דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פראג גשרים איים בנהר

פראג גשר גירסקוב
גשר גירסקוב
Jiraskuv Most
הגשר הרביעי בתמונה מלמטה,מפריד בין ככר Hradcany Square לעיר העתיקה.
פראג גשר גירסקוב
 
פראג גשר קראל Charles Bridge
גשר קראל  Charles Bridge
בצ'כית   Karluv Most
מיקומו  Stare Mesto Prague 1
מידע
 
המפורסם בגשרים המתוחים מעל נהר  Vltava ומחבר את העיר העתיקה ואזור Mala Strana,הגשר נבנה בידי המלך קראל,על חורבות גשר Judith Bridge שנהרס 15 שנים קודם עקב שיטפון וממנו נותר המגדל השמאלי מבין השנים בקצה של הגדה באזור Mala Strana,תחילת הבניה היתה בשנת 1357 ובנייתו הסתיימה בשנת 1399 לאורך 400 שנה עד המאה ה  18 היה זה הגשר היחידי מעל הנהר.
 
אורכו של הגשר 530 מטר ובתחילתו ובסופו מגדלים,סטארומסצקה המגדל בצד של הרובע העתיק מאפשר עליה לצפיה בנוף ולהתבונן באוסף כלי נגינה בתשלום בקצה השני 2 מגדלי מאלוסטראנסקה באזור Mala Strana.
 
מתחילת המאה משמש הגשר כאבן שואבת לתיירים ולנגנים בודדים או בהרכבים מוזיקלים,ליצנים,מופעי רחוב,ציירים ובעלי דוכני מזכרות.
 
על מעקי הגשר ועליו מוצגים כ  30 פסלים של קדושים (רובם תחליפים עקב פגעי מזג האויר) והמקוריים במוזיאון הפיסול,כאשר המפורסמים הם הצלב המוזהב והכתובות בעברית הכתובות על לוח שהוקם ככופר בידי סוחר יהודי שהעליב את הדת הנוצרית.
 
פסל נוסף של הקדוש יאן ובבסיסה לוח עם תבליט פניו של הקדוש אשר הבקרים מלטפים אותו על פי האמונה כי הנגיעה מביעה הצלחה ומרפא לנוגע.

מתחת לגשר בצידו הימני נמצא האי קמפה הדומה לונציה בתעלותיו ובבתיו הנטועים על המים,ממש בתחילת האי ומתחת לגשר קיימת מסעדת גן מיוחדת בתפריט בנוסח בוהמיה. 
פראג גשר קראל Charles Bridge
 
פראג האי Slovansky Island
האי  Slovansky  Island 
כתובת  Slovansky Ostrov, Prague 1
תחבורה  קווי חשמלית 6, 9, 17, 18, 21, 22, 23 לרדת בתחנת   Zofin ליד תיאטרון הבובות הלאומי  Narodni Divadlo.
מידע  
בהליכה ברגל מגשר קראל בקצה של גדת האי קמפה , הולכים דרומה על הגדה לכוון גשר  הבא Most Legii ומשם לאי , או כניסה נוספת לאי ניתן להגיע דרך גשר קטן קרוב מאוד התיאטרון הלאומי   Narodni divadlo   .
 
האי הוא הגדול משלושת האיים ,קיים בו מעגן להשכרת סירות בעיקר משוט לשייט לגשר קראל ואף לאי קמפה,המזח פתוח עד לשעה 22:00,בפארק בגן האי ממוקם אגם לילדים אשר ניתן להשכיר סירות לילדים לשייט בו.
 
 
האי הוא אחד משלושה איים הממוקמים בנהר הוולטבה בתחום העיר פראג והגדול מהם , באי פארק Zofin Gardenומסעדה בארמון  , אצטדיון הוקי קרח  Stvanice, סקייט פארק  Stvanice, דיסקו מועדון קמיקזה,האולם  Zofin, הממוקם על האי, מארח קונצרטים רבים, כנסים ואירועים תרבותיים אחרים, בחלק הציבורי של האי, אירועי תרבות שונים מתקיימים, כגון קונצרטים באויר הפתוח  והקרנות סרטים בפארק הפתוח.
פראג האי Slovansky Island
 
פראג האי קמפה Kampa Island
האי קמפה  Kampa Island
כניסה חופשית
מידע
 
אי מוזר ליד גשר קראל,מכונה ונציה הקטנה ,עקב דימיונו לעיר בתעלות ובבתים השוכנים על שפת התעלות.החלו לישב אותו בעיקר משפחות עניות במאה ה 16, תעלת המים המרכזית נקראת תעלת השטן עד היום נמצא במקום גלגל מים מעץ ששוחזר  שהניע תחנת קמח משלהי המאה ה  12.

אי שקט עם כיכר ומסעדה מפורסמת וחנויות לתיירים כולל מלאכת יד מעץ,מוזיאון קמפה  מציג שתי תערוכות קבועות שהן : עבודות של שני אמנים צכים הצייר Frantisek Kupka   והפסל   Gutfreund, אשר פעלו ועבדו באי ויצירותיהם משקפות את האי,השני הוא אוסף של אמנות מודרנית מרכז אירופה הכולל יצירות של צכיות ,פולניות סרביות ועוד.
 
פארק קמפה בחלקו הדרומי של האי בסגנון אנגלי,הגן נוצר בשנת 1949 משילוב מספר גינות של בתים באי, הגן של האי משמש את התושבים והתיירים למפגשים ולפיקניקים.
 
קיימים הרבה אגדות וסיפורים על האי,רחובות העיר הצרים משרים אווירת מסתורין בשעות הערב.
 
קיים חוף רחצה לחוף הנהר הנקרא  Certovka שבו מונחים אבני רייחים שהשתמשו בהם בעבר לגזרי דין מוות מפורסמת היא אבן שמונת המייל.
 
  
פראג האי קמפה Kampa Island
 
פראג גשר ליגי Most Legii
גשר ליגי  Most Legii
 
הגשר השלישי בתמונה צפונית לגשר קראל השני בתמונה.אשר נבנה בין השנים 1889-1901
פראג גשר ליגי Most Legii
 
פראג גשר מניסוב Manesuv bridge
גשר מניסוב
Manesuv bridge
הגשר חוצה את נהר Vltava,ממוקם דרומית לגשר קראל.
פראג גשר מניסוב Manesuv bridge
 
 
 
בניית אתרים - שרקור