דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

אטרקציות בליסבון

 
 
 
ליסבון הקדמה קצרה לעיר

העיר על שבעת הגבעות ,היא מקום לידת שירת  fado ,אשר מהווים  מבוך של סמטאות ורחובות מצומצמים מבניית העבר,ועתה יותר מן העבר בירה אירופית המזרחית ביותר באירופה ההופכת לכרך מתפתח במהירות.

 

תערובת בלילה של מסורת ,עבר ועתיד,רובעים הסטורים כמו  Alfama  לאזור  Parque das Nacoes ,מהרובעים ההיסטוריים עד לרובעי המסחר המשגשגים.

 

החלק העתיק של העיר הוא באזור שיפולי הגבעות ובחלק הנמוך של העיר באזור הנקרא  bauxa ,המוקף בשכונות Mouraria, Costa do Castelo , Alfama, אשר כל אחד מהם שווה ביקור.

ליסבון הקדמה קצרה לעיר
 
ליסבון מרכז התרבות בלם BELEM CULTURAL CENTER
מרכז תרבות  BELEM CULTURAL CENTER
Praa do Imp rio, Belem , חשמלית מספר 15.
מידע
בניין שנוי במחלוקת ,הבנוי בצורה מרשימה ומודרנית,ליד מוזיאון המנזר ההיסטורי,בשנת 1992 נפתח בניין האיחוד האירופי לתרבות.
 
מאז הוא הפך למקום תצוגה של מספר תערוכות לאומיות,של צילום ומדיה,והופעות של מופעי תרבות וקונגרסים,והוא משמש גם כקומפלקס לאומנות ואודיטוריום של העיר.
 
בשנת 2007 יתווסף אליו מוזיאון לאומנות מודרנית,ובמיוחד יחבור לצמיתות לאוסף של  Berardo Collection, אחד האוספים הידועים בעולם האומנות המודרנית העכשווית.
ליסבון מרכז התרבות בלם BELEM CULTURAL CENTER
 
ליסבון רכבל באישה פוניקולר Elevador da Bica funicular
רכבל  Elevador da Bica funicular
התחנה התחתונה של רכבל רכבת זה כמעט חבויה מאחורי חזית על Rua de S. Paulo עם הכיתוב  Ascensor דה Bica
מידע
הרכבל מסיע את הנוסע  מאזור  sao paulo  הקרוב לתחנת cais de soder  לכוון החלק הגבוה ברובע bairoalto,קרון הרכבל מסיע 28 נוסעים בנסיעה אחת .

השטח משופע בתלילות של ליסבון הייתה מאז ומעולם בעיה חמורה עבור תעבורה של אנשים וסחורות בין האזורים הגבוהים, לבין האזורים נמוכים.

אורך הנסיעה 283 מטר בזווית של 16 מעלות,ברכבל קרונית אחת נחנכה בשנת 1892 ,הרכבל מקשר בין Calgada ו Combro  Rua ו לורטו דה פאולו .
ליסבון רכבל באישה פוניקולר Elevador da Bica funicular
 
ליסבון רכבת מיני ברובע בלם Belem העתיק Comboio de Belem
רכבת מיני ברובע   Belem העתיק  Comboio de Belem
בתשלום
כתובת תחנת מוצא רחוב  Mosteiro dos Jeronimos
טלפון 3463658
מידע
רכבת המיני בעלת הקטר ושני הקרונות פועלת בתחנת המוצא מגדל בלם , בשילוב עם סיור מודרך, דרך השטח של רובע בלם העתיק , לאורך ההיסטוריה ששל הרובע  והמוזיאונים שבו .
ליסבון רכבת מיני ברובע בלם Belem העתיק Comboio de Belem
 
שער  Arco ou Porta de SantAna 
השער נבנה בפשטות אדריכלית,ללא גילופים או פסלים,בקשת או בחזיתו,טבעו הפשוט נותן לרחוב הישן המרוצף מראה עתיק וחסר התהדרות גם כיום .
 
השער משמש כדלת כניסה למבצר והוא אחד מארבעה שערים של Episcopal Porto borough, הישן הקשור לבן האצולה  Almeida Garrett,השער שימש ככניסה כמעט במרכזו של רחוב באותו השם על ראש גבעה ביינות לסלעים,בדרך ל Largo das Aldas , ששם עמד  סד ההוקעה עד המאה השש עשר. 
ליסבון שער סנטנה Arco ou Porta de SantAna
 
ליסבון רכבל סנטה ג'וסטה Santa Justa
רכבל  Santa Justa
נסיעה בתשלום
כתובת  Rua de Santa Justa רובע  Baixa
תחנת מטרו  Baixa-Chiado Station
הרכבל פועל בכל יום בשעות 07:00-21:00
מידע
הרכבל הוא יצירה ארכיטקטונית המחברת את רובע  Baixa  הנקראת העיר ה התחתית הישנה לאחד מהרובעים הגבוהים בעיר  Bairro Alto,הרכבל החל לפעול בשנת 1902, תוכנן בידי המהנדס  Raoul Mesnier , תלמידו של המהנדס  אייפל, אשר בנה את המגדל הקרוי על שמו בפריז.
 
הרכבל פעל בתחילה על כוח שהופק מקיטור,ובשנת 1907 עבר לשימוש בחשמל, הרכבל הוא אנכי ,עמודיו הם ממתכת יצוקה, ומקושט ברקמה של חוטים בצבע זהב, קרון המעלית מטפס לגובה 45 מטר מגובה מגדל היציאה, והקרון  מסוגל לשאת 25 אנשים.
 
על כל כבל וקיימים שני כבלים,בקצה הגבוה קיים בית קפה המאפשר לך להנות מנוף מרכז העיר והנהר Tagus,מעל מגדל היציאה לאחר טיפוס על מדרגות סלולניות מגיעם לממסעדה על גג המגדל,יתכן שהרכבל בשיפוצים.
ליסבון רכבל סנטה ג'וסטה Santa Justa
 
ליסבון רכבל לברה Elevador de lavra
רכבל  Elevador de lavra.
 לרכבל  2 תחנות,אורכו 188 מטר,זווית עליה 23 מעלות,לגובה 43 מטר,הרכבל מסיע 42 נוסעים,משנת  1988 מותר לצייר גרפיטי על הקרונות.
ליסבון רכבל לברה Elevador de lavra
 
ליסבון אנדרטת המשיח Monument to Christ
אנדרטת המשיח  Monument to Christ
כניסה בתשלום
כתובת  רובע  Almada
פתוח בכל יום בשעות 09:30 - 18:00
תחבורה  כדי להגיע לפסל יש לשוט  במעבורת נוסעים מ   Cais  לתחנת   Sodre תחנת למעבר הנהר לתחנת Cacilhas , ומשם יש קו אוטובוס  מספר 101 אשר עוצר  ליד האנדרטה. שייט במעבורת זול יותר והיא חוויה בפני עצמה, שכן היא דרך מצוינת להתפעל מקו החוף של ליסבון ומקו הרקיע.
מידע
הפסל נבנה בשנת 1959 על הגדה הדרומית של נהר טזו River Tagus, גובהו של הפסל 110 מטר של ישו וממנו ניתן להשקיף  בנוף פנוראמי מרהיב על ליסבון נהר הטאחו.
 
פסל המשיח של ישו כדמותו של אלוהים הפותח את זרועותיו דומה לפסל בריו דה זנרו בברזיל,הפסל נבנה בשנת  1959 כתודה לאלוהים על כך שנחסכה מלחמת העולם השנייה מפורטוגל.
 
זו אנדרטה אדירה כאשר ישו בדמותו של אלוהים  ובהשראת הפסל המפורסם של ריו דה דה זיינרו בגובה 96 מטר  הפותח שלה זרועות לליסבון, בנקודת התצפית וממרומי הפסל ,לאחר נסיעה במעלית נפרשת העיר ליסבון וגשר  25 דה אבריל שגובהו 82 מטר  ,אין להגיע ללא אמצעי תצלום.
ליסבון אנדרטת המשיח Monument to Christ
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור