דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

פוטסדאם סיור בארמון סנוסוסי

 

 
 
 
פוטסדאם ארמון ופארק סנסוסי Sanssouci

ארמון ופארק סנסוסי Sanssouci
הכניסה בתשלום לארמון
תחבורה לוקחים רכבת מברלין, קו
S5,S1 מתחנת Zoologischer Garten או תחנת Friedrichstrasse או הרכבת האזורית RE1 מתחנות Ostbahnhof , אלכסנדרפלאץ, Zoologischer Garten , עד תחנת פוטסדאם. הנסיעה נמשכת כ- 20 דקות, לאחר הירידה בתחנת הרכבת יש לקחת אוטובוסים 695.

פוטסדאם ארמון ופארק סנסוסי Sanssouci
 
פוטסדאם סיור בארמון זנוסי ממגרש החנייה בחלק העליון

הכניסה למתחם ולפארק בחינם , לחלק מהמבנים והאטרקציות נידרש תשלום נוסף לכניסה וביקור .

למתחם סנוסי בעיר פוטסדאם מגיעים בעת שלוקחים רכבת מברלין, קו S5,S1 מתחנת Zoologischer Garten   או תחנת Friedrichstrasse או הרכבת האזורית RE1 מתחנות Ostbahnhof , אלכסנדרפלאץ, Zoologischer Garten , עד תחנת פוטסדאם.

פוטסדאם סיור בארמון זנוסי ממגרש החנייה בחלק העליון
 
פוטסדאם שביל הכניסה לארמון סנסוסי

רגלית ייקח לך רק כמה דקות הליכה מכיכר Luisenplatz לארמון סנסוסי דרך שדרות Allee nach Sanssouci לאחת הכניסות המרשימות לפארק Green Grating . הליכה מהתחנה המרכזית לכניסה לפארק לוקחת יותר מחצי שעה ,לכן כדאי לשקול נסיעה.

אורכה של הדרך בפארק מהכניסה לארמון כקילומטר ,השביל הראשי לארמון סנוסי  מתפצל לכמה שבילי משנה המוליכים לארמונות ולמבנים הנוספים בפארק .

פוטסדאם שביל הכניסה לארמון סנסוסי
 
פוטסדאם החלק המזרחי במתחם ארמון סנוסי

יש הנכנסים לפארק בשער המזרחי ועוברים דרך עמוד האובליסק המוקף בפסלים הרומאים של האלות פלורה פומונה , משם ממשיכים ועוברים דרך הגן הולנדי, ומגיעים למזרקה הגדולה, עם הפסלים של ונוס ומארס.

 

בחלק המזרחי של הפארק ,הוקמה החממה לצמחייה טרופית ,אשר במהרה הפכה גלריית התמונות כיום מוזיאון  Bildergalerie , לגלריה לאוסף התמונות והפסלים הפרטי של המלך שהיה חובב אומנות במיוחד אומנות צרפתית, שחלקם נמצאים בתצוגות ברוסיה כשלל מלחמה ,עד אשר נבנה מבנה קבע כיוון שנבנה כמוזיאון פרטי הוא נחשב כמוזיאון הראשון שנבנה למטרת מוזיאון.

פוטסדאם החלק המזרחי במתחם ארמון סנוסי
 
פוטסדאם מוזיאון וגלריה Bildergalerie
פוטסדאם  מוזיאון וגלריה  Bildergalerie
הכניסה בתשלום
כתובת פארק ארמון סנסוסי 
תחבורה  לתחנת פוטסדאם מגיעים בנסיעה ברכבת העילית ,S1, או הרכבת האזוריתRE1 מתחנות Ostbahnhof, אלכסנדרפלאץ, , Zoologischer Garten ,  לתחנת  Friedrichstrasse    בברלין , זמן הנסיעה 20
המוזיאון פתוח בימי שלישי-ראשון סגור בימי שני בשעות 10:00-17:00 בתאריכים 15-במאי עד 15 באוקטובר.
טלפון  
מידע  
ממוקם מזרחית מארמון סנסוסי, היה המבנה הראשון בגרמניה אשר נבנה למטרת  מוזיאון
גלריית התמונות נבנתה בשנת 1755-1764 בתקופת שלטונו של פרידריך השני מלך פרוסיה
המלך היה אספן נלהב של ציורים במיוחד ציירים מצרפת, יצירות בסגנון הרנסנס והברוק.
 
במהלך מלחמת העולם השנייה הועבר אוסף הציורים והפסלים לטירת  Rheinsberg מאוסף זה נותרו רק 10 ציורים שהוחזרו  בשנת 1946 , חלקם נבזזו ואבדו, חלק הוחזר בשנת 1958 מידי השלטונות הרוסיים שלקחו אותם כשלל, אך חלקם נותרו באוספים ברחבי רוסייה.
 
בימי פרדריך השני האוסף הוצג בחממה שהוסבה מגידול פירות טרופים ובהמשך הדרך היא עברה למבנה קבע ארוך בעל כיפה במרכזו ,חלק מהתצוגות הם פסלים בסגנונות שונים כולל אלגוריים,
 
כיום באולם המרכזי בעל הכיפה המעוטרת בקישוטי זהב מוצגים חלק מהאוספים.
פוטסדאם מוזיאון וגלריה Bildergalerie
 
גבעת חממת עצי התפוז Orangerie בחלק המזרחי

החממה הניצבת בראש גבעה וממגדלה ניתן להביט מעל לפארק ארמון סנוסי , המבנה המלבני הארוך כשלוש מאות מטר נבנה במאה התשע עשר ,שימושו כיום הינו ארכיב מסמכים ומקום לתצוגת אוסף העתקי ציורי האמן האיטלקי רפאל , בכניסה למבנה ניצב פסלו של המלך פרדריך וילהלם הרביעי .

גבעת חממת עצי התפוז Orangerie בחלק המזרחי
 
החלק הצפוני של מתחם ארמון סנוסי

בחלק הצפוני של הגן , שורות של טרסות עם  גפנים .

 

החלק הצפון מזרחי ממוקמת סמטת התות Mulberry Alley, הפונה לסגנון האיטלקי רנסנסי עם מגדלי והמזרקות האריות שמתיזות מים מפיותייהם , בהשפעת סיור שערך המלך באיטליה, בחלק הצפוני מוביל המים  vista leads.

החלק הצפוני של מתחם ארמון סנוסי
 
בית הדרקון Drachenhaus חלק מזרחי ארמון סנוסוסי

על גבעת חממת התפוזים ניצב מבנה נוסף בצורת פגודה ,אשר מגיעים אליו דרך שדרת עצי תפוז הנקרא בית הדרקון  Drachenhaus ,מבנה זה שנבנה בסגנון סיני, שימש כבייתו של הכורם הראשי של כרם הענבים , כיום משמש מבנה זה כמסעדה ובית קפה .

 

בחלק בולט וגבוה יותר של הגבעה המכונה הר קלאוסברג , ממוקם מבנה  Belvedere שממנו ניתן להשקיף על הגנים, הכרמים ועצי התפוז , למרות שהמבנה ניזוק במלחמה הוא שופץ מחדש.

בית הדרקון Drachenhaus חלק מזרחי ארמון סנוסוסי
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור