דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פראג הרובע העתיק

פראג הבנין המוניציפלי Municipal House
הבנין המוניציפלי  Municipal House
בשמו הצ'כי  Obecni Dum
הכניסה בתשלום
כתובת  Namesti republiky 5 , כיכר Republic Square  פראג 1.
תחבורה מטרו קו צהוב B   תחנה Namesti Republiky    או  חשמלית 4, 14, 26  לתחנת  Namesti Republiky  . 
המבנה פתוח בימי השבוע
מידע
המבנה שהוקם בשנים 1904-1911   שימש כבית המשפט של שלטון המלך, המבנה בנוי אבן ומשולב באלמנטים שך קישוט מזהב,במבנה מוזיאון לתערוכות קבועות ומתחלפות,אולם למוזיקה קלאסית המשמש לתזמורת הסימפונית של צכיה,מסעדה מפורסמת.
 
בצורתו הנוכחית שופץ בשנת 1911 ופנים המבנה מקושט באלמנטים רבים ומיוחדים,בחזיתו פסיפס הנקרא  Homage to Prague
המבנה משמש כאטרקציה מרכזית בכיכר יחד עם מגדל אבקת השריפה הסמוך.
      
הבנין ממוקם במפגש הדרך המלכותית וחצר המלך,הבנין נחשב לסמל האומנות החדשה הבולטת,במרכזו אולם הקונצרטים אחד הגדולים בפראג  ואולם לתערוכות,  בית קפה Art Nouveau  ומסעדה .
 
בבנין זה ב 28  באוקטובר  1918 הוכרזה עצמאותה של צכוסלובקיה.
פראג הבנין המוניציפלי Municipal House
 
פראג קרוליניום האוניברסיטה של צארלס Karolinum
קרוליניום האוניברסיטה של צארלס  Karolinum
הכניסה בתשלום
כתובת  Prague 1, Ovocny trh 5
תחבורה  Metro  Mustek Tram 5, 8, 14
המקום פתוח בימי השבוע פרט לימי שני בשעות  10:00-17:00.
טלפון  224491250
מידע
קומפלקס המבנים העתיק ביותר באוניברסיטת קראל בפראג,מבנים אלו נבנו בשנת 1348 שנבנו כאוניברסיטה של המלך צראלס הרביעי , זאת אחת האוניברסיטאות העתיקות במזרח אירופה, כיום ניתן לבקר בתערוכות מתחלפות.
 
בעבר האוניברסיטה כללה ארבעה פקולטות משפטים,תיאולוגיה,אומנות ורפואה, כיום היא אינה משמשת כאוניברסיטה ועיקר הביקור הוא לשוטט בין המבנים להכנס לספריה ולחנות הספרים וכמובן לבקר בתערוכות המתחלפות הנפתחות במקום.
פראג קרוליניום האוניברסיטה של צארלס Karolinum
 
פראג ככר העיר הקטנה Lesser Town Square
ככר העיר הקטנה  Lesser Town Square  
הכניסה בחינם
Malostranske Namesti Mala Strana, Prague 1 
תחנת חשמלית  Malostranske Namesti  קווים 12, 22, 23
מידע
 
בשמה המקורי Malostranske Namesti, ממוקמת במרכז מלה סטרנה Mala Strana  בעיר החדשה מעבר לנהר.הכיכר ממוקמת במקום מהמאה העשירית.
 
במרכז הככר מהמאה העשירית ממוקמת כנסיית סנט ניקולוס,מסביב לככר תערובת של מסעדות ופאבים במבנים עתיקים,בכיכר חנויות קטנות ושגרירויות משולבות במבנים נאים ועתיקים.
 
הכיכר גם משמשת כתחנה גדולה לתחבורה הציבורית, היא משמשת כנקודת מוצא לטיולים למצודה ולכיכר וילנסלס,בכיכר מבנים עתיקים כמו:  בית העיריה הישן, ארמון סירמינסקי מספר 18 בכיכר.
פראג ככר העיר הקטנה Lesser Town Square
 
פראג גשר המגדל Lesset town bridge tower
גשר המגדל  Lesset town bridge tower
כתובת  כתובת  Namesti republiky 5 , כיכר Republic Square  פראג 1
תחבורה   מטרו קו צהוב B תחנה Namesti Republiky   או  חשמלית    4, 14, 26  לתחנת  Namesti Republiky  
טלפון  242441586
המגדל פתוח לטיפוס צפייה בנוף בחודשים אפריל-אוקטובר בשעות 10:00-18:00.
מידע
במקום נבנו שני מגדלים אחד בסגנון Romanesque הגבוה יותר נבנה בשנת 1158 והוא זה שנותר והשני בסגנון  גותי שהיה נמוך יותר
נבנה בשנת 1458 ואז גם נבנה הגשר המחבר.

הגשר מהווה נקודת כניסה לאזור  Mala Strana מכוון העיר העתיקה של פראג,במקום מסעדות,חנויות בארים והכל בסגנון הברוק.
פראג גשר המגדל Lesset town bridge tower
 
פראג בית העיריה הישן Old Town Hall
בית העיריה הישן  Old Town Hall
הכניסה בתשלום
כתובת  Staromestske namesti רובע  פראג 1.
בית העיריה פתוח בכל ימי השבוע   יום שני 11:00-18:00, יום שלישי עד ראשון בשעות  09:00-18:00 .
תחבורה  Staromestska  קו  A
מידע

המבנה נבנה בשנת 1364 על הבית העירייה התווסף מגדל בשנת 164 שגובהו 70 מטר, המבנה ממוקם בכיכר העיר הישנה אבן שואבת לכל מבקר בעיר בזמן מלחמת העולם השנייה ניזוק המבנה אך שוחזר.
 
על המגדל הצמוד אליו מותקן השעון האסטרונומי, המבנה תיפקד   כמרכז החברתי שלטוני של העיר וכמרכז הסחר של סוחרי העיר,כיום משמש המקום לתערוכות ולמקום אירוח תוכניות מיוחדות.
 
השעון האסטרונומי שנבנה במאה ה  15 , המצלצל בכל שעה עגולה ,בין השעות 09:00-21:00 ,בתהליך של פתיחת דלת קטנה ויציאת 12 שליחים,בעוד בצד הפעמון ממוקם מלאך המוות המקיש על הפעמון.
פראג בית העיריה הישן Old Town Hall
 
פראג הכיכר הישנה Old Town Square
הכיכר הישנה Old Town Square 
הכניסה בחינם
תחבורה  Staromestska  קו  A
מידע
לתיירים המגיעים מכוון ככר הרפובליקה (וואצלב) או הככר הקטנה לככר העיר מתפתלת הדרך בסמטאות צרות שרובם מרוצפים פיסות אבן מימי הבינים והשזורות בחנויות קטנות ובתי קפה,מתגלה הככר במלא גדולתה.
 
את הככר מקיפים בינינים הצבועים בצבעים מיוחדים ושונים ממבנה למבנה וכנסיות ובעיקר הכנסיה הגוטית טין בעלת 2 הצריחים והבצלצלים הירוקים בקומת הקרקע של המבנים משובצים מסעדות ,בתי קפה וחנויות.
 
במרכז הככר בנוי בית  העיריה סטארומסצקה המורכב מאוסף וגיבוב סגנונות אדריכלים ומגדל השעון האסטרונומי שגובהו 70 מטר,ניתן לצפות על הככר והעיר העתיקה ממרומי המגדל וממגדלי כנסיית טין בתשלום.
 
בפינת הככר אנדרטה מאבן מוזנחת קמעה,צמודים לקיר העיריה בפינה הימנית דוכני רוכלים וכרכרות סוסים או מכוניות עתיקות לטיול נוסטלגיה באזור.
 
חוויה למשפחות וילדים

בצמוד אליהם עומדת רכבת טרקטור הנוסעת כל שעה ובחזרה למצודת העיר החל מהשעה 9 בבוקר,ניתן לעלות למצודה ובאותו כרטיס לחזור במשך כל שעות היום,מסלול הרכבת חוצה את הנהר על גשר ומתפתלת בין הסמטאות בעליה עד למצודה (חוויה וצילומי העיר)
פראג הכיכר הישנה Old Town Square
 
פראג השעון האסטרונומי astronomical clock
הכניסה לכיכר לצפייה בחינם ,עליה למגדל בתשלום.
 
לצורך שיפוץ נעצר השעון, לתקופה של חצי שנה מינואר 2018 .
 
כתובת כיכר Staromestske namesti רובע  פראג 1, תחבורה  Staromestska  קו  Aהשעון ממוקם על מגדל בית העירייה הישן בכיכר העיר הישנה, המשמש כאחת האטרקציות האהובות על התיירים, בין השעות 09:00-21:00, מדי שעה מתאספים האנשים לצפות בפתיחת 2 דלתות וליציאת הדמויות של 12 השליחים ,שהוספו במסגרת התיקונים במאה ה 19 תוך השמעת צלילי מוזיקה ולאחריו יוצא התרנגול המוזהב ,קורא את קריאת הבוקר לגרוש השדים ,לסיום יוצא מחצרץ,הלבוש בגדי ימי הביניים ותוקע תרועה המסיימת את התצוגה.
 
חלקי השעון הראשונים נבנו במאה ה 14 ,בידי האנו האמן בונה השעונים, ולאחר שסיים את עבודתו ,מספרת האגדה שזרק עצמו ,על מנגנון השעון ועצרו למאות בשנים ,לאחר שהמזמינים של השעון ,עוורו אותו על מנת שלא יבנה עוד שעון בחייו.
 
כאשר מתבוננים בשעון המכונה אורלוז ,מתגלים 2 לוחות, הלוח העליון משמש כשעון בעל ספרות רומיות ומראה את השעה הנכונה, בלוח השני סימני מזלות וספרות המראות את סימני השקיעות.השעון מודד שלושה סוגי זמן: זמן אירופאי, זמן צ'כי וזמן פלנטת כדור הארץ, כאשר הוא מראה את מיקומם של הירח והשמש ,שהחליף את השעון הקודם במחצית המאה התשע עשר, בנוסף לסימול המזל העכשווי מגלגל המזלות .
 
בשיפוץ יכוון שעון מיקום השמש והירח שלא כוון למעלה משלושים שנה,במאה ה 19 הוספו ציורי העונות מן הטבע, ודמות המוות בפינה הימנית מצלצל בפעמון, למי שחשקה נפשו לטפס על מדרגות המגדל (בתשלום) מצפה נוף מעל למבני העיר העתיקה וכיכרותיה.
  
פראג השעון האסטרונומי astronomical clock
 
 
 
בניית אתרים - שרקור