דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

וינה ארמון ארכיבישוף Archiepiscopal palais

 
ארמון   Archiepiscopal palace
בשמו השני  Erzbischofliches Palais
כתובת   Rotenturmstr. 2  רובע   1
תחבורה לארמון 
הארמון פתוח בימים   בשעות
מידע  
 ארמון הארכיבישוף, מקום מגוריו של הבישופים וינאי והארכיבישופים, נמצא בחלק הצפוני של כיכר סנט סטפן הארמון מוזכר בכתביו של כומר לראשונה ברישומים בשנת 1267. 

הארמון בסגנון הברוק נבנה בשנים 1638-1669 , עוצב בידיו של Giovanni Coccapani, קירות החדרים כוסו בעיטורים של מוזיאון הבישופות בשנת 1716, הקפלה של הקדוש   Andreas  היא משנת 1638, הקירות והכניסה והעיטורים הם מהמאה ה 17, כאשר היה שימוש באבנים שנוצרו במאה ה 16 .

ציור הקיר המפורסם המתאר את הצליבה נפגע בשנת 1938 בידי נוער היטלרי והושאר על כנו ללא תיקון על מנת להזהיר כנגד אלימות כאמצעי כנגד הקלת האלימות ביד אנשים בסכסוכים רעיוניים.
 
בחלק הדרומי של הארמון ממוקמת הקפלה הקדושה אשר רישומים עליה קיימים משנת 1267, היא תוכננה ככנסייה גותית ,במאה ה  17 היא שופצה וקיבלה את צורתה כפי שאני רואים אותה כיום, בעת השפוץ נתגלתה כתובת סיפורית מהמאה ה  16 בנושא דתי, ובמאה ה  19 שופצה שוב.

כיום, ארמון הארכיבישוף הוא מקום מגוריו של הבישופים וינאי והארכיבישופים שבחדריו  והדירות  של הקרדינל הותאמו לארכיבישוף ועוזריו וכן ממוקם בו משרדיו המרכזים החשובים ביותר של הממשל  ומזכירות הכללי של ועידת הבישופים .


 
 
 
בניית אתרים - שרקור