דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פראג כיכרות ומזרקות

 
 
פראג ככר ונסילס Welceslas Square
ככר ונסילס  Welceslas Square
המדרחוב למחצה ברובע 1 
תחבורה  תחנת  Mustek קווי מטרו a,b.
מידע  
הכיכר במקורה שימשה כשוק סוסים ובעלי חיים,עד אשר שינתה את צורתה והפכה לכיכר מודרנית מאורכת הכוללת שילוב בין מוטיבים מודרניים לישנים, כולל המוזיאון הלאומי .

הככר המרכזית לסחר ובילוי בחלקה התחתון הופכת למידרחוב,  בחלקה העליון שולט פסלון של הפטרון הקדוש המגן על עיר רכוב על סוס St. Wenceslas   וארבעת הפטרונים הנוספים : St. Prokop, St. Adalbert, St. Ludmila and St. Agnes, אשר נבנתה ב שנת 1912.
 
בשנת 1969 הצית את עצמו סטודט ששמו Jan Palach burnt במחאה על הכיבוש הסובייטי על צכיה,לאחר מותו החלה מהפכת הקטיפה,בעקבות התאכזרות המשטרה בפיזור ההפגנות כנגד הכיבוש , לזכרו הוקמה אנדרטה במדרחוב .
 
בקצה העליון של הכיכר ממוקם ארמון בסגנון נאו רנסנס, שהפך למוזיאון הלאומי של בוהמיה ,באוספיו כחמש עשר מיליון מוצגים,העוסקים באומנות,היסטוריה,מוזיקה וכלי נגינה,אוספים פרטיים והוא נחשב לגדול בצכיה.
 
הככר משובצת במקומות בילוי לתיירים ומקומים כגון:חניות,מסעדות,אוכל מהיר,מקומות בילוי ובתי קפה.
פראג ככר ונסילס Welceslas Square
 
פראג כיכר קראל Charles Square
כיכר קראל  Charles Square
בשמה הצכי  Karlovo namasti
הכניסה חופשית
תחבורה ברגל מגיעים מכיכר Wenceslas לרחוב Narodni trida , או קו b של התחתית או החשמלית קווים 23,22,14,10,6,4,
מידע
 
הכיכר ניבנתה על ידי המלך קראל הרביעי, הוא נבנתה ככיכר ראשית בחלק החדש של העיר ,היא נחשבהת  ככיכר הסגורה הגדולה בעיר, בית העיריה החדש Novomestska radnice  ששירת עד 1784  ונבנה בתחילת המאה 14 .
 
ראשיתה של הכיכר כשוק בהמות עצי הסקה ופחם,במרכזה ניצב מגדל עץ ,המגדל נהרס בשנת 1784, בשנת 1876 הוחלף האזור לכיכר ופארק ניבנו בה שתי מזרקות הוצבו בה פסלים של אישים מפורסמים כמו  Vitezslav Halek, Eliska Krasnohorksa,  Karolina.במקום ניצב בית המרקחת הישן  Faust ,בחלקה המזרחי עומדת כנסיית Ignatius .
 
הכיכר שופצה  בשנת 1904, כיום משמשת הכיכר למקומות בילוי וחנויות, מוקפת כבישים ורחובות ועדיין מקום יפה להגיע אליו ולהרגע.
פראג כיכר קראל Charles Square
 
פראג המזרקה המזמרת Fountain singing Prague
המזרקה המזמרת Fountain singing Prague
בכיכר העיר הישנה בכיכר סטרומסצקה מול הארמון
Staromestska namesti הכיכר הישנה פראג 1
מידע
המזרקה ממוקמת בחזית  הארמון ליד כנסיית טין בכיכר העיר המזרקה שהיתה פעם הבאר העירונית,שמה נובע מצלילים הבוקעים מהווצרות מפגש בין נתזים של המים מהמזרקה ומפגשם עם פסל הברוזה והיוצרים צלילים.נבנתה בשנת 1568.
 
פראג המזרקה המזמרת Fountain singing Prague
 
פראג ככר יאנה פלשה Jana Palacha
ככר יאנה פלשה  Jana Palacha Square
בשמה הצכי Namesti Jana Palacha
הכניסה חופשית
תחבורה  היציאה של תחנת המטרו Staromestska ממוקם בפינה הדרומית של הכיכר, וכאשר חוצים  את הגשר הסמוך Malostranska  קיימת תחנה נוספת תחנת רכבת תחתית.
מידע  

הככר ממוקמת ליד גשר  Manes בין הרובע היהודי לעיר הישנה,לצד גדות הנהר Vltava ,מהככר אפשר לראות את המצודה ורובע Lesser, הככר קרויה על שם רוחו של הסטודנט  Jan Palach ששרף את עצמו בשנת 1969 במחאה לשלטון הסוביטי שנכנס לצכיה בזמן  המרד בשנת 1968.
 
הבנין הראשון שנבנה בכיכר היה  Rudolfinuiun  , אשר בחזיתו פסלו של  Antonin Dvorak ,בשנים 1876-1884 כנציג של ארמון התרבות,שימש כגלריה ואולם לקונצרטים,בסמוך לו עומדים שני מבנים נוספים,האוניברסיטה לפילוסופיה והאוניברסיטה לאומנות.
 
הבנין האחרון שנבנה בכיכר הוא המוזיאון לאומנות יפה,המכיל אוספים של ציורים,תכשיטים,תלבושות מההיסטורים,רהוט מתקופת הברוק,אוסף של דברי זכוכית,דברי דפוס,כרזות וצילומים.
פראג ככר יאנה פלשה Jana Palacha
 
פראג הככר המלטזית Maltese Square
הככר המלטזית  Maltese Square  
הכניסה חופשית
כתובת altezske namesti, Prague 1
תחבורה
מידע
הכיכר שהוקמה לציון מסדר האבירים של מלטה אשר הקימו במקום מנזרעל שם הבתולה מרי  בשנת 1169,לכיכר מוליכים הרחובות  Prokopova, Harantova ו Nebovidska ,והגשר הקרוב הוא גשר השלשלאות.
 
בכיכר מספר ארמונות כמו שחלקם בסגנון הרוקוקו והם :ארמון Nostic המשמש את משרד התרבות הצכי,ארמון Turbes שנבנה בשנת 1795 והשלישי ארמון  Strakas .
 
האנדרטה במרכז הכיכר הוקמה בככר בשנת 1681 כסמל תודה על התגברות על מחלת הדבר בשנת 1680 ,עמוד הצלב ממוקם בפינה הצפון מזרחית של הככר.
 
מסביב לכיכר בתי קפה וחנויות קטנות.
פראג הככר המלטזית Maltese Square
 
פראג המזרקה בחזית ארמון הקיץ של אן Queen Annes Summer
המזרקה בחזית ארמון הקיץ של אן  Queen Annes Summer Palace
הכניסה בחינם
כתובת 
תחבורה לגינה המלכותי מגיעים בקווי חשמלית 22,23 ולרדת בתחנת Kralovsky letohradek , או להגיע מהמבצר דרך גשר פאודר .
מידע
המזרקה נבנתה במחצית המאה ה  16  ממתכת בידי האמן Jaros  שאף תכנן את פעמון הכנסיה הגדול בסט ויטוס במבצר,
המזרקה מוקמה בחלק המזרחי של הארמון,  בסגנון איטלקי ואריחים איטלקיים כמתנה עבור המלכה אן בידי בעלה כיוון שהכנת המבנה של מעון הקיץ והגינה התארכו  ובתקופה הזאת מתה המלכה לא יכלה להנות ממתנת בעלה,בגינה שובצו צמחים ופרחים והמבנים היו צבועים אדום ולבן.
 
הארמון נבנה בסגנון מעורב בוהמי ,איטלקי ונציאני רומי,וכולל אכסנדרה וקימורים,עוצבה בידי אדריכלים איטלקים במאה ה 15,הארמון שימש לנשפים בעבור המלוכה, בזמן שלטון  Rudolph II.במשך המאה ה  17 שימש המקום לאסטרונום Tycho de Brahe  לצפייה בכוכבים.
 
לאחר תקופה זאת נמסר הארמון לידי הצבא שהקים במקום מעבדה ליצור אבקת שריפה עד לשנת 1884.
 
אז הוחזר הארמון ושופץ לידי האצולה שהמשיכה לערוך בו נשפים,כיום משמש הארמון לתערוכות הארמון המלכותי בקיץ פתוח לקהל רק בעת תערוכות אמנות.
פראג המזרקה בחזית ארמון הקיץ של אן Queen Annes Summer
 
הסוס והדרגון
תחבורה תחנת   Hradcanska  חשמלית  קווים 8, 18, 25, 26
המזרקה והפסל בחזית בזיליקת סנט גיאורג בארמון המלכותי במצודת פראג.
מידע

האנדרטה נבנתה בשנת 1541 נפגעה בשנת 1562 משריפה שפרצה באזור ,נבנתה מחדש במקום הקדום של חזית כנסיית סנט גורג שנחשבת לכנסיה השנייה הממוקמת במבצר,יסודותיה של הכנסייה הונחו בשנת 920 אחרי בספירה ובנייתה הושלמה בשנת 954.

הפסל ניצב במזרקה ובריכת דגים שליד הכנסייה, במרכז ההמזרקה ניצב פסל ברונזה של הרוכב על הסוס והדרגון.כיום ניצב הפסל באגף הכנסייה מול הכניסה הישנה במזרקה  Fountain in front of the royal palace,לאחר שנערכו שיפוצים בחזית הכנסייה ובכניסה העכשווית.
פראג מזרקת הסוס והדרגון
 
פראג ככר העיר הקטנה Lesser Town Square
ככר העיר הקטנה  Lesser Town Square  
הכניסה בחינם
Malostranske Namesti Mala Strana, Prague 1 
תחנת חשמלית  Malostranske Namesti  קווים 12, 22, 23
מידע
 
בשמה המקורי Malostranske Namesti, ממוקמת במרכז מלה סטרנה Mala Strana  בעיר החדשה מעבר לנהר.הכיכר ממוקמת במקום מהמאה העשירית.
 
במרכז הככר מהמאה העשירית ממוקמת כנסיית סנט ניקולוס,מסביב לככר תערובת של מסעדות ופאבים במבנים עתיקים,בכיכר חנויות קטנות ושגרירויות משולבות במבנים נאים ועתיקים.
 
הכיכר גם משמשת כתחנה גדולה לתחבורה הציבורית, היא משמשת כנקודת מוצא לטיולים למצודה ולכיכר וילנסלס,בכיכר מבנים עתיקים כמו:  בית העיריה הישן, ארמון סירמינסקי מספר 18 בכיכר.
פראג ככר העיר הקטנה Lesser Town Square
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור