דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 

בית הקברות המשיחי סיפורי מצבות

 
 
המשך סיפורה של דולה בן יהודה

המשך סיפורה של דולה בן יהודה

אפריל 2011

סיפרתי בעבר את סיפורה של דולה בן יהודה והעוול שהאוניברסיטה עושה בנושא הקמת המצבה לאישה שתרמה את הונה לאוניברסיטה עוד בחייה וההבטחה של האוניברסיטה להקמת מצבה על קברה שלא מומשה למרות ההבטחות .

 

קישור לסיפורה של דולה בן יהודה 

http://www.malon.co.il/emall/content.asp?cc=124520

 

כמעט בכול יום אני חולף בהליכת הבוקר על פני בתי הקברות המשיחי ובית הקברות הטמפלרי במושבה הגרמנית בירושלים וקופץ לראות מה התחדש מדי פעם ולשתיית קפה עם ידידי מירו המתחזק את המקום , מעין הפוגה מהבלי העולם בשקט של הטבע במרכז עירוני ,זאת אינה אובססיה המעקב בנושא ההבטחה של האוניברסיטה, זה כאב שאינו מובן לנושא המצבה .

 
המשך סיפורה של דולה בן יהודה
 
קברו של הטייס צארלס טי וינטרס

 טבלת השיש הקטנה ממוקמת בתחילת החלק השמאלי של חלקת הקברים, מצבה פשוטה של אדם פרוטסטנטי ,שאינה מתארת את גדולת מעשיו של צארלס ,שלא שרת בצבא עקב בעיות רפואיות אך היה ספק ציוד צבאי לצבא האמריקאני בתקופת המלחמה , אשר התגייס לטובת העם היהודי וכונה הסנדק של חיל האוויר הישראלי.

על מצבתו חקוק : צארלס חיי בשנים 1913-1984 ,בעל ,אבא וחבר אמיתי, בסכנו את בטחונו האישי להגנת ישראל,בשעות שהיא נדרשה לעזרה אנושית מיוחדת, הוא יהיה שלי בשלום לנצח.

את אשר עשה למען העם היהודי לא סיפר לעולם לבני משפחתו ,למעשה רק לאחר מותו גילה בנו גימי וינטרס  את עלילות אביו , מעלילות המשפחה היה הספור שבנו רצה לרכוש אקדח לצייד ,אך אביו לא הרשה זאת בניסיונו להסתיר כי בעבור מעשיו למען מדינת ישראל נחשב כעבריין באמריקה.

 

קברו של הטייס צארלס טי וינטרס
 
הכומר ג'ון סטנלי גראוול

באחד מביקורי בבית הקברות המשיחי ברחוב עמק רפאים בירושלים במרכז שכונת המושבה הגרמנית ,נתקלתי מספר פעמים במצבה הלבנה המתנוססת בתחילת החלקה ברור שסקרנותי משכה אותי ,אך למרבית האכזבה ,החומר על הכומר יוחנן כפי שנשא את כינויו המחתרתי מטעם ארגון ההגנה , או בשמו האמיתי הכומר ג'ון סטנלי גראוול , היה דל ,מאחר ואני עקשן המשכתי לקרוא בזיכרונות של עולים שהיו על סיפון אוניית המעפילים אקסודוס וגם שם כמעט ולא מצאתי חומר .

לאחר שהזעתי ,לא רק מחום הימים האחרונים ,הצלחתי לגלות את סיפורו באמריקה הצלחתי לחשוף את סיפורו המיוחד הן כנוצרי אוהד ישראל והן בהיותו שותף לרכישת האוניה אקסודוס ,הן בקבלת רישיונות להכנסת 1200 ילדים יתומים מפליטי השואה לצרפת ,והן מבחינת עד ראייה ,שסיפורו לועדת האו"ם ולעולם   ובהמשך כתב דו"ח לטובת היהודים ורשמים מהפלגתו ,על יחסם של הבריטים לרצונם של פליטי השואה להגיע לישראל, באוניות רעועות, ,דוח זה שכתב השפיע על הוועדה המיוחדת של האו"ם לנושא פלשתינה.הביאה גילוי דעת ומחאה ,ליחסם של הבריטים לאנשי העלייה ב בדרכם לישראל.

 

הכומר ג'ון סטנלי גראוול
 
קברו של אריק וינסט מריוט

סיפורו של קצין בריטי נוצרי בישראל - הספור בדרך

קברו של אריק וינסט מריוט
 
ציורי סיפורי התנך של פטרישה

בכול שנה מגיעה פטרישה מקהילת הפרוטסטנטית בשיקגו , לתקופה של שלושה חודשים על מנת להשלים את סיפורי התנך בתמונות  .

ציורי סיפורי התנך של פטרישה
 
קברם של דולה בו יהודה ובעלה מקס וויטמן

  בשנת 2012 החליטה האוניברסיטה להציב מצבה מעל קברם של בני הזוג ,מצבה מגרניט שחוורה מעל הקבר הכפול של בני הזוג

קברם של דולה בו יהודה ובעלה מקס וויטמן
 
קברו של רולה פלוייד אבי מורי הדרך בארץ

רולה פלויד נחשב לאבי מורי הדרך בישראל במאה ה 19 ,סיפורו המרתק מסתתר מאחורי מצבת אבן הממוקמת בצידו השמאלי של בית הקברות צמוד מימין לביתן האחזקה מתחת לחומת בית הקברות אשתו תיאודיצאה וילדו המאומץ אלברט ,קבורים בבית הקברות של המושבה האמריקאנית ביפו מאחורי בית משפחת

סיפורו של רולה פלויד

ביתו הראשון של רולה פלויד ממוקם ברחוב בר הופמן 16 במושבה האמריקאנית ביפו

רולה ואשתו תיאודוציה פלויד ,הקים בית עץ בן שתי קומות וגג רעפים , במושבה האמריקאנית ביפו, הוא גם אחד הבודדים שלא ירד מן הארץ כמו חבריו לכת המורמונים הנוצריים ,שחזרו למדינת מיין לאחר כישלון הקמת המושבה האמריקאנית, הוא לא עזב גם למרות שבנו היה בין שמונת הילדים שנפטרו בעת השהייה במחנה הזמני לפני הקמת המושבה האמריקאנית.

 

קברו של רולה פלוייד אבי מורי הדרך בארץ
 
קברו של דריק פרינס

חייל בריטי בתקופת מלחמת העולם השנייה ,שלאחריה למד והיה פילוסוף ומדען.

קברו של דריק פרינס
 
 
 
 
 
בניית אתרים - שרקור