דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברלין רובע קרוזברג Kreuzberg

 

 
 
 
ברלין הקדמה לרובע קרוזברג Kreuzberg
הקדמה לרובע Kreuzberg  בברלין
רובע Kreuzberg,בקרבה למרכז ברלין,ידוע בזכות נקודת המעבר הצבאי  Checkpoint Charlie,הממוקמת בצפון הרובע, בין מערב העיר למזרחה בתקופת הכיבוש לאחר המלחמה,הרובע כולל אטרקציות בעלות היסטוריה אשר תיירים רבים באים לראות,הרובע מפורסם ברוגע ובשלווה ומהפראקים הנמצאים בתחומו,כמו כן בפרסומו בהיסטוריה של העיר.
 


אטרקציות ברובע

                     


ברלין הקדמה לרובע קרוזברג Kreuzberg
 
ברלין סיור ברחוב ברגמן – Bergmann Strasse

הרחוב ממוקם ברובע Kreuzberg הגעה ברכבת התחתית לתחנת  Mehringd

רחוב שאירתע מזלו ולא נפגע במיוחד בעת מלחמת העולם השנייה ,רחוב המשמר את העבר במרצפות הרחוב בחצרות בתי המגורים ,מהרחוב יוצאות סמטאות קטנות המשובצות בחנויות המוכרות סחורות מהעבר, הרחוב משמש לפעילות של צעירים , המקיימים במקום אווירה תוססת וחיי חברה ומסחר על גבול המרדנות.

ברלין סיור ברחוב ברגמן – Bergmann Strasse
 
ברלין שוק מקומי Chamisso Platz
שוק  Chamisso Platz
Chamisso Platz Bio-Markt
ממוקם ברובע Kreuzberg
שוק קטן אך חמוד,המקום מתמקד בירקות ופירות,דברי מתיקה,מזון אורגני. 
ברלין שוק מקומי Chamisso Platz
 
ברלין שוק Moritzplatz
שוק  Moritzplatz
ממוקם באזור Kreuzberg
תחנת מטרו U8 Moritzplatz
פתוח בימי שבת וראשון בשעות 08:00-16:00 .
שוק מקומי של סחורות שטויות וזבל, צעירים אינם מגיעים לכאן,יותר זבל ממציאות,המחירים זולים וניתן להתמקח,סחורות הכוללות : ספרים,תקליטים,עתיקות וחפצים ישנים.
ברלין שוק Moritzplatz
 
ברלין רחוב ברגמן Bergmann Str
רחוב ברגמן Bergmann   Str 
איך להגיע  תחנת הרכבת התחתית- U-Mehringd.
מידע
הרחוב משתרע ברובע קרוייצברג. אשר בעברו נחשב למוזנח ביותר , ממוקם  בפינה הדרום-מזרחית של מערב ברלין, בנקודה של מפגש החומה עם מזרח העיר.
 
כיוון שכך היה מצבו בעבר ,אנשים לא אהבו להתגורר בו,  לאחר חלוקת העיר לאחר המלחמה ,נטשו אותו תושבים רבים , לחלקיה האחרים של העיר .
 
הגירה זאת יצרה אבן שואבת לתושבים ,בעיקר מהגרים רובם ממוצא תורכי ,אשר ההגיעו לעיר ומצאו במקום בתים למגורים, כל זאת בעיקר בשנות השבעים , מצב זה הביא סגנון מחייה וצבעוניות שונה לאזור.

כיום בבילוי ברחוב ברגמן ניתנת האפשרות  להצצה בסמטאות הנמצאות בשטחו ,כמו גם בבתים אשר נותרו בעת הנטישה של התושבים הקודמים והניצבים לאורכו. מרבית המבנים שרדו את הפצצות בעלות הברית בעת מלחמת העולם השנייה  ולכן זאת הצצה לעבר של העיר כפי שהייתה לפני המלחמה כולל הרחובות ריצוף הכבישים,שערי הבתים וההחצרות.

כיום הרחוב שינה הרחוב את פניו, אשר נחשב לאחד התוססים בעיר ,הרחוב כולל  עשרות חנויות וגלריות בעלי סגנון צעיר, מתמרד קמעה ואנרכיסטי וכמובן סטודנטים אשר מצאו במקום אזור למגורייהם,  יש כאן עשרות בתי קפה,מסעדות מזון מהיר ,למי שמבקש להציץ לעברה ולחצר האחורית של ברלין הרשמית. 
ברלין רחוב ברגמן Bergmann Str
 
ברלין הגנים הבוטנים Botanical Gardens
פארק Volkspark Friedrichshain
Platz der Vereinten Nationen , Friedrichshain
תחבורה  S+U Alexanderplatz - Tram 5,6,8 , 15
קווי אוטובוס  100, 257, 142  יש תחנות עצירה ליד הגן.
הפארק ממוקם במזרח ברלין ברובע Friedrichshain, ובסמיכות לאזור Prenzlauer Berg, בגבול רחובות streets Danziger Strase, Am Friedrichshain, Friedenstrase , Landsberger Allee.
מידע
הפארק מיועד למבוגרים ולצעירים וניתן לראות אותם מהלכים ומשחקים בפארק,מרכז הפארק הוא גבעה מיוערת בעצים,ושבילי הולכי רגל רחבים בינהם,כמו מסלול חלזון עד לפסגה שמימנה ניתן לצפות על נוף העיר.
קיימים פינות ומרחבים להצגות ומופעים,קיימת בריכה ציבורית בחודשי הקיץ לשחייה,מגרשי כדור עף מצופי חול ים ובית קפה,בהמשך הפארק אטרקציות הכוללות אגם קטן,מגרש לגלישת סקטבורד,
ברלין הגנים הבוטנים Botanical Gardens
 
מוזיאון לילדים פצצה וצימוקים raisin bomb
מוזיאון לילדים פצצה וצימוקים  raisin bomb  
כניסה חופשית
כתובת Clayallee 135 ממוקם במרכז של מרכז השלטון האמריקאי לשעבר של ברלין צלנדורף,  רובע  Kreuzbergטלפון   8181990
המוזיאון  פתוח בימים שלישי – חמישי בשעות 10:00-18:00   
תחבורה   Alliiertenmuseum : X83, Konigin-Luise-Str. Clayallee: X10, X83
מידע :
 מוזיאון המתאר את הטסת המזון לברלין המערבית בעת ההסגר,טבעת החנק והמצור של הסובייטים לאחר מלחמת העולם השנייה על החלק המערבי של העיר Deutsche Technikmuseum Berlin. בתקופת המלחמה הקרה, מ -1945 עד 1989.
 
בתצוגה מטוס ישן ששימש  ברכבת האווירית לברלין ברלינאים נהגו לקרוא להם  raisin bomb, האוסף מציע תיעוד של בעלות הברית על 50 שנות כיבוש בברלין במהלך המלחמה הקרה עד נפילת הקומוניזם איחוד גרמניה.
 
מוצגים מסודרים לפי נושאים ספציפיים כגון: נשק צבאי זכרונות, אובייקטים יומיומיים, תמונות, קטעי וידאו והקלטות.בין הפריטים הפופולריים אוסף מדים שלבשו  מפקדי בעלות הברית, את שמלת הכלולות של הנקראת כלה מלחמה, ואת חבילת טיפוח ,חבילת מנת מזון אשר כונתה חבילת הדיאטה.
 
מוזיאון לילדים פצצה וצימוקים raisin bomb
 
לה כוכקהון בורגיוס
לה כוכקהון בורגיוס
Le Cochon Bourgeois
Fichtestr. 24 Kreuzberg
מסעדה צרפתית הממוקמת בבנין יפה,מסעדה יחסית חדשה,בעלת עיצוב פשוט אבל עם אווירה,האוכל בנוסח צרפתי ויינות משובחים תוצרת גרמניה.
לה כוכקהון בורגיוס
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור