דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כיכר Plaza de San Francisco

 
San Francisco Square הכיכר ממוקמת בחלק העתיק של העיר,ליד הרחובות  Calle Oficios  ושדרות Ave Mutalla ,שני בלוקים מן הטרמינל הימי במזח להפלגות בספינות,  Sierra Maestra Terminal ,לאחר שלוש מאות היא עדיין נחשבת כיכר מיוחדת אשר משמשרת את יופיה של העיר במרכזה,היא מוקמה בחלק המוקף חומות של העיר,היא שמשה למגורי המושל ואף בית העם שכן בה בעבר,היא שימשה כמחסן סחורות למסחר בין ספרד למושבותיה בעיקר לניו המפשייר  ומקסיקו.
 
שמה של הכיכר נובע משמו של המנזר אשר פעל במבנה בכיכר,כיום השימוש במבנה הוא לעריכת קונצרטים באולמו, ניתן לצפות על גגות העיר מהגג של המנזר.
 
הכיכר היא השנייה אשר נבנתה בעיר,הבזיליקה  נבנתה בשנת 1719   בפעם השניה לאחר שניזוקה בסופה  ועוצבה מחדש בסגנון הברוק בשנת 17370  בידי הבישופ    Juan Lazo de la Vega,  מגדל הפעמונים מתנשא לגובה 42 מטר,  ובתוך הכנסייה מתנוסס שעון,אומנם המקום אינו משמש כמקום תפילה אך ניתן לראות בחלק נמוך בכנסיה בקברים של אנשים שנקברו בה, דרך מרצפות זכוכית בקרקע המקום.
 

הכנסייה שימשה את הנזיר  Friar Francisco Solano ואשר הפך לקדוש של הכנסייה,פסל בדמותו של  San Francisco ניצבה על גג המקום אך ראשו נהרס בהוריקן    בשנת 1864,ושארית הפסל הוסרה.
 
בכיכר ניצב גם המנזר אשר הוקם בשנת 1591 והיה המנזר הראשון שהוקם בעיר,המנזר היה בשימוש עד שנת 1841,שאז הפך לבסיס צבאי.
כאשר הוקמה הכיכר התיישבו בה ובנו בתים סביבה עשירי העיר, בחזית הכיכר הוקם מזח אשר שימש את הצי אשר הפליג למקסיקו,וסיפקה מים לאוניות ואחסנת סחורות בדרך להעברה לספרד.
 
כמו כן בכיכר נמצא  Lonja del Comercio , מחסן הסחורות אשר נבנה בשנת 1907, ואשר משמש כיום כמשרדי חברת סרטים.
 
מזרקת השיש הממוקמת בכיכר נחשבת לראשונה אשר הוקמה בעיר, היא הוקמה בשנת 1836, בידי   האמן האיטלקי  Giuseppe Gaggini  , בחלק המערבי של הכיכר ניצב  Benetton outlet , בית הכלבו הבין לאומי הראשון אשר נפתח בקובה.
 
הכיכר מפורסמת גם בזכות פסטיבל  San Francisco Festival  ארש נפתח כל שנה ומשמש כזמן טוב למהמרי העיר להימורים, מזרקת האריות  Lions Fountain  המזרקה ממוקמת בכיכר San Francisco Square בעיר העתיקה של הוואנה.         
   
מזרקת האריות בשמה הקובני   Fuente de los Leones ,בעבר  מפי האריות זרמו סילוני מים,המזרקה נבנתה משיש קררה לבן בידי האמן האיטלקי   Guiseppe Gaggini  ,בשנת 1836,שימשה את באי הנמל והמלחים העוברים באזור ללגימת מים.    
 
מבנה נוסף בכיכר תחנת האוטובוסים   Terminal Sierra Maestra .

 
 
 
בניית אתרים - שרקור