דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

הוואנה קניות

 

בסיור קניות בהוואנה ניתן למצוא מוצרים רבים , ממוצגי אומנות מקוריים, דרך מזכרות, כלי נגינה אוטנטיים, מוצרי מזון, ספרים ,טכסטיל  הבעיה היא רמת הגימור של המוצרים וסגנון האופנה.

 

למטייל המגיע לאי, עדיף לבוא לקובה מצוידים בדברים בסיסיים כמו בגדים, משחת שיניים, מברשת שיניים ועוד מוצרים בסיסיים.

מכיוון שרוב החנויות מוכרות את אותה התוצרת,  ולא ברמה יותר מדי גבוהה, האזורים המומלצים לעריכת מסע קניות הם העיר העתיקה ברחוב אוביספו וסביבתו רובע  וודאדו בעיקר לאורך הרחוב הראשי. 

 

מזכרות נפוצות אחרות אנו מוצאים  כלי נגינה, בובות מסורתיות, תכשיטים בעבודת יד, כמו גם את כל מה שקשור לפולחן צה גווארה, כולל המטבע השווה שלושה  פסו עם דיוקנו.

 

     

 

רחוב אוביספו הוא אזור הקניות העיקרי של הוואנה העתיקה, עם חנויות בגדים כמה חנויות נעליים, צורפים וחנויות לתכשיטים .

את סיבוב הקניות מומלץ להתחיל בכיכר הקתדראלה, Plaza de la Catedral ,אשר במרכז הוואנה הישנה. כל סוף שבוע מתקיים בכיכר שוק אמנים, אשר בו ניתן למצוא מזכרות וחפצים קובנים טיפוסיים, ספרים יד שנייה, גלויות וגלידה.

שוק אמנים ידוע מאד ופופולארי נוסף ניתן למצוא באזור מאלקון. שוק Feria Del Malecon . הוא שוק פתוח, ססגוני ותיירותי. ניתן למצוא בו דברים רבים, כגון סנדלי עור,ציורי אמנים, ספרים ישנים, תכשיטים שונים, אמנות מעץ, חרוזים, קרמיקה, כלי נגינה, ומזכרות קובניות שונות. מקום נוסף למציאת אמנות קובנית הוא Fondo de Bienes Culturales .

באזור הוואנה הישנה אפשר לבקר גם ב Feria de la Habana Vieja , אשר נמצא ברחוב קובה, ומציע דברי אמנות ומוזיקה שונים.

כאשר מדובר בטבק, קובה היא המקום המושלם לבקר בו. מאחורי בניין הקפיטוליו ממוקם אחד מבתי החרושת הותיקים בקובה, Fabrica de Tabacos Partagas , מקום טוב לבקר ולקנות בחנות המפעל.

בגדים ונעלים מומלץ לקנות בחנויות הפזורות ברחוב ,שכונת Miramar ,היא המקום לעשות קניות בהוואנה, כאן תמצאו חנויות יוקרה בעלות מגוון רחב של סחורות של בגדים ונעלים,של מעצבים קובנים.

חנות הכולבו Centro Comercial , ברחוב 42 , וחנות נוספת בשכונת Miramar ,ברחוב Avenida 5ta , בכולבו מספר חנויות, בית קפה, חנות כולבו Sorpresa , ממוקמת במרכז La Epoca .

חנויות סופרמרקט מפוזרות בכל חלקי העיר, כמו בוידאדו, מירמר, מרכז העיר, הוואנה הישנה ,מרכז הוואנה, המציאות שימורים,ירקות ,דגים וסוגי מאכלים שונים, וכמובן סוגי סיגרים וסיגריות .

כמובן לא לשכוח את השווקים הנמצאים ברחובות השונים המציעים אוכל וחפצים שונים הנמצאים בכל שוק בעולם,עבודות עץ,דברי אומנות מקומית,חולצות טי.

מפעלי ההדפסות על חולצות טי בעיקר, מלאות בציורי קיטש שונים , וממלאים חנויות ודוכני מזכרות. מלאכות יד במקומיות רבים ניתן למצוא אומנות יד העשויים מסיבי קוקוס, צדפים וזרעים.

עצה למבקרים בשווקים או בחנויות : יש להימנע מרכישת תכשיטים העשויים שריון צב או אלמוגים שחורים המוגנים בידי השלטונות.

הקשר של קובה וסיגרים הוא קשר שלא ינתק לעולם,סיגריה העבים והארוכים נחשבים לטובים בקנה מידה עולמית,סיגרים באיכות טובה אפשר לקנות בקאסה דל Tabaco , Calle Oficios 53 , או במפעל נדל Partagas, Industria רחוב 520.

 


 
 
 
בניית אתרים - שרקור