דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

ברלין נסיעה ברכבת התחתית

ברלין תחנת המטרו התחתית Potsdamer Platz

כיום בתחנה התת קרקעית של המטרו   Potsdamer Platz  הוקם מרכז קניות ובידור ענק  Arcade  המהווה מרכז לבילוי וקניות, ביציאה מתחנת הרכבת ממוקמת האנדרטה לזכרו של קרל ליבנכט הנוצרי שביחד עם חברתו רוזה לוקסמברוק היהודייה  למחאה הספרטקיסטים תנועה קומוניסטית שערכה ניסיון השתלטות כושל של הקומוניסטים הגרמנים על גרמניה .

 

התנועה הוקמה בראשית שנת 1919. בתקופה שלאחר שהסתיימה מלחמת העולם הראשונה ,האנדרטה הוקמה לזיכרון למעשה הרצח שנעשה בידי ימניים קיצוניים , בתקופת השלטון הקומוניסטי במזרח גרמניה הם נחשבו לגיבורים שמתו משום דעותיהם.

ברלין תחנת המטרו התחתית Potsdamer Platz
 
ברלין נסיעה ברכבת התחתית

הרכבת התחתית כוללת תשעה קווים , ומאה שישים וחמש תחנות על ציר הקווים , הרכבות מתחילות את יום העבודה בשעה 04:00 ומסיימות את יום העבודה בשעה 24:00 או 01:00,כאשר בסופי השבוע קווי הרכבת התחתית  שמספרם u1 -u9 -u15   ,ממשיכות לעבוד לאורך שעות הלילה גם.

על מנת להתמצא צריך לזכור את הכלל שכוון הנסיעה רשום כשם התחנה האחרונה בקו , בכל תחנה ניתן לקבל או לראות את לוחות זמני הנסיעה בקווים,כרטיסים ניתן לקנות או במכונות האוטומטיות או בקופות בתחנות הגדולות,בנוסף לגרמנית ההוראות והשילוט הם גם בשפה האנגלית.

 

ברלין נסיעה ברכבת התחתית
 
 
 
בניית אתרים - שרקור