דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בודפשט מידע כללי וטיפים

 
 

הפארק המהווה חלק ממלון Aqua World ממוקם ב ives ut 16 , בחלק הצפוני של העיר בודפשט מצדו של גשר Megyeri Bridge ,בחלק של פשט,ניתן להגיע לפארק המים באוטובוס הסעות חינמי, הפועל על בסיס יומי, בין המתחם לבין מרכז העיר (כיכר הגבורה - Heroes’ Square ) טלפון 2313600-614-615 .

פארק המים פתוח בתשלום ,בכול ימות השבוע בחודשים מאי עד ספטמבר, בימים שני – שישי בשעות 09:00-19:00,בימי שבת וראשון פועל הפארק בין השעות 09:00-20:00,ילדים שגילם פחות מגיל 7 נכנסים בחינם, החלק המקורה שבמתחם שמרכזו מבנה שגגו מורכבת מכיפת זכוכית, ובו סאונות ,בריכות ומתחם ספא ,פועל לאורך כול ימות השנה .

בפארק בריכות מסוגים שונים חלקם מקורות חלקם מחוממות וחלקם מלאות במים רגילים, יש גם בריכות לילדים ופעוטות, במתחם מעל לעשר מגלשות כולל קמיקזה ומגלשת אבובים במתחם מסעדות וקיוסקים .

בודפשט פארק המים אקווה וורלד Aqua World Resort
 
בודפשט סיור באזור פשט חלק 2
סיור בפשט בעיר בודפשט חלק 2
שער המגיפה של פשט של ימי הביניים,עומד גם ברחוב  Kalvin, בצד הגשר בין שני מבני מלון   Mercure Korona, חזרו ימינה ברחוב  Kalvin עד רחובKecskemeti,חצה אותו לפני המלון,ואז לקחת את הפניה הראשונה שמאלה לרחוב הקטן  Bastya.
 
משם להמשיך ללכת מספר בלוקים עד להצטלבות עם רחוב Veres Palne,בפינה זאת בחלק האחורי של פינת משחקים מוזנחת,ניתן להבחין בעוד חלק יפה של חומת ימי הביניים,כאן יש לחזור  שמאלה לרחוב korut.
 
כאן אתם ניצבים מול בית המכס  המשמש כיום כאוניברסיטה לכלכלה וטכנולוגיה,המהווה חלק פנימי של הרחוב מצד ימין,ולידו ניצב גשר החופש הירוק,ומלון גילרט ממול בגדה של בודה,המשיכו להתקדם עד הנהר ושם נפגוש את השוק המרכזי המקורה Central Market Hall,זהו השוק המרהיב של העיר שהוקם במאה ה 19,השוק מורכב משלושה מפלסים והם: קומת המרתף מהווה סופרמרקט,קומת המסד מהווה שוק מזון ,ירקות ופירות,קומה העליונה משמשת כשוק מסורתי רגיל המכיל דוכנים לרוב של בגדים,תחרה,שטויות ודברי סדקית,בקומה זאת יש בתי קפה ומסעדה עממית מאוד מומלצת.
 
ליד השוק בית המכס הקדום והמלוקק,אשר משמש כיום כאוניברסיטה לכלכלה,בכניסה בלובי פסלו של קראל מקס,מהבנין ניתן לצפות בדנובה,ובגשר החירות,כאת יש לפנות שמאלה לתוך המדרחוב  Vaci,בכוון היציאה הדרומית.
 
 עקוף עקיפה קצרה  ימינה ברחוב Szerb, דרך הכנסייה מהמאה השמונה עשר Serbian Orthodox Church, הכנסייה מופרדת מהרחוב בגן קטן,ציור האייקונים המרתקים בכנסיה מזכירים את סגנון הרנסנס האיטלקי,יותר מאשר הסגנון הביזנטי,חזור למדרחוב ואצי והמשיכו ללכת צפונה עד רחוב Szabadsajto ופנו שמאלה לכוון נהר הדנובה ,לתוך המעבר מתחת לגשר אליזבט, ואז חיזרו אחורה לכוון צפון לחלק הצפוף של המרכז,ותראו את הכנסייה המתנשאת Parish Church.
בודפשט סיור באזור פשט חלק 2
 
בודפשט רשימת מוזיאונים
רשימת מוזיאונים בבודפשט
מידע
Aquincum Address: Budapest, Szentendrei ut 139
Budapest History Museum Address: Budapest, Szent Gyorgy ter 2.
Budapest Holocaust Museum
Palace of Wonders
Food Industry Museums in Hungary
Francia Intezet Kialltoterme
Children s Railway Museum
Archive + Museum in memory of Zoltan Kodaly Address: Koday korond 1
Liszt Ferenc Museum Address: Budapest, Vorosmarty utca 35.
Lajos Kassak Memorial Museum Address: Budapest, Fo ter 1
Ludwig Museum Address: Budapest, Szent Gyorgy ter 2
Lutheran Museum Address: Budapest, Deak ter 4
Jokai Memorial Museum Address: Budapest, Kolto utca 21
Memorial Exhibition of Ignac Daranyi
Hungarian National Gallery
Hungarian National Museum - official homepage of the museum
Hungarian Natural History Museum Address: Budapest, Ludovika ter 6
Hungarian Rail History Park Address: Budapest, Tataiut 95
Hungarian National Gallery Address: Budapest, Szent Gyorgy ter 2
Hungarian Architectural Museum Address: Budapest, Mokus utca 20
Hungarian Museum for Science and Technology Address: Budapest, Kaposvar utca 13-15
Hungarian National Museum Address: Budapest, Muzeum krt.14-16
בודפשט רשימת מוזיאונים
 
בודפשט הקדמה לרובע Taban

האזור הוא חלק מרובע 1 בבודפשט,בחלק הצר והצפוף בעמק בין גבעת המצודה גבעת וגילרט,כיום ממוקמים מספר פארקים במרכז האזור וגן בוטני ומשמש כמקום מחקר לעצים הנטועים במקום,ובולטים ביופים העצים שנתרמו מסין,המשמשים לקונצרטים ולמופעים באוויר הפתוח.

 

אזור הרצועה הצפונית של גבעת גילרט נודעה בשם  Taban ,האזור היה מאוכלס בצפיפות בשנות השלושים ,במקום פעלו פאבים ובתי מרזח,בדומה לרובע מונטמאר בפריז,ולכן הוא הפך למקום בילוי פופולארי.

 

בודפשט הקדמה לרובע Taban
 
בודפשט הקדמה לרובע 1
הקדמה לרובע 1 בודפשט 
מידע
הרובע כולל אזורים אלו :  Castle District Taban, southern vizivaros, Krisztinavaros
הרובע מהווה את אחד האזורים הישנים של העיר וברחובות מרוצפים באבני ריצוף ומזכירים את ימי הביניים והאטרקציות מאותה תקופה,האזור ההיסטורי כולל : מצודת העיר 
 
הארמון המלכותי Royal Palace, כנסיית מאטייש Matthias Church, מצודת הדייגים,Fishermen s Bastion , גם החלק הצפוני של גבעת   Gellert  הוא חלק מרובע 1,ברובע כלולים המרחצאות והספא כמו  Kiralyאו Rudas .
 
גדת נהר הדנובה בין גבעת המצודה  Castle Hill לבין גשר Margaret Bridge, ביחד עם מצודת הדייגים והמזח כל האזור נקרא  Water-town.
 
האזור קל להגעה ומחובר בשני גשרים לגדת פשט ובודה, קו מטרו M2 בעל 2 תחנות ברובע,Batthyany ter ותחנת  Moszkav ter  על גבול הרובע ,מספר קווי אוטובוסים וחשמליות נעים ברחבי הרובע.
בודפשט הקדמה לרובע 1
 
בודפשט הקדמה לרובע 12 Hegyvidek
הקדמה לרובע 12 Hegyvidek בבודפשט
גבעות בודה,האזור המשמש כריאה הירוקה של העיר,למרות גודלו המשתנה והתרחבותו בבינוי עדיין הגבעות מכוסות יערות,תגלו שקצת קשה להגיע לאזורים אחרים בעיר בעזרת הרכבת אך מערכת האוטובוסים יפתרו את הבעיה.
 
מסלולי ההליכה בגבעות וביער מספקות למיטיבי לכת ולחובבי ספורט אפשרות לטייל בסביבה,או סתם לשבת על הספסלים וליהנות מן הטבע,בחורף עם שלג ניתן לגלוש בסביבה.
בודפשט הקדמה לרובע 12 Hegyvidek
 
בודפשט הקדמה לרובע 4 Ujpest
הקדמה לרובע 4 Ujpest  בבודפשט
רובע המתאים למגורים,רובע תעשייתי,רובע צעיר,רובע שמבוצע בו שיפוץ כבר מחצית מאה,משמש כמגורים לבני המעמד הסוציאליסטי,מבחינה טופוגרפית הוא מורם מהעיר.
 
קו מטרו m 3, עוצר בתחנת  ujpest Varoskozpont, רחוב Vaci ut נושא בעיקר התחבורה שמתחת למים,לא להתבלבל עם המדרחוב הנקרא גם בשם הזה,והשייך לרובע 5.
בודפשט הקדמה לרובע 4 Ujpest
 
בודפשט הקדמה לרובע 5 Belvaros
הקדמה לרובע 5 Belvaros בבודפשט
הרובע ממוקם במרכז  פשט ומחובר בשני גשרים לבודה מעל לדנובה,בגשר השלשלאות Chain Bridge וגשר השחרור Liberty Bridge, ורחוב  Deak ter, באזור נמצאים הרבה אטרקציות,שרידים של חומת העיר העתיקה ברחוב Kecskemeti utca.
 
המדרחוב המפורסם   Vaci Street,ביחד עם השוק המקורה הגדול בעיר  Great Market Hall,בסופו של הרחוב.
 
מומלץ לטייל לאורך הטיילת של הדנובה,ליהנות מהנוף ולהביט על המצודה במעלה הגבעה.
 
ברובע נמצאים הרבה בתי מלון,רובם ברמה של חמישה כוכבים,ובמיקום טוב בעיר.
 
בית העיריה הראשי של העיר ממוקם ברובע באזור רחוב  Lipotvaros,זהו גם מרכז עסקי הכולל מספר בנקים,משרדי ממשלה,בנין הפרלמנט המפואר ברחוב Kossuth ter.
 
אזור רחוב Szabadsag ter מלא בתי קפה ומסעדות,והכנסיה הגדולה בעיר  St Stephen   Basilica
ניתן להגיע לרובע בתחברה הציבורית ,לכולם תחנות ברובע.
בודפשט הקדמה לרובע 5 Belvaros
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור