דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

אתונה הפנתאון Parthenon

 
הפנתאון     Parthenon
ממוקם באקרופוליס
הכניסה בתשלום,אסור להכניס תיקים או שקיות, קיימת מעלית לנכים לעלייה לאקרופוליס.
רובע  פלקה  הכניסה הראשית לאקרופוליס  היא  דרך    Dionysiou Areopagitou Street
טלפון   3210219 - 30210
האקרופוליס פתוח בכל יום בשעות 08:00-20:30
תחבורה   הדרך הקלה ביותר היא לקחת את הרכבת התחתית של אתונה לרדת לתחנת אקרופוליס, ביציאה לכיוון Dionysiou  Areopagitou  ממוקמת הכניסה של מוזיאון האקרופוליס החדש ואחרי 3 דקות הליכה ליד  Odeion  של הרודס אטיקוס היא הכניסה אקרופוליס.
מידע  
המבנה נחשב לסמל מובהק של העיר והמדינה, בנייתו החלה בשנת 447 לפני הספירה, ובנייתו הושלמה בשנת 438 לפני הספירה,הוא הוקם לכבוד ניצחון היוונים  במלחמתם כנגד הפרסים, לאלה אתנה הפטרונית של העיר, ושמו הרשמי היה המקדש לכבוד אתנה הבתולה, המילה פרתנוס שפרושה בתולה.

לאורך חיו שימש המקום כבית אוצר,ככנסייה,מסגד, ומחסן תחמושת אשר התפוצצות חומרי נפץ השמידה חלק ממנו בשנת 1687, ולכן הוא ניזוק לאורך השנים.

המקדש בנוי על פי מידות ותכנון מתמטי מובהק תוך הקפדה לשמירה על היחס במידות בין האורך לרוחב,בין הגובה לעובי או קוטר העמודים וגובהם,תוך יצירת מיצג אופטי מוטעה של שורת עמודים זקופה וישרה אך העמודים למעשה קמורים.

ממול לפנתאון  ניצב המקדש הקטן  Erechtheum  שפרוש שמו הוא :  הניצחון ללא כנפיים ,מקדש זה הוקם לרגל ניצחונה של אתנה על האל פוסידון בנושא שליטה על העיר, שהחלק המפורסם של המבנה הוא גג המרפסת הנתמכת בידי ששה עמודים ,בצורת פסלי נערות, הנקראים הקריאטידות , כפי הנראה על שמו של כפר האומן שפיסל אותם הכפר קאריאי.
 
חלק מממצאי העתיקות שנתגלו  נלקחו לממלכה העותומאנית ולאחר מכן חלק מהם הועברו למוזיאונים בלונדון

 
 
 
בניית אתרים - שרקור