דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

יד מרדכי סיור אטרקציות

 

כיצד מגיעים : בצומת אשקלון ממשיכים דרומה כ 8 קילומטר. בצומת יד-מרדכי פונים ימינה לתוך הקיבוץ. לאחר השער ימינה. בית הדבש והדבורה נמצא מימין לכביש, מול הרפת. 

חלוצי השומר הצעיר ,שהתאחדו להקמת הקבוץ לאחר הכשרה בשנת 1943, נימנו על אנשי העלייה מפולין, שביקשו להנציח את מרד גטו ורשה לאחר שפרץ ובין מנהיגיו מרדכי אנילביץ שאת שמו העניקו לקבוץ החדש שהוקם.

הכניסה  לאטרקציות בתשלום.  

אטרקציה בית הדבש

טלפון לתאום : 6720559 - 08, 052-3923104/7,  בית הדבש פתוח בימים : א-ה בשעות 09:00-16:00 ,ביום שישי בשעות   10:00- 14:00,בשבת בשעות 10:00-16:00.  

באתר נערכים סיורים מודרכים להכרת פעילות הדבורים ויצור הדבש, הסיור כולל ביקור במכוורת ובמכון הרדייה לחלות הדבש ותהליכי יצור הדבש מהחלה עד למיכל האחסנה. באתר חנות מפעל למכירת דבש.

       

סיור ברפת הקיבוץ ונסיעה בטרקטור הרתום לעגלה ברחבי הקבוץ , בעת הסיור המודרך, ניתן לצפות בעת הסיור ברפת בחליבת הפרות , בין השעות 12:00 - 14:30.

אטרקציה "מוזיאון משואה" שהוקם בשנת 1968,המציג את נושא תקומת העם בארצו, מהעליות לישראל של גלי העלייה, ועד למלחמת השחרור.

עיקרו של המוזיאון בסיפור השואה וגבורת לוחמי מרד גטו ורשה, שחזור בונקר הפיקוד על מנת להמחיש למבקר את ימיהם האחרונים של הלוחמים, דגם קטן של גטו ורשה על הרחובות והסמטאות טרם השמדתו, בסיום מבקרים   באנדרטה של מרדכי אנילביץ ממנהיגי מרד גטו ורשה.

שחזור הקרב להגנת הקבוץ במלחמת העצמאות

שחזור עמדת הקרב מול המצרים בשנת 1948,סיפור ההגנה המספר את אחד מהקרבות הקשים להגנת הקבוץ במניעת נפילתו ולמניעת הפולש המצרי להגיע לתל אביב ,אתר שחזור שנפתח בשנת 1965 מראה את תמונת הקרב כ תמונת מצב בהקפאה .

הכוחות הדלים בקיבוץ עם נשק ותחמושת דלים, ניצבו כנגד חטיבה מצרית משוריינת ומאובזרת בכול אמצעי הלחימה המודרניים ,נתקלו בקרב ההגנה והבלימה של החברים עמידתם בלמה את המשך ההתקדמות של הכוח המצרי לאורך שישה ימים כנגד כול הסיכויים.

עמידה זאת סיפקה לצבא הישראלי לאגור תחמושת ולוחמים בקו הגנה ונקודת הסתערות להמשך הלחימה, בעת הביקור המודרך למורשת הקרב חולפים על פני תצוגות נשק, מפות מהלכי הקרב, ניתן לזחול או לעבור בתעלות המגן ובבונקרים, לסיום יכולים הילדים לטפס על כלי נשק (טנקים, זחל"מים ועוד) מאותה תקופה

אטרקציה קבוץ של פעם (בית האוסף) המהווה מוזיאון קטן המציג את אוסף החפצים, כלי הבית ומכונות חקלאיות מתקופת הקמת הקיבוץ בידי החלוצים. 
 
 
בניית אתרים - שרקור