דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פריז גשרים נהר הסין והאיים

 

 
 
 
פריז גשרים על נהר הסין
גשרים על הסין בפריז
על גדות נהר הסין בפריז,נטועים 32 גשרים שונים ממזרח העיר עד מערבה,חלקם למעבר מכוניות,חלקם למעבר הולכי רגל ומכוניות וחלקם רק למעבר אנשים,ישנם גשרים בני מאות בשנים ,חלקם בבניה מאבן חלקם ממתכת בסגנונות שונים,ובפתרונות הנדסים שונים,מספר רב של גשרים ניבנו בתקופת התערוכה העולמית שהתקיימה בפריז בשנת 1900,אז גם נבנה מגדל אייפל ומסביבו הוקמו גשרים אלו.
טיול מעל הגשרים או מתחתיהם אשר בחלקם מעוטרים בפסלים או בגילופים,ובשדרות ובמשעולים אשר צמודים אליהם מהווים חוויה למטייל,
פריז גשרים על נהר הסין
 
פריז גשר דה ביליי Debilly bridge
גשר דה ביליי
Debilly bridge
שמו של הגשר ניתן לו על שם הגנרל הצרפתי מימי נפוליאון De Billy אשר נפל בקרב Iena בשנת 1806.
הגשר מיועד להולכי רגל,ותוכנן בשנת 1900 בעבור באי התערוכה העולמית ,והיה מתוכנן לההרס לאחר התערוכה,אך נישמר במצב טוב כמו מגדל האייפל,למעשה נבנה בשנת 1906.
פריז גשר דה ביליי Debilly bridge
 
פריז גשר שוליי
גשר שוליי
SULLY
שני גשרים להולכי רגל נפתחו לקהל  בשנת 1876 כגשרים תלויים,כאשר המלחמה בשנת 1870 מנעה הקמת גשרי קבע מאבן,הרעיון לבנות גשר יצוק ברזל נבע מהתפתחות טכנולוגיות בחישול ברזל יציקה ומרעיון חדשני לשימוש בו.
פריז גשר שוליי
 
פריז גשר מירבאו Mirabeau
גשר מירבאו
Mirabeau
גשר מפורסם בעולם בזכות פסל אפולוניה הצמוד אליו,ומן המשוררים אשר אהבו לשבץ את שמו בשיריהם.הגשר נבנה בשנים 1893-1896.
פריז גשר מירבאו Mirabeau
 
פריז האי איל סנט לואיס
איל סנט לואיס
Ile St. Louis
שני איים מקורים המשמשים כיום כתצוגת מבנים יפיפים מהארכיטקטורה של המאה ה 17.ממש חלק עתיק של העיר,בעל רחובות צרים,חנויות אלגנטיות,ממש קשה לרכוש דירה או בית באזור והאזור נחשב למיוחס ולבעלי זכות מיוחדת לתושביו.
 
המקום מזכיר כפר קטן מהמאה ה 17,לאי מזח וקתדרלת הנוטר דאם בנויה עליו,גם שוק הציפורים והפרחים ממוקם לי הקתדרלה,
למעשה האי הוא תשלובת של שני איים המחוברים ביחד והם: Ile aux Vaches  (אי הפרות) כיוון שבעבר פרות רעו בשדה ליד הקתדרלה,המלך לואי ה 12  פקד למלא את המרווח בין האיים  באדמה וליצור רצף,הגשר Marie מחבר את האי ליבשת.
פריז האי איל סנט לואיס
 
פריז ארבות בנהר הסין
ארבות בנהר הסין
 boats
בעבר התקיימה תעבורה רבה והעברת ציוד ומטען בתעלות ובנהרות בתוך המדינה ובין מדינות כאשר ההובלה התבססה על ארבות תובלה,לאחר שהומצאה הרכבת והמשאיות הצטצמה התעבורה הימית לצרכי תובלה,חלק מספינות אלו עדיין מפליגות ומעבירות סחורות,חלק נמכרו או משמשות את בעליהם כדירות צפות על הסין.
 
כיום כאשר ישנם הצפות של גשמים והגשרים מוצפים משתמשים בסירות אלו כמעבורות לחציית נהר הסין.
פריז ארבות בנהר הסין
 
פריז גשר נאף Neuf bridge
גשר נאף
Neuf bridge
הגשר הותיק ביותר בפריז נבנה בשנת 1578,נבנה מאבן מעל נהר הסין ועמד היחידי בכל ההצפות ופגעי הטבע ללא פגע,הגשר לא תוכנן לשאת עליו בית או מבנה כפי שהיה נהוג באותה תקופה.
 
על הגשר נבנו מדרכות בפעם הראשונה בפריז,הגשר החוצה את הנהר ממערב אזור lle de la Cite ,האי שעליו בנויה הקתדרלה נוטרדאם,בקצה הצפוני של האי בזרוע חיבור ארוכה לעומת הזרוע חיבור הדרומית.
 
לכן הגשר הוא הארוך בפריז והכולל 2 זרועות חיבור לגשר,האבנים החיצוניות סותתו וחודשו בגשר בצידו הדרומי והצפוני עדיין מפויח,מתחת לקימור הצפוני נסלל כביש מהיר לנוסעים מזרחה.
פריז גשר נאף Neuf bridge
 
פריז גשר ביר חכים
גשר ביר חכים
Bir Hakeim bridge
הגשר הקרוב למגדל אייפל ומשמש בעיקר את הרכבת התחתית בחלק מקוויה לחציה של נהר הסין,הגשר הינו בעל שני מפלסים והעליון משמש את המטרו והתחתון לתחבורה והולכי רגל.
 
שמו של הגשר ניתן לו לאחר אחד מהקרבות המפורסמים במהלך מלחמת העולם השניה באפריקה ,אשר צבא צרפת ניגף בו,לאחר שלחם בגבורה,ובהקרבה זאת עיכבו כוחות איטלקים וגרמנים ואיפשרו לבריטים לסגת ולהציל את כוכותיהם.
 
זהו הקרב הראשון בסדרת הקרבות באל אלמין,הגשר תואם ודומה לגשר Bercy,חלק מהמטרו עובר דרכו והוא בנוי בעיקר ביסודותיו ממתכת ולא מאבן.
פריז גשר ביר חכים
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור