דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברלין רובע Mitte

 

 
 
 
ברלין הקדמה לרובע מיטה Mitte
 
רובע  Mitte אזור מרכזי מפורסם הכולל אטרקציות מרשימות וחשובות בעיר,לפני המלחמה הרובע היה עשיר,וכלל את מרכז העסקים של העיר,כאשר הסתיימה המלחמה הרובע היה הרוס ורבים מבתיו וביניניו נעלמו,והוא נשאר בשטח הכיבוש הרוסי.
              
ברחוב 17 Juni, אחרי 300 מטר נמצאים מול שער Brandenburg Tor, אשר בנייתו הסתיימה בשנת 1790, שער מפורסם זה שנבנה לסמל את כוחו של הצבא הפרוסי ,פרסומו גבר כאשר נפוליון בשנת 1806,כבש את פרוסיה לקח עימו את הפסל מהשער לפריז,אך הוא הוחזר לאחר שנים.
 
בשנים 1961-1989 חוברה לשער החומה המפרידה בין מערב ברלין למזרחה עד שהיא נהרסה בסיום השלטון הסובייטי בחלק המזרחי של גרמניה.
 
כיום הרובע עבר פיתוח ושיקום ומהווה נדבך חשוב לתיירות ובילוי.
ברלין הקדמה לרובע מיטה Mitte
 
כתובת אי המוזיאונים רחוב Bodestr 1

כניסה בתשלום

המוזיאון סגור בימי שני ,פתוח בימי שלישי ראשון בשעות 10:00 - 18:00 ,בימי חמישי פתוח עד השעה 22:00 כאשר יש כניסה חופשית החל מהשעה 18:00.

המוזיאון שנבנה בין השנים  1841-1859 , תוכנן על ידי פרידריך אוגוסט Stuler כמוזיאון השני באי בנהר שפרה.

 

ברלין המוזיאון החדש Neues Museum
 

אי המוזיאונים כתובת  Monbijoustr. 3 , הכניסה בתשלום

 

המוזיאון סגור בימי שני ,פתוח בימי שלישי ראשון בשעות 10:00 - 18:00 ,בימי חמישי פתוח עד השעה 22:00 כאשר יש כניסה חופשית החל מהשעה 18:00.

המוזיאון הרביעי שהוקם בחצי אי המוזיאונים ,בנייתו הסתיימה בשנת 1904 ,נבנה בהוראת הקיסר הגרמני וילהלם השני כמוזיאון לאומנות הרנסנס האירופאי ,הוא תוכנן בידי האדריכל ארנסט פון,המוזיאון נקרא על שם מנהלו הראשון וילהלם פון בודה.

ברלין מוזיאון בודה Bode Museum
 
ברלין הקתדראלה סנט הדוויג St. Hedwig Cathedral.

הקתדראלה סנט הדוויג   St. Hedwig Cathedral ,נבנתה בסגנון הפנתיאון הרומאי,הקתדראלה  ממוקמת בחלק הדרומי של כיכר בבל פלאץ  Bebelplatz , הקתדראלה שנבנתה בשנים 1743-47, משמשת  כבית מושבו של הארכיבישוף הקתולי של העיר, הן בקתדראלה והן בית האופרה Staatsoper unter den Linden הסמוכה, תוכננו בידי האדריכל של פרדריך הגדול ,האדריכל פון קנובלדורף במחצית המאה השמונה עשר.

ברלין הקתדראלה סנט הדוויג St. Hedwig Cathedral.
 

מרכז סוני Sony Center

מרכז סוני אשר נבנה בשנת 1990 ונפתח בשנת 2000 ,מהווה מתחם שבו כמה מבנים המהווים אזור חנויות קניות, מרכז קונגרסים,קומות של משרדים,בתי קולנוע ומוזיאון הקולנוע אולם הקרנות תלת מימדי Imax כמו כן במקום מלון ,ה בניין המצופה מבחוץ בקירות זכוכית מלא בפעילות כלל אירופית.

ברלין כיכר פוטסדאם אטרקציות ומוסדות
 
ברלין האוניברסיטה המבולט Humboldt University.

האוניברסיטה ממוקמת  בחלקה הצפוני של הכיכר, היא הוקמה בשנת 1810 בידי המדינאי והפילוסוף הגרמני וילהלם פון הומבולדט ,שדגל ברעיון ההשכלה לאזרחים , לאחר מלחמת העולם השנייה אורגנה מחדש תוכנית הלימודים למערכת מודרנית וחדשנית.

בכיכר ממוקמים  כמה מבנים של  האוניברסיטה ,אחד מהמבנים הוסב למוזיאון שנקרא   Naturkunde reknowned ,אשר שימש בעבר כמקום מגורי הנסיך ,בעבר נקראה האוניברסיטת פרידריך וילהלם וכיום נקראת האוניברסיטה המבולט Humboldt University . אשר נחשבת כאוניברסיטה הראשונה בברלין , חלק גדול מהספרים שהועלו באש בליל הבדולח נלקחו מהספרייה של האוניברסיטה .

ברלין האוניברסיטה המבולט Humboldt University.
 
ברלין מרכז דיימלר סיטי Daimler City

מרכז דיימלר ממוקם בכיכר פוטסדאם , הוא נחשב לגדול מבין המרכזים בכיכר פוטסדאם ,תחילת הקמת המרכז בן העשרים ואחת הקומות היה בשנת 1993, המרכז נפתח לקהל בשנת 1998 , המרכז כולל את משרדייה הראשיים של החברה,משרדים נוספים נמסרו לחברות עורכי דין מפורסמות,לחברות לראיית חשבון, משרדי בנק פולקסבנק.

ברלין מרכז דיימלר סיטי Daimler City
 

סיור בשדרת ( Unter Den Linden ) שפירושו תחת עצי התרזה, השדרה נסללה בשנת 1573, העצים הנטועים כיום ,הם עצים חדשים ,כיוון שהיטלר פקד לגדוע את העצים הישנים בתקופתו, ובהמשך השדרה נמצא אי המוזיאונים .

איך להגיע אוטובוס  100, או 200 לקו האוטובוס  100 יש 3 תחנות ברחוב, רכבת עילית  S1, S2 , S1, S2 עד לתחנת אונטר דן לינדן.

ברלין שדרות אונטר דן לינדן
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור