ancient Buda

 

הכיכר ממוקמת ברובע  3 ,בצד בודה ,רחוב Fo ter, תחבורה תחנת הרכבת HEV Arpad hid, Bus 86 – Florian ter.

 

כיכר העיר העתיקה מהווה מוקד משיכה ותזכורת לתקופת הביניים ואשר שימשה כמרכז העיר,החל מהמאה ה 18,סגנון האדריכלי של הבתים השולט הוא הברוק,כמו ארמון Zichy Palace, ביתם של בעלי קרקעות .

 

הכיכר הראשית הקדומה בבודה
 
אנדרטת וכיכר העצמאות
אנדרטת וכיכר העצמאות
Liberty Square
רובע 5 רחוב Szabadsag ter
הכיכר הגדולה ובמרכזה אובליסק עם כוכב בראשה ,האנדרטה הוקמה בסוף מלחמת העולם השנייה לזכר האיחוד הסובייטי לשחרור בודפשט,זאת המצבה היחידה שקיימת כיום בעיר להזכיר את השחרור,המצבה האחרונה לזכרו של לנין נהרסה בשנת 1989,האירוני הוא מיקומה של שגרירות אמריקה בקרבה.
אנדרטת וכיכר העצמאות
 
 
 
בניית אתרים - שרקור