דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

כיכר Plaza de Armas

 
ממוקמת בשכונת Vedado
הכיכר ממוקמת בכניסה לתעלה שהובילה לנמל,קרובה לנקודה אשר החלה את ההיתיישבות של העיר הוואנה,
בעברה של העיר בזמן שלטון האינקה בקובה נקראה הכיכר בשם Huacaypata,  לאורך התקופה הכיכר הכפילה את גודלה לעומת גודלה בעבר , היא אף שימשה מרכז לתרבות האינקה באותה תקופה, היא עוצבה בצורת פומה,סוג של נמר, לציין את החיות המיתולוגיות על פי דתם. ומיקומה של הכיכר נבחר על כן במרכז העיר .
 
הכיכר מוקמת במרכז הרובע העתיק של העיר, בכיכר נטועים דקלים והיא שימשה את מוסדות הממשל מאז ימי שלטון ספרד באי, שוק עתיקות ,ספרים,בולים וחוברות מתקיים בכיכר בכל סוף שבוע.
 
הכיכר משמשת גם כמקום בילוי ,כינוסים,ומקום לעריכת פסטיבלים.
 

בשנת 1532 כאשר נכבשה העיר בידי הכובש הספרדי Francisco Pizarro,בהביסו את המנהיג של האינקה, ולקיחת עיר המחוז Cuzco גם כן מידיו , באותו זמן שינה את שם הכיכר לשמה הקיים כיום  Plaza de Armas.
 
הספרדים צמצמו את שטח הכיכר בבנייה של שני מבני כנסיות אחת כנסיית הקתדראלה  la Catedral על קירותיה שלושה ציורי קיר המתארים את כניסת הספרדים וקיום המיסה הראשונה בעיר , והשנייה כנסיית Compania. La Catedral, במקום מקדש של האינקה שניצב במקום, כנסייה זאת נחרבה בשנת 1650 אך שופצה מידית ונחשבת אף היום כאחת הכנסיות היפות באמריקה הלטינית.
 
מבנה נודע נוסף הוא  Captain General ,המצודה המלכותית  royal Force Fortress ,מהמאה ה  16 ,  מבצר צבאי להגנת המושל ומקום מגורי חיל המשמר,המקדש בסגנון נאו קלסי מהמאה ה  19  Neoclassical temple המוקדש ליסוד העיר, בית המלון היפיפה   Santa Isabel Hotel , מבנה מהמאה ה  18  אשר עבר לאחרונה שיפוץ.

 
 
 
בניית אתרים - שרקור