דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

הקדמה לעיר הוואנה

 

בהוואנה ניתן לבקר בכל ימות השנה,אומנם החופשה השנתית של תושבי קובה, חלה בחודשים יולי אוגוסט, שאז הופכים  מקומות הבילוי וחופי הים ליותר צפופים,גם בתקופת חד המולד והכריסמס , ולקראת יום המהפכה ישנה צפיפות במקומות הבילוי, לכן בתקופות אלו כדאי להזמין מקום לינה ובילוי להופעות מראש.

 

 שדה התעופה  Boyeros rancho  ממוקם כ  25 קילומטר מדרום מערב לעיר הוואנה. קיימת גם תיירות שאינה רשמית מארצות הברית דרך הנמלים של ערים במקסיקו,טורונטו בקנדה ונאסו.

 

עונת החורף הלח והחם  היא בחודשים מאי-אוקטובר, ולכן התקופה האהובה על התיירים לביקור הוא בחודשים של תחילת דצמבר- סוף אפריל.

 

לביקור באי ובמיוחד בהוואנה בדרך כלל מגיעים בטיסה מאירופה ,מדרום אמריקה,מקנדה וממקומות אחרים לשדה התעופה הבין לאומי על שם חוזה מרטי ממנהיגי ההתקוממות הראשונה לעצמאות קובה משלטון זר.

 

מידע על העיר והמדינה

ישראלי נזקק לוויזה בעבור הכניסה למדינה,מספר סוכנויות נסיעות ישראליות, מטפלות בהשגת הוויזות במחירים של 45-55 דולר לויזה.

הכסף לשימוש בקובה בעיקר לתיירים נקרא פזו קוברטיבלה, הפזו המקומי כמעט ואינו לשימוש התיירים אלא בקנייה בדוכני אוכל ברחוב .לתשלום נסיעה באוטובוסים ומוניות מקומיים המיועדים לתושבי העיר ,למעשה לא כדאי לשלם בדולרים שאינו מתקבל ברצון,אלא דולר קנדי או יורו או פזו התיירים פזו קוברטיבלה,עמלת ההמרה מאוד יקרה לדולר אמריקאני לעומת מטבעו אחרים, ולכן כדאי להכין כסף במטבעות הנכונים ,או להחליף בבנקים.

האוכל בקובה אינו יקר ,אוכל בדוכן ברחוב של פיצה או סנדוויץ יכול לעלות 2-4 דולר כולל שתייה,ארוחות במסעדה ברמה סבירה במחיר 8-15 דולר .

העיר הוואנה מחולקת לשני חלקים

העיר העתיקה La Habana Vieja

חלק העיר העתיק, בנוי בסגנון ספרדי עתיק , מתקופת השלטון הקולניאלי הספרדי, כולל כיכרות וחזיתות מתפוררות של מבנים ישנים, שראו הוד והדר , ומתפוררים לאיטם , למרות ניסיונות השימור של אונסקו אשר הכריז על החלק העתיק של העיר כמקום לשימור,השיפוץ מתמקד בשלושה אזורים בשלוש רחובות והמבנים ברחובות ובארבעה כיכרות ונמשך כעשרים שנה על מנת להשיב את הדרה של העיר.

האטרקציות ואתרי התיור החשובים של העיר מרוכזים בחלק העתיק,הכיכרות המרכזיות של החלק העתיק הם,כיכר Plaza de Armas , כיכר Catedral de San Cristobal ,כיכר Vieja Plaza de , מוזיאונים כמו מוזיאון המהפכה Museo de la Revolucion ,מוזיאון העיר,מוזיאון לאומנות Museo Nacional de Bellas Artes , רחוב Callejon de Hammel .

העיר החדשה La Habana Moderna

העיר נבנתה בסגנון אורבני של המאה העשרים המתועש בגיבוב חסר הגיון,השיכונים יועדו לאוכלוסיית הפועלים והעניים .

שכונת Vedado ממוקמת במרכז העיר בין החלק העתיק לבין החלק החדש.

שכונה צפופה ,נמצאת במרכזה ברחוב 23 המגיע עד לחוף הים, כאשר קהילת ארגוני הפשע האמריקאי הגיע בתחילת המאה העשרים להוואנה הם התיישבו בשכונה,אמצעי משיכה לתיירות של תושבי חוץ ואמריקאנים רבים, שכללו סקס,סמים,שתייה והימורים ,לאחר ששומנו השלטונות באי בסכומי כסף אדירים,למעשה עד עליית שלטונו של פידל קסטרו בשנת 1969.

כיום השכונה היא מקום תוסס הכולל שרידים תיירותיים מהתקופה המושחתת,הכוללת מבנים ,כיכר המהפכה Plaza de la Revolucion , אשר בה נהג לנאום מנהיג קובה פידל בעצרות עם שמנו אלפי אנשים מעל בימה , כיום הכיכר ריקה ומשמשת בעיקר לעצרות עם,היא אינה משמשת כמקום בילוי.

בכיכר אנדרטת Memorial Jose Marti אשר גובהה 142 מטר, בשכונה ממוקם בית הקברות Cristobal de Colon המלא במצבות מעוטרות וססגוניות ,במקום ישנם קברים של כ 900,000 איש, וקבריהם של מנהיגים וגיבורי המהפכה של פידל קסטרו , אך עיקר פרסומה מהאכסדרה הלבנה והמרשימה , המקורה בגג ועל ראשה פסל המורכב משלושה חלקים ,בשכונה בחלק הצפוני ממוקמים בתי המלון המפורסמים מלון ריווירה המקושט ומלון נציונל דה קובה שרידים מתקופת השלטון של אירגוני הפשע.

מומלץ להגיע עם טרנספורמטור למוצרי החשמל שלנו ומעביר משקע אמריקאי ,2 קוים מקבילים בדומה לתקעים שלנו , במלונות המודרניים קיימים שלטים המציינים כי הזרם הוא של 220 ,בחלק ממוקמות הלינה אצל המקומיים גם כן מודעים לנושא.

מבקרים המגיעים בעיקר בעבור הפסטיבלים ,המוסיקה והריקודים המאורגנים או הספונטניים ,מוטב שיגיעו בחודשים בסוף יוני עד סוף יולי, שאז בקיץ הפסטיבלים מגיעים לשיאם, חודש הקרנבלים מתחיל בעיירה לאס טונס ב 26 לחודש יוני, ואז העיר המנומנמת קמה לתחייה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור