דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פראג אטרקציות

 
פראג דום יו מינוטי
דום יו מינוטי
Dum u Minuty
כתובת Staromestske namesti (Old Town Square) no. 3
בנין מעוטר בסגנון גוטי מאוחר,של תחילת המאה ה 15 ,העיטורים הוספו בשנים 1600-1615,נתגלו ב  1905  ושופצו בשנת 1919.
 
שמו של הבנין ניתן לו בתקופת הסחר בעלי טבק,כאשר הופיעו סיגריות קטנות אשר זמן העישון שלהם היתה דקה,קפקא גר בבנין משך 7 שנים.
פראג דום יו מינוטי
 
אולם הספורט  Sazka arena
הכניסה בתשלום
כתובת   Ceskomoravska 17  רובע  פראג 9
תחבורה חשמלית לתחנת  Sazka arena
טלפון  266121111
מידע 
 
באולם נערכים אירועי ספורט וגם הופעות ואירועי מוזיקה גדולים ורבי משתתפים , הופעות בידור, תערוכות, ירידים, ואירועים אחרים באירופה, לאולם מחובר אולם קטן יותר הנקרא יוניברסל שבו 2600 מושבים והמיועד לפעילויות שונות.
 
באולם 18.000 מושבים,מלבד דברים אחרים, עד 1,500,000 מבקרים בשנה,  2,460 מושבים במועדון היוקרה, 466 תאי ישיבה , 2,900 מקומות בברים, מסעדות ובתי קפה.
פראג אולם הספורט Sazka arena
 
פראג גשר קראל Charles Bridge
גשר קראל  Charles Bridge
בצ'כית   Karluv Most
מיקומו  Stare Mesto Prague 1
מידע
 
המפורסם בגשרים המתוחים מעל נהר  Vltava ומחבר את העיר העתיקה ואזור Mala Strana,הגשר נבנה בידי המלך קראל,על חורבות גשר Judith Bridge שנהרס 15 שנים קודם עקב שיטפון וממנו נותר המגדל השמאלי מבין השנים בקצה של הגדה באזור Mala Strana,תחילת הבניה היתה בשנת 1357 ובנייתו הסתיימה בשנת 1399 לאורך 400 שנה עד המאה ה  18 היה זה הגשר היחידי מעל הנהר.
 
אורכו של הגשר 530 מטר ובתחילתו ובסופו מגדלים,סטארומסצקה המגדל בצד של הרובע העתיק מאפשר עליה לצפיה בנוף ולהתבונן באוסף כלי נגינה בתשלום בקצה השני 2 מגדלי מאלוסטראנסקה באזור Mala Strana.
 
מתחילת המאה משמש הגשר כאבן שואבת לתיירים ולנגנים בודדים או בהרכבים מוזיקלים,ליצנים,מופעי רחוב,ציירים ובעלי דוכני מזכרות.
 
על מעקי הגשר ועליו מוצגים כ  30 פסלים של קדושים (רובם תחליפים עקב פגעי מזג האויר) והמקוריים במוזיאון הפיסול,כאשר המפורסמים הם הצלב המוזהב והכתובות בעברית הכתובות על לוח שהוקם ככופר בידי סוחר יהודי שהעליב את הדת הנוצרית.
 
פסל נוסף של הקדוש יאן ובבסיסה לוח עם תבליט פניו של הקדוש אשר הבקרים מלטפים אותו על פי האמונה כי הנגיעה מביעה הצלחה ומרפא לנוגע.

מתחת לגשר בצידו הימני נמצא האי קמפה הדומה לונציה בתעלותיו ובבתיו הנטועים על המים,ממש בתחילת האי ומתחת לגשר קיימת מסעדת גן מיוחדת בתפריט בנוסח בוהמיה. 
פראג גשר קראל Charles Bridge
 
פראג הקרב בהר הלבן The Battle of White Mountain
הקרב בהר הלבן  The Battle of White Mountain
בשמו הצכי  Bila Hora , כתובת  Karlovarska 3- 6 , פראג 6
תחבורה קח את הרכבת עד הסוף של הקו, ואז להמשיך מערבה לעבר כנסיית גבירתנו המנצחת  kostel Panny Vitezne , פנו ימינה השדה הנראה לעין והתלולית זהו שדה הקרב.
 
מידע
למרגלות ההר הנצב במבואותיה המערביים של העיר ,נערך הקרב הידוע  בשנת 1620 במהלך מלחמת שלושים השנים בשנים 1618-1648 , קרב זה הכריע את גורלה של בוהמיה למשך שלוש מאות השנים הבאות,בקרב נהרגו כ 4000 פרוטסטנטים ,הקרב מציין  את הניצחון הגדול הראשון של הדת הרומית הקתולית לבית הבסבורג הקתולית כנגד האיחוד הפרוטסטנטי ,של  הברית הצבאית בין המדינות הפרוטסטנטיות של גרמניה, הניצחון איפשר לבית הבסבורג להכפיף שלטון חוקתי בבוהמיה ושכנותיה ולהקים ממשלה סמכותית ששרדה במשך שלוש מאות שנים, עד שנוצר שינוי  של מרכז אירופה בעקבות מלחמת העולם הראשונה.
 
למעשה ויכוח שליטה דתית, על מי מהדתות ישלוט במקום הדת הפרוטסטנטית של הבוהמיים או הקתולים בראשות דוכס בבוואריה  מקסמיליאן הראשון ובפיקוד הרוזן פון טילי
 
כאשר השלטון הבוהמי באזור ובעיקר בפראג אשר בה המלך פרידריך החמישי ואנשיו נמלטו והשאירו אפילו את אוצרותיהם,הצבא הכובש נכנס לפראג ללא התנגדות ,הרג 27 מאצילי המקוםוכפה על בעלי הדת השונים או להגר או להחליף את דתם במהלך זה בוהמיה איבדה את עצמאותה ואת הדת הפרוטסטנטית.
 
למרגלות ההר הלבן  נבנתה מאוחר יותר קפלה שהפכה לכנסייה לזכרם של הנופלים בקרב בשנת 1620 ,בכנסייה אולם תפילה וכמה יצירות אומנות יקרות , הכנסייה פתוחה בימי   שני,שבת בשעות 09:30-17:30.
פראג הקרב בהר הלבן The Battle of White Mountain
 
פראג גן החיות Zoo Prah
גן החיות פראג  Zoo Praha
הכניסה בתשלום
כתובת   Troja  רובע  Prague 7
הפארק פתוח בימי השבוע בשעות  09:00 -  19:00
תחבורה נסיעה לתחנת מטרו  nadrazi holesovice  בקו c   ומשם באוטובוס 112 עד לארמון טרויה מבנה הבולט בצבעיו בגוון האדומים לבנים.
טלפון  296112111
מידע 
גן החיות ממוקם בחלקו על צלע הר עם צוקים ומשטחים ירוקים של צמחיה ובנוי בשני מפלסים  ,בצוקים אלו מתגוררים בעלי חיים שזה אזור הגידול הטבעי שלהם כמו עיזים כבשים ועוד.
 
גן החיות כולל חיות אשר נמצאות בכל גן חיות מתוכם נדירות יותר וחיות מים שונות כמו כלבי ים פינגווינים,וחיות אשר יובאו מאפריקה ומאסיה כמו פילים וחיות טרף כמו כן ממוקם במקום הביתן האפריקאני המאפשר לחוות ולראות את חיי החיות אשר הובאו משם כאשר ביינכם לביינם תעלות  מים להפרדה.
 
אזור שלם בגן החיות מדמה יער משווני מאינדונזיה בתוך ביתן ענק ,במקום ניתן לילדים לרכב על סוסי פוני ופינת ליטוף חיות , לצפות בשעה של האכלת חיות ולראות כיצד חיות מאולפות.
 
ניתן לרכוש כרטיס משולב המקנה זכות לבקר בטירת טרויה הסמוכה ובגן הבוטני.
פראג גן החיות Zoo Prah
 
פראג פארק שעשועים Gutova
פארק שעשועים  Gutova
הכניסה בתשלום
כתובת   Areal ZS Gutova 39, Prague 10   Strasnice
הפארק  פתוח   בכל יום בשעות 08:00 - 23:00
תחבורה מטרו בקו הירוק לתחנת  Strasnicka  משם ישנה מנהרה המוליכה ישירות לפארק וחוסך חציית כביש ,או קווי חשמלית 22.24.26 לרדת בתחנת  Na Hroude  ,קווי חשמלית 7.19.26 לרדת בתחנת  Strasnicka .
טלפון  
מידע 
בשטחו של הפארק ממוקמים ספסלים רבים המאפשרים להורים לנוח תוך כדי פיקוח על הילדים לרווחתם של ההורים מסעדה בית קפה עם מרפסת קיץ.
 
הפארק נחלק לשני חלקים למשחק השונים זה מזה לילדים :
החלק העוסק במים מעוצב במסלול מעגלי , בטרסות שונות כלפי גדות הנהר, עם משטחים חוליים, כאשר מעברי מיים שונים הבנויים מנירוסטה מעבירים את המים דרכם, למעבירי המים חלקם בצורת ספיראלות לחלקם יש מגופות לחסימה, ניתנת האפשרויות לשאיבה מים בידי הילדים בדליים או בכלים שונים הזרימה כלפי מטה מאפשרת להכיר ולהבין את עקרונות הפיזיקה הדנה בכבידה של חומרים ומים בדרכם למטה.
טיפ לא לשכוח להביא בגדי החלפה ובגד ים .
 
השטח השני הוא אזור מגרש משחקים ומתקנים רגיל ,אשר המסעדה מולו, להורים מנוחה לילדים גדר נמוכה שיכולים לעבור דרכה ,במקום יש מנהרה, גשר חבלים,בורות חול, נדנדות.
 
למסעדה תפריט באנגלית וצכית, תפריט לילדים ,תפריט להורים ,שני אזורי אוכל למבוגרים ולילדים .
פראג פארק שעשועים Gutova
 
פראג מצודת העיר Prague Castle
מצודת העיר  Prague Castle
הכניסה חופשית
מידע
מצודת העיר פראג הינה האתר המתוייר ביותר בעיר פראג וחובה לכל תייר המבקר בעיר.
 
מצודת העיר נבנתה במאה העשירית מעצי יער,לאחר מכן שופצה והוקפה בחומות ושודרגה בבבניה באבן ועפר ומעשה המבנה הראשון שהוקם בבניה באבן היה כנסיית ,Virgin Mary שאת שרידיה ניתן לראות כיום,למעשה שימשה המצודה את המלנים לשלטונם עד המאה ה 18.לאורך השנים נתווספו מבנים חומות ומגדלים בערוב של סגנונות,נבנו בה ארמונות כולל הארמון המלכותי.
 
במאה העשירית נבנתה בזילקת  והמנזר הראשון בקרבתה  St. Georges ,המנזר משמש כיום לתצוגת גלריות,גם הכנסי הקטנה St. Vitus Rotunda נבנתה במאה העשירית,שהוחלפה במאה ה11 בידי קתדרלת St. Vitus .
 
הארמון המלכותי הוקם מחדש בזמן השלטון הרומאי בעיר,ונערך חיזוק הביצורים והחומות,הכנסיה של מיסדר הפרנצסקים ראתה בקתדרלה את המקום החשוב לאמונתם.
 
באותה תקופה הורחב הארמון וצורף אליו האולם המפואר Wladislaw בסגנון של תחילת תקופת הרנסנס,במאה ה 16 הוקם הגן המלכותי וצורף אולם Ballgame  ובפינה המערבית נוספו מבנים וחדרים חדשים לפי אופי התקופה בארמון המלכותי הישן.
 
בערך באותה תקופה תחילת המאה ה 16 בקצה הטבעת הצפונית של הארמון  נתווסף האולם הספרדי,ולמעשה התוספת האחרונה לבניה נערכה במאה ה18 כאשר נתווספה הטירה שביל הזהב שאיכסן חנויות של יצרני תכשיטי זהב מהגילדה של התכשיטנים.
פראג מצודת העיר Prague Castle
 
 
 
בניית אתרים - שרקור