דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

תצפית משגב עם וגלריית המאובנים

 
תצפית משגב עם וגלריית המאובנים
איך להגיע בנסיעה על כביש 90 ליד מכללת תל חי לפנות לכביש 886, המוביל לקבוץ משגב עם,לאחר שעוברים את השער יש שילוט אל התצפית העליונה.
הכניסה בתשלום
הגלריה פתוחה בימים
טלפון לתאום  04-6953196 .
מידע
מרפסת התצפית של קבוץ משגב עם , הכוללת מזנון ומקומות ישיבה , ממוקמת בקצה הצפון מזרחית של הקיבוץ,הכניסה לקבוץ סגורה אך בהמתנה או בטלפון לתאום ניתן להיכנס,עקב צפיפות המבקרים בקיץ כדאי לתאם ביקור,ניתן לקבל הדרכה והרצאות שונות כולל סיורים ותצפיות,עיקר הסיור עוסק בהתמודדות כקיבוץ הנושק לגדר מערכת הביטחון,מול ארגוני הטרור בלבנון לתצפית הנוף.
 
הזמן הטוב ביותר להגיע לתצפית היא לקראת השקיעה,כאשר ניתן לצפות למרחק גדול יותר,במרפסת התצפית המשולטת היטב ,ניתן לראות את נופי דרום לבנון,לכוון החרמון ועמק החולה,ביום טוב ניתן לראות את העיר צור,היא ממוקמת מעל לכבר הלבנוני עדיישה.

אוסף המאובנים הענק של בצלאל לב טוב,  שזהו שמו של בעל המזנון ואחד המסבירים  ,של פונדק סוף הדרך המתפרנס בעיקר מסיורים של אנשי תגלית שמבקרים במקום , במזנון ניתן לרכוש שתייה ,ארטיקים וחולצות לציון יחידות צהליות , בצלאל  מפורסם באזור,ביקור יוני 2011 סופר לי כי האוסף כלל  למעלה מאחד עשר אלף מאובנים שונים ,בעיקר מאובנים של קיפודי ים.
 
לדבריו כיום האוסף בארצות הברית, כיוון שבצלאל דמות ססגונית בלשון המעטה ,המסוכסך עם עצמו ומדינתו על פי דבריו, איני בטוח לאמיתות מיקום האוסף כיום .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור