דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

נצרת הכנסיית הבשורה הלטינית

 
כנסיית הבשורה הלטינית בנצרת
איך מגיעים
טלפון לתאום
הכנסייה פתוחה שבעה ימים בשבוע בשעות   08:00-17:00
מידע
על פי האמונה הנוצרית ,במקום אשר הכנסיה ניצבת התבשרה מרים ,על ידי המלאך כי הרתה, ובנוסף על פי האמונה הוא גדל בעיר,מעשי הניסים שלו לא מצאו חן בעיני תושבי העיר ולכן נאלץ על פי האמונה לעלות להר הקפיצה ומשם הוא דלג  לאזור טבריה וירושלים , ההר הממוקם מיד לאחר עיקול הדרך  לכוון עפולה.
 
על מנת לפאר את האמונה הנוצרית ,נוצרו המיתוסים והאמונות בעיר הגלילית, לאחר שגלה מן העיר נבנו בעיר כנסייות,מנזרים,ומוסדות דת נוצרים ובתוספת סממנים טכסיים וקישוטים נוצרים ,פעמונים,טורי נוצרים בתהלוכות דתיות, נוצר הפולחן ועבודת הקודש הנוצרית לישו.
 
הכנסייה אחת הגדולות והמרשימות בעולם .במתחם נמצאים מספר מבניםם החשובים למאמינים הנוצריים ברחבי העולם, 14 שנה לקח לבנות את הכנסייה הנוכחית ,עד שנת 1969 שאז נחנכה, היא בנויה בשני מפלסים על חוררבות כנסייה ביזנטי  וכנסייה צלבנית.
 
המפלס התחתון בשמו כנסיית הבשורה, שתקרתו כיפתית עם פתח עגול הנקרא העין, במפלס העליון ממוקם אולם התפילה הגדול,על קירותיו ציורי פסיפס ודוגמאות גאומטריות שונות, המייצגות קהילות קתוליות מרחבי העולם, גובהה שח הכיפה כ 60 מטר מעל מערת הבשורה, התקרה העגולה עשויה בתבליט קישוט של פרח השושן הצחור, הנחשב לפרח הקדוש של מרים, על חזית הכנסייה חקוקים דמויותייהם של מרים והמלאך גביראל ברדע הבשורה,והכתובת הלטינית מלאך אלוהים בישר למרים.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור