דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

גרמניה סקסוניה העיר ויטנברג

 
 
 
ויטנברג עץ האלון של לותר Luthers Oak

עץ האלון ממוקם בחלק הימני של הכיכר במפגש הרחובות  Am Hauptbahnhofstrasse ורחוב  Collegienstrasse , העץ שניטע בידי תומכי מרתין לוטר בשנת 1830 ,לאחר שבנקודה בשנת 1520 ,זאת נשרפו כתביו בידי תומכי הכנסייה הקתולית בהוראת האפיפיור,כאשר הוציא את מסמך הנידוי כנגד מרטין לותר לגרושו ,מהנצרות הקתולית בעת שיסד את כת הנצרות ברפורמציה הפרוטסטנטית .

העץ שאנו צופים בו איננו המקורי, אשר נכרת בידי חיילים צרפתיים בעת כיבוש העיר בשנת 1813 לשימוש לחימום בחורף , העץ העכשווי ניטע שוב בשנת 1830 .

 

ויטנברג עץ האלון של לותר Luthers Oak
 
ויטנברג ביתו של מרתין לותר

רחוב Collegienstrasse  54 , כניסה בתשלום , פתוח לביקורים בימי השבוע פרט ליום שני בשעות 09:00-18:00 בקיץ בחורף שעה פחות.

ביתו של מרתין לותר הינו חלק מהמנזר האגוסטיני , שנתרם למגוריו בידי אציל פרוסי בן הדת הפרוטסטנטית ,שמבנה המנזר היה רכושו , בתחילה גר מרתין לותר בחדר נזירים אחד במנזר ,בין עשרות הנזירים שהתגוררו במבנה, לאחר שקיבל את המבנה לידיו שבו התגורר עד יום מותו בשנת 1546  , ביחד עם אשתו וששת ילדיו בחלק המרכזי של המבנה, וחלק מתלמידיו בשאר חדרי המבנה.

ויטנברג ביתו של מרתין לותר
 
הבית של פיליפ מלאנשטון Melanchthon

רחוב 60 Collegienstrasse , כניסה חופשית , פתוח לביקורים בימי השבוע פרט ליום שני בשעות 09:00-18:00 בקיץ בחורף שעה פחות.

מלאנשטון היה עוזרו הקרוב ויד ימינו של מרתין לותר ברעיון הפרוטסטנטי ,אדם נמוך מעט מתקשה בדיבור, איש הומניסטי פילוסוף ,תיאוולג ומטיף , בחבירתו למרתין לותר היה הכוח המניע הרפורמאטור ואיש הביצוע לרעיונותיו של לותר,פיליפ כונה בשם המורה של גרמניה.

הבית של פיליפ מלאנשטון Melanchthon
 
ויטנברג האוניברסיטה של העיר City University of Wittenberg

האוניברסיטה ממוקמת ברחוב    Collegienstrasse

את האוניברסיטה בכיר ויטנברג הקימו בשנת 1502,בידיו של הנסיך פרדריק מהשושלת הסקסונית, הרקטור הראשון היה הפרופסור מרטין פוליש שהגיע מהאוניברסיטה של לייפציג,את הכספים להקמתה קבלו מכנסיית הארמון המטרה הייתה להכשיר אנשי כמורה בעבור הכנסייה.

כאשר התגוררו בעיר מרתין לותר וחברו לתנועה הרפורמצית פיליפ מלאנשטון ,שניהם לימדו פילוסופיה ותיאולוגיה באוניברסיטה , בתקופת ההקמה את האוניברסיטה הקיפה חומת אבן שלאחר מלחמת העולם השנייה החליף גן הנקרא הגן הבוטני על שם מרתין לותר .

ויטנברג האוניברסיטה של העיר City University of Wittenberg
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור