דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

עין סהרונים

 
עין סהרונים
הכניסה חופשית
איך להגיע נוסעים על כביש 40 מבאר שבע עד למכתש רמון, משם יורדים לתוך המכתש ניתן גם מכביש 40 , בפניה שמאלה אחרי השילוט לחנין בארות   ,ונוסעים בדרך עפר כחמשה קילומטר,אחרי השילוט לחנין בארות  ,  משם עוקבים אחר השילוט לעין סהרונים  .ממשיכים בנסיעה עד צומת ברורה, בה פונים ימינה ,סימון שבילים אדום, לאחר קילומטר מגיעים אל מזלג דרכים - ימינה לעין סהרונים ושמאלה לחניון יום סהרונים.
מידע
עין סהרונים ונחל סהרונים אשר זורם במכתש רמון ובכל ימי השנה  ,פרט לתקופות שחונות,הדרך לעין סהרונים ברובה בשטח מישורי ,דבר המקל על ההגעה גם לילדים,הטיול הוא מעגלי וחוזרים לחניה.

אורכו של מסלול פרסות נקרות ומעלה דקלים כחמישה קילומטר ,כאשר מתחילים את הסיור בסימון כחול בחניון היום עין סהרונים פונים לכוון דרום לכוון מצד סהרונים ועין סהרונים במסלול בערוץ  בהליכה מתגלה מאחת ממדרגות הסלע, עין סהרונים , הכתם הירוק של צמחייה ומים בולט בשטח, המעיין הזה הוא מקור המים הגדול ביותר במכתש, ולמרות שהמים קצת מלוחים, אפשר לשתות מהם , אפשר לטייל בנחת לאורך המים הזורמים, בין צמחי סמר וקנים, לחפש עקבות של בעלי חיים, שמגיעים למעיין כדי להרוות את צמאונם.
 
לאחר שעוזבים את עין סהרונים ,ממשיכים בערוץ נחל נקרות שעוטף את המבקרים , בדפנות קירות בעלות צבעים וצורות מעניינות מצדדיו של ערוץ הנחל, הדרך עולה ויורדת לכוון צפון בצורת פרסה המאגדת בה את נחל רמון ונחל ארדון, המים ששוטפים בעונות החורף חורצים ויוצרים מראות מרהיבים בקירות הערוצים, הערוצים מלאים בסחף סלעים ואבנים,כאשר מגיעם לקצה הפרסה נתקלים בדופן המזרחי בחור ענק כעין נקרה .
 
מנקודה זאת מתחיל מסלול עליה במעלה דקלים שבעברו היווה דרך עתיקה לשיירות הגמלים בדרך המסחר, השביל צר ובעלייה מתונה דרך מדרגות שהטבע יצר ,שביל זה מחבר את שני קצוות הפרסה של נחל נקרות.
 
בסיומו של השביל מגיעים לחניון היום של עין סהרונים, אין צל לאורכו של המסלול ויש לעשות אותו בתנאי מזג אוויר מתאימים עם כיסוי ראש והרבה מים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור