דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

לונדון טיפים

 
שעון קיץ וחורף בבריטניה
שעון הקיץ הבריטי מתחיל ביום ראשון האחרון בחודש מרץ כאשר השעונים מועברים קדימה בשעה החל משעה 01:00בלילה , ומסתיים ביום ראשון האחרון בחודש אוקטובר, כאשר הם חוזרים 1 שעה אחורה, בשעה 01:00 בלילה .
 
חשמל באנגליה
מתח בשימוש בבריטניה הוא 240 וולט . רוב שקעי החשמל הסטנדרטיים הם של 3 פינים בתקע מרובע ושקע מרובע וגם מוצרי החשמל בבריטניה.
 
מוצרי חשמל בבריטניה בדרך כלל ישתמש בתקע עם תקן בריטי עם 3 פינים מרובע. מתאמי שקע מותאמים לשנאי חשמל הסטנדרטיים נפוצים , אתה יכול לקנות מתאמים ושנאים בשדות התעופה, בחנויות חשמל חנויות לציוד אלקטרוני .
 
שתיית מים
איכות מי הברז בבריטניה הוא טובה . בדרך כלל אפשר לשתות מים מהברזים, שתיית מים מינרלים נפוצה גם וזמינה בכל חנויות המכולת והמרכולים.

 
 
 
לונדון תקופות ההנחות במכירות
תקופת ההנחות במכירות בלונדון
בלונדון אזורי הקניות המושכים הם רחוב בונד, שכיום משמש כרחוב קניות  לאופנה עדכנית ולאופנת עילית, ומרכזי הקניות באזורים נייטסברידג,אזור  מייפייר,אזור  קובנט גארדן, רובעי קנסינגטון וצלסי.
 
לצעירים ממוקמות חנויות אופנה ואביזרי לבוש וקישוט ברובע סוהו, ובאזורים קמדן,איזלינגטון וברייק ליין
 
המקומות העמוסים ביותר בתקופת הסיילים בלונדון שמתחיל ב 26 בדצמבר עד סוף חודש ינואר הם שני הרחובות המרכזיים: ריגנט סטריט ואוקספורד סטריט.
 
בחודשים יוני יולי נערכות מכירות סוף העונה ובתקופה שלפני תחילת אפריל בשבוע הפסחא  הנקרא  Mid Season Sale.
 
בנוסף אולי כדאי לקפוץ לקניון  Westfield Shopping Centre הממוקם מדרום לאזור פדינגטון
מרכז קניות ענק המציג מותגים ידועים מרחבי אמריקה ואירופה.
לונדון תקופות ההנחות במכירות
 
לונדון מידע כללי וחשוב
שעון קיץ וחורף בבריטניה
שעון הקיץ הבריטי מתחיל ביום ראשון האחרון בחודש מרץ כאשר השעונים מועברים קדימה בשעה החל משעה 01:00בלילה , ומסתיים ביום ראשון האחרון בחודש אוקטובר, כאשר הם חוזרים 1 שעה אחורה, בשעה 01:00 בלילה .
 
חשמל באנגליה
מתח בשימוש בבריטניה הוא 240 וולט . רוב שקעי החשמל הסטנדרטיים הם של  3 פינים בתקע מרובע ושקע מרובע וגם מוצרי החשמל בבריטניה.
מוצרי חשמל בבריטניה בדרך כלל ישתמש בתקע עם תקן בריטי עם 3 פינים מרובע. מתאמי שקע מותאמים לשנאי חשמל הסטנדרטיים נפוצים , אתה יכול לקנות מתאמים ושנאים בשדות התעופה, בחנויות חשמל חנויות לציוד אלקטרוני .
שתיית מים 
איכות מי הברז בבריטניה הוא טובה . בדרך כלל אפשר לשתות מים  מהברזים, שתיית מים מינרלים נפוצה גם  וזמינה בכל חנויות המכולת והמרכולים.   
דרכון וכניסה לאנגליה
בכניסה לאנגליה נדרש  דרכון לאומי תקף או מסמך רשמי אחר מקביל באופן משביע רצון הקובע את זהות הלאום שלך. אם אתה לא אזרח של בריטניה או האזור הכלכלי האירופי ( EEA ) במדינה, ייתכן גם צריך ויזה.  
הכנסת טבק ושתייה
בבואכם לבריטניה ישירות ממדינה אחרת החברה באיחוד האירופי, אתה יכול להביא כמות של  אלכוהול וטבק כמה שאתה רוצה המאפשרים את שימושך האישי.
כאשר התייר אינו חבר במדינה באיחוד האירופי, אתה מורשה להביא עד 200 סיגריות, 250 גרם של טבק, 60 cc של בושם, 2 ליטר יין, 1 ליטר של אלכוהול או ליקר חזק מעל 22 אחוז  ובנפח של  2 ליטרים של יין מחוזק ,יין תוסס או משקאות חריפים אחרים.  
החלפת כסף
מטבע החוץ אפשר להחליף בנקים, בסניפי הדואר, כמה בתי מלון קיוסקים בעלי אישור, הנמצאים בשדות התעופה הבינלאומי ובמרכזי החלפה בעיר.  
טיפול רפואי
אם אתה חולה בעת ביקורו בבריטניה או במקרה תאונה , אתה יכול לקבל טיפול חירום ללא תשלום במחלקות חירום של חולים ושירות הבריאות הלאומי. עם זאת, אם אתה מגיע לבית החולים כמו בבעיית מחלה, אז ההתייחסות של המרפאה או בית החולים היא ככל חולה  ותתבקש לשלם אלא אם כן אתה עומד בקריטריונים מסוימים של פטור.
לונדון מידע כללי וחשוב
 
לונדון שעות פתיחה של מרכזי קניות
שעות פתיחה של מרכזי קניות בלונדון

רב החנויות נפתחות  בשעות  10:00  -  18:00 במרכז לונדון, חלק גדול מהחנויות נפתחות בימי ראשון החל מהשעה 12:00-
בדרך לכל חנות כולבו ישנם מספר סניפים בעיר רוב החנויות פתוחות יותר ביום ראשון מ 12 בצהריים.ברחובות של קניות כמו אוקספורד  נשארות פתוחות בימי חמישי ושישי עד השעה 20:00.
לונדון שעות פתיחה של מרכזי קניות
 
לונדון מרכזי מידע לתיירים
מרכזי מידע לתיירים  בלונדון
המרכזים פתוחים בימים : שני – שישי בשעות 09:00-18:30, בימי שבת וראשון בשעות 10:00-16:00 .בחלק מהסניפים הקטנים יום ראשון סגורים.
סרטון יוטוב ללונדון  http://www.youtube.com/watch?v=COOIu2VtEFk&NR=1
מידע
במרכז ניתן לקבל מידע תיירותי,מפות,ניתן להזמין ולרכוש כרטיסים להופעות,השכרת רכב וכרטיסים לתחבורה.
 מרכזי מידע לתיירים ברובע  Richmond upon Thames
שדרות  Whittaker Avenue,Old Town Hall  טלפון 2089409125 .
שכונה Twickenham, מרכז תיירות The Atrium, Civic CentreTourist,Information Centre, רחוב 44 York Street, טלפון 88917272.
רחוב Market Place,Market House  טלפון 2085475592.

מרכזי מידע לתיירים רובע City of Westminster
מרכז מידע תיירות פיקדילי סירקוס , רחוב  Regent Street 12 Piccadilly Circus, טלפון 88469000.
מרכז תיירות ומבקרים  Britain and London Visitor Centre, רחוב  Piccadilly Circus 1Regent Street  רובע City of Westminster.

מרכז תיירות  London Information Centre, כיכר  Leicester Square רובע Greater London ,Westminster, טלפון 2072922333.

מרכז לגאים המרכז החדש מיועד לשרת גם את תושבי לונדון עצמם. הוא ימוקם ברחוב ליסל 30 ברובע סוהו, מאחורי הבר  Ku, מרחק קצר מכיכר לסטר.
לונדון מרכזי מידע לתיירים
 
לונדון כרטיסי נסיעה בתחבורה הציבורית
כרטיסי נסיעה בתחבורה הציבורית בלונדון
כללים ברכישת כרטיסים לתחבורה הציבורית
בקנית הכרטיס יש לדעת שהמחירים משתנים על פי אזור הנסיעה,שעת העומס וסוג הכרטיס.
כיוון שהעיר נחלקת למספר אזורי נסיעה,כאשר מרכז העיר הוא מספר 1, אל אזורי הנסיעה הם 1-6 , בדרך כלל תיירים נוסעים באזורים 1 ו 2 אך ישנה מגבלה שלא ניתן לרכוש כרטיס רק לאזור מספר 1. בשעות העומס בין 09:30-16:30 מחירי הכרטיס יקרים יותר.
 
כרטיס  Travelcard
כרטיס זה ניתן לרכישה לזמן של יוםויותר עד לכרטיס שנתי,מחירו משתנה בהתאם לגיל הרוכש ,ילד או אדם מבוגר,הכרטיסים שהכי משתלמים לתיירים הם לאזורים 1 ו 2 מרכז העיר והאטרקציות.
 
בכרטיס זה ניתן להשתמש בתחבורה הציבורית ב : בקווי התחתית במגבלת אזור הכרטיס,ברכבת הקלה,בשרות הרכבות  הכללי,אוטובוסים ללא מגבלת אזור ובחשמליות באזורים 3 ו 6 .
כרטיס זה אינו כולל את קו הרכבת לשדה התעופה.
 
  Oyster card
ניתן לטעון את הכרטיס בתשלום של עד 90 ליטש,לאחר הטענתו ניתן להשתמש בו ב : במטרו טיוב,חשמלית,אוטובוס,מספר קווי רכבת אזוריים וב DLR
באופן כללי מוזיל כרטיס Oyster card  את מחירי הנסיעה,ניתן לרכוש אותו בתחנות של הטיוב,תחנות רכבת,חנויות וקיוסקים ובמרכזי מידע לתיירים.
 
אך נדרשת הפקדה קטנה להבטחת החזרת הכרטיס לאחר השימוש,בשנת 2011 חמש לירות הפקדון שניתן לקבל אותם כשמחזירים אותו בסוף הטיול, יתרונותיו  הם ההשוואה לכרטיסי ההנחה הדומים במחיר, ובכרטיס שבועי הוא זול יותר ואין לו הגבלה של שעות שיא,כלומר שמיש מתי שרוצים ולפי כמות השימוש וההגבלה היומית עד לסיומו., במידה ונותר כסף על הכרטיס השימוש בו טוב לשנתיים לאחר מכן אינו בשימוש גם אם מוטען עליו כסף, חסרונו שאינו טוב לשמוש בקווי רכבות שבו מותר השימוש בכרטיס Travelcards, למי ששוהה בין שלושה לארבעה ימים הוא זול יותר מכל כרטיס.
 
בנסיעות קצרות שימוש באוטובוס יכול להיות מהיר יותר,ניתן לקנות כרטיס פס ליום אחד או יותר במחיר מוזל,אפשרות שילוב עם כניסה לאטרקציות או רק נסיעה,ניתן עם שילוב נסיעה בטיוב ,כרטיסים כאלה מאפשרים לנסוע ללא הגבלה ביום ובלילה ברשת אוטובוסי הלילה עד השעה 04:00 בכרטיסי ה Travelcards ו  Oystercards  ניתן גם להשתמש בשירותי האוטובוס.
 
לחץ להמשך
לונדון כרטיסי נסיעה בתחבורה הציבורית
 
לונדון טיפים למוניות בשדות התעופה
טיפים למוניות בשדות התעופה בלונדון
כאשר מזמינים מונית משדה התעופה באנגליה, ניתן בדרך כלל לבחור בין שתי אופציות: נסיעה במונית שירות  לרוב מדובר וואן במיני, אשר מסיע עוד מספר אנשים ומוריד כל אחד במחוז חפצו או מונית ספיישל שתעלה יותר, אך תביא אתכם אל יעדכם ללא עצירות מיותרות בדרך. במידה והינכם 3 נוסעים ומעלה, כדאי לשקול להזמין ספיישל, שכן ההבדל במחיר קטן, אך הנוחות והמהירות גדולים בהרבה.
המחירים של החברות השונות לרוב דומים. לדוגמא, משדות התעופה היתרו ,גטוויק  וסטנסטד מונית ספיישל תעלה כארבעים ליטש ,למונית של עד ארבעה נוסעים,
לעומת זאת המחיר במונית שירות - 15 לישט לנוסע, לזוג במונית שירות לרוב המחיר יהיה נמוך מ -30 ליש"ט וינוע בטווח ה - 20 -25 לישט.
שימוש בנהגים דוברי עברית לרוב ישראלים לשעבר ,בהזמנה מראש ,אשר  גובים כ 15 ליטש לנוסע משדה התעופה ברכב וואן בצירוף מספר נוסעים,ניתן כמובן להזמין מונית ספיישל והמחיר בהתאם.
שמות נהגים אלו הם בבחינת הצעות ולא המלצות.
מוניות לונדאביב  ששון ,טלפון 0044-2083744480.
מוניות בן יהודה לפנות לאמנון  טלפון  0044-7976550348. או טלפון
 0044-7976809029
חברת מכוניות  רז אשר רוב נהגיה דוברי עברית מספר טלפון  ,0795-717-6868
לונדון טיפים למוניות בשדות התעופה
 
לונדון הרכבת התחתית השפופרת הטיוב.
הרכבת התחתית השפופרת הטיוב.
הטיוב פועלת בדרך כלל החל מהשעה 05:30 – עד אחת בלילה במרבית הקווים, ניתן לקבל מפות ולוחות זמנים של הטיוב בכל תחנות הטיוב  ובכול תחנות המידע לתייר .
 
בדרך כלל נחשבת הטיוב כדרך המהירה להגיע מנקודה אחת לשנייה בלונדון,זמני רכבות במרווחים של ההגעה נמדדים לרוב בדקות , 
קווי הטיוב כוללים 12 קווים ו 275 תחנות, רובה של הנסיעה בטיוב היא מתחת לאדמה לפעמים בנסיעה בפרוורי העיר היא נוסעת על פני השטח.
 
כאשר קונים כרטיס בודד לטיוב הוא אינו זול בהתניה של אזור הנסיעה וסוג הקו,  ובכדי להוזילו כדאי לרכוש כרטיס  Travelcardsלתקופת זמן של יום עד חודשיים,תלוי בזמן השהייה ומטרתה.
 
קיימים גם כרטיסים מסוג זה לשעות שאין שעות שיא ואז המחיר יורד,רק באיזורים 1 ו 2 אחרי השעה 09:30 ,
 
קיימים גם כרטיסים של Sightseeing Pass המשלבים הנחה ואפשרות כניסה   לאטרקציות בלונדון פס זמין ליום או  1, 2, 3 או 6 ימים בתוקף , את הכרטיסים הנל ניתן לרכוש עם נסיעות ובלעדיהן, הם כוללים מתן לנסוע גם  ברכבת התחתית של לונדון ורשתות האוטובוס , כניסה חופשית ללמעלה מ  55 אטרקציות הכוללות את  מגדל לונדון, קתדרלת סנט פול, תיאטרון הגלוב של שייקספיר סיור ובקור  בתערוכה, טירת וינדזור, שייט על נהר התמזה, גלריית המלכה, ארמון קינגסטון,ביקור בגן החיות של לונדון, ביקור  באקווריום ועוד  והחשוב זכאי ל  Fast Track המקנה לך אפשרות להכנס לאטרקציה מיד וללא עמידה בתורים.
   
באופן כללי מוזיל כרטיס  Oyster card   את מחירי הנסיעה,ניתן לרכוש אותו בתחנות הרכבת של הטיוב,אך נדרשת הפקדה קטנה להבטחת החזרת הכרטיס לאחר השימוש, יתרונותיו  הם ההשוואה לכרטיסי ההנחה הדומים במחיר, ובכרטיס שבועי הוא זול יותר ואין לו הגבלה של שעות שיא,כלומר שמיש מתי שרוצים.
 
לחץ להמשך 
לונדון הרכבת התחתית השפופרת הטיוב.
 
לונדון נהגי מוניות דוברי עברית
מוניות ונהגים דוברי עברית בלונדון
שימוש בנהגים דוברי עברית לרוב ישראלים לשעבר ,בהזמנה מראש ,אשר  גובים כ 15 ליטש לנוסע משדה התעופה ברכב וואן בצירוף מספר נוסעים,ניתן כמובן להזמין מונית ספיישל והמחיר בהתאם.
 
שמות נהגים אלו הם בבחינת הצעות ולא המלצות, http://www.arikcars.com/pricelist.html
 
מוניות לונדאביב  ששון ,טלפון 0044-2083744480.
 
מוניות בן יהודה לפנות לאמנון  טלפון  0044-7976550348. או טלפון
 0044-7976809029
 
חברת מכוניות  רז אשר רוב נהגיה דוברי עברית מספר טלפון  
0795-717-6868
לונדון נהגי מוניות דוברי עברית
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור