דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פריז המטרו הרכבת התחתית בעיר

פריז חוקי המטרו הרכבת התחתית
חוקי הרכבת התחתית
שיטת השימוש במטרו בפריז מצריח לימוד פשוט של מספר סימנים והוראות,אך באופן כללי מאוד קל להשתמש ברכבת התחתית ברגע שמבינים את השיטה.
 
כל תחנות המטרות מציגות מפה בכניסה לתחנה וברובם גם ברציפי העלייה לרכבת,ובקרונות הרכבת מעל לדלתות היציאה בסימון נוריות ושמות התחנות לאורך הקו, כמו כן ניתן לקבל מפת התחנות ומסלולי הנסיעה בכניסות,הקווים מסומנים בצבעי סימון ובמספרים,ושמות התחנות כתובים גם כן,כולל שמות תחנות הסופיות בסוף הקווים,לחלק משמות תחנות הסיום יהיו מספר שמות לפי המחלף בפרוור,כי במקום הזה נדרשת ירידה והחלפה לקו אחר,יש לשם לב לכוונים כלומר צפון או דרום כדאי לדעת שאתה נוסע למקום חפצך ולא חוזר בטעות אחורה.
 
כמובן ישנה אפשרות לנסוע לאותו כוון בכמה אופנים ובשימוש בקווים שונים העוברים באותן תחנות המשמשות כתחנות ראשיות ודרכם חוצות הרכבות את דרכם ליעדיהם .
 
בתחנת Chatelet,ישנם מספר ההסתעפויות הגדול ביותר בין הקווים,ובמרחקים של 500 מטר הליכה בין רציפי העלייה לקווים השונים,בתכנון הנסיעה עליך לשם לב לשמות התחנות שרשומים בקו ולספור כמה תחנות עליך לעבור לשם ירידה או להחלפת הקו,זכור את שם תחנת המוצא ושם תחנת הירידה ועקוב אחרי שמות התחנות המופיע בגדול בכל תחנה ותחנה.
 
הכיתוב בתחנות הוא בצרפתית או אנגלית,בתכנון הנסיעה ליעדך בדוק איזה תחנה קרובה לרחוב או האנדרטה או האטרקציה המבוקשת ואז תכנן את הנסיעה לפי הקווים או נסיעה בקו אחד אם התחנה מתאימה למקום חפצך.
 
כרטיסים ניתן לקנות בכניסה לתחנה,כאשר כדאי לקנות כרטיסיה המאפשרת לך לוותר על התורים,ניתן לקנות כרטיסMobilisליום נסיעות או ל 2,3,4,5 ימים,המומלץ לקנות כרטיס שבועי המאפשרים שימוש מיום שני עד ראשון,בתיבות הכתומות בכניסה הם מבחינה כלכלית הכי טובים.הכרטיס מאפשר לך לנסוע ברכבת או באוטובוסים.
 
בעלי דרכונים המעידים כי הנך בגיל של 60 שנה ומעלה מקנה לכם הנחה במחירי המוזיאונים והאנדרטאות, אך לא בנסיעות,
זמני הנסיעות במטרו הם בשעות 05:30-12:45 בלילה.
 
כיום יש כרטיס navigo אשר תקף לשבוע ,בבואכם לרכוש אותו נדרש דרכון ,אתם מצטלמים מקבלים כרטיס כולל תמונה אישית במחיר 5 יורו,הכרטיס נטען במכונה ,אך נדרש לרכשו בימי ראשון -שני ,אי אפשר לרכשו באמצע השבוע.
פריז חוקי המטרו הרכבת התחתית
 
 
 
בניית אתרים - שרקור