דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

קבוץ אלמוג מוזיאון בית הסופר

 
מוזיאון בית הסופר בקיבוץ אלמוג
טלפון לתאום  02-9945201 דניאל 054-6738568
לקבוצות של 15-50 ,אך בכיף גם למשפחות ובתאום מראש.
כניסה בתשלום
מידע
מוזיאון בית הסופר בקבוץ אלמוג
הכניסה לקבוץ אלמוג בכניסה לתחנת הדלק אלמוג מיד לאחר הכניסה ליריחו בירידה לים המלח.

ביקור יזום בנקודה אפשר לי להציץ לזן הולך וגדל של ציונות במיטבה ,צעירים ומבוגרים חדורים במטען אישי של הגשמה מאכלסים את אזור ים המלח מאזור יריחו בואך שפך זוהר בדרום ים המלח וחזרה לנושא המוזיאון המיוחד שממוקם במקלט הקיבוץ בהדמיה של ירידה בתוך מערה כיאה לסיפור המגילות.

המוזיאון סובב סביב שחזור מגילת ישעיהו שנמצאה במערות קומראן מסע שערך עשר שנים
בידי עמנואל ויבר אשר היה מחוקרי המגילות ,לצורך זה הוא התמחה בששה סוגי כתבי יד שונים לאחר שהשלים את עבודתו החליט להציגה לציבור בקרבה לנקודת המוצא .

המוזיאון הוקם בשנת 2001 ,וכעשרים אלף מבקרים היו למוזיאון בשנה עד לתחילת האינטי פדה שבה החל המשבר במספר המבקרים ,כיום נמצא המוזיאון בתהליך שיפוץ וניתן לבקר בו בצורה מסודרת המיזוג שווה את הכל.

תחילת הביקור בירידה למעמקי המוזיאון וכניסה לחדר ישיבה שבה מוצגת מצגת לאזור ולמוזיאון בפרט בנמשכת כ 14 דקות , לאחר מיכן ניתן הסבר ומידע לתושבי המידבר האיסיים ולתקופת החיים המשותפים של בני הכת.

באולם מספר ממצאים מועט ושיחזור שח כדי ההטמנה.בחדר הקדמי בתוך חללים מאורכים מוצגת המגילה המשוחזרת של מגילת ישעיהו וחלקים נוספים המספרים את מלחמתם של בני אור בבני החושך הכתובים בדיו על גבי קלף בחלקו הרך הפנימי .

ב  700 המגילות שנתגלו מופעים כתבי התורה פרט למגילת אסתר,קיימת מגילה של חמשה דפים המתארת את חוקי המשנה, את האיסיים ואורח חייהם ותאור מלחמתם של בני האור בבני החושך.

המוזיאון פתוח בכל ימות השבוע, לתאום ביקור של קבוצות בנות 15-50 איש ,אך בכיף יתנו הדרכה למשפחות, דניאל 6738568 -  054 קבוץ
 
מעט מידע על קיבוץ אלמוג
 
קבוץ אלמוג בפאתי העיר יריחו הפך בשנת 1979 לנקודה אזרחית לאחר שהתאזרח מהיאחזות. בקבוץ גרים כ250 תושבים חלקם בני 50-60 וחלקם צעירים ,תנופה מיוחדת קבלה ההתיישבות מהשארות שני גרעיני הנחל האחרונים בנקודה מלפני חמש ושש שנים .

מגמת ההתיישבות של הקיבוץ הקהילתי מעורבת בנושא ההגשמה הציוני תוך שילוב האפשרות לכל אדם להגשים את חלומו ללמוד ולהשכיל ,הדגש הוא בתוכן ובהתאמה לתנאי וחיי הסביבה תוך ההתחברות של אדם למדבר.חברי הקיבוץ מתפרנסים מחקלאות של גידולים חקלאיים ובראש ובראשונה מגידול עצי תמר ששת אלפים עצים נמצאים במטע, כיוון שעץ התמר צורך הרבה מים לגידולו הוקמו שתי בריכות טיהור האוספים את מי השופכין של תושבי מזרח ירושלים שזרמו לים המלח לתוך בריכת אגירה וטיהורם למי קולחין על מנת להשקות את מטעי התמר .

כך התגברו על תופעה אקולוגית מבישה ופתרו את בעיית המים להשקיה ,בבריכה נוספת בשלבים הסופיים של בנייה יטוהרו המים ביתר הקפדה וסינון ומימיהם ישמשו לגידולים החקלאיים שמגדל הקיבוץ בעיקר בחממות , בשטחי הקיבוץ גדלים : אבטיחים שפותחו וגודלו על שורש של דלעת,פלפלים,עגבניות שרי,בצל וקישואים ,יש עדיין חברים עם הגשמה ציונית המגדלים בתנאים הקשים של האזור חקלאות.
 
ניתן גם לסייר באתרים ואטרקציות בסביבה הקרובה, ניתן לשלב ביקור עם ארוחת צהרים או קפה ועוגה בקיבוץ.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור