דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

הקדמה לרובע Anafiotika באתונה

 

תחבורה   Metro Line 2   Akropoli Station

הרובע ממוקם למורדות  הצפוניים של האקרופוליס בטבעת המקיפה את האקרופוליס, שכונה צפופה  מדרום לרובע פלקה,ומהווה שכונה של פלקה  נראת כמו כפר יווני,מבנים רבים בני קומה אחת אשר נבנו ברובם בתחילת המאה ה   18-19 ,שמה של השכונה ניתן לה מבתיה הבנויים בסגנון     Cycladic , בידי תושביו של הרובע, המזכירים את מבניו ותושביו של האי  Anafi . אשר נמלטו מעול שלטונם של העותומנים והתיישבו באזור במאה השמונה עשר.

 

כאשר משוטטים בסמטאות הצרות והקטנות ברובע  ניתנת התחושה כאילו אתם מבקרים באחד הכפרים באיי הקיקלידים   Cyclades  אשר בנויים בהם  הבתים  הלבנים הקטנים  , המקושטים בגילופים ובסממנים המאפיינים את האיים במערכות המדרגות ברחובות,בחומות ובגנים מלאי הפרחים מסביב לבתים,  וכמובן בסגנון הבנייה וצורת החיים .

 

ניתן לומר כי הרובע המהווה חלק המשך של רובע הפלקה , כרובע  המפתיע את המבקר , האגדה מספרת כי האורקל הדלפי אסר לבנות במקום בתים, אולי כדי להגן על האזור הקדוש למתפללים שסגדו לאל, אך הפליטים שנמלטו  בזמן מלחמת הפולונז החלו את ההיתיישבות בזמן העתיק, ומצאו במקום אזור נוח להתיישבותם ולהקמת בתיהם, גם עבדים אתיופיים מצאו מחסה במערות האזור על מנת להתחבא מפני הכובשים העותמאנים והצטרפו לאומנים בני האיים שהתיישבו באזור, הבתים בנויים בדרך כלל מחדר עבודה לאומנים ומשני חדרי שינה למשפחה.

 

שלוש כנסיות ברובע

כנסיית  Ayios Georgios tou Vrachou    הידוע יותר בשמה   St. George of the Rock המסמנת את גבולו הדרום מזרחי של הרובע  ואת גילו,  ואשר נחשבת לאחת הכנסיות היפות באתונה והמשרתת את המאמינים עד עצם היום הזה.

 

כנסיית  Ayios Simeon , כנסייה בסגנון נאו קלאסי, נבנתה בשנת 1884 בידי המתיישבים ברובע, הכנסיה מסמנת את גבולו המערבי של הרובע, והדומה בחיקוי הכנסייה על סממניה מהאי  Anafi ,כולל דמות ישו הצלוב , מריה האם הקדושה  והאייקונים.

 

כנסיית  Church of the Metamorphosis Sotiros   , אשר פירוש שמה הוא ההשתנות על פי תורתם בברית החדשה, הכנסייה בעל כיפת דומו מאבן מהמאה ה  14 , ומאחוריה מערה לכוון האקרופוליס, ומגרש משחקים קטן לילדים.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור