דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

וינה בניין העיריה City Hall

 

כתובת בניין העירייה Friedrich-Schmidt-Platz   רובע 1

טלפון 431-52550

תחבורה לבניין העירייה  חשמלית  tram D, 1 , 2  לתחנת   Rathausplatz , Burgtheater    מטרו    U2  Rathaus   

בניין העירייה תוכנן בידי  Friedrich von Schmidt , הוא אף תכנן את  הקתדראלה  Cathedral of Cologne , הבניין שאינו קשור למוסד דתי והמרשים נבנה בשנים  1872-1883 בסגנון נאו גותי .

 

על המבנה מספר צריחי מגדלים, ואחד מהם הוא מגדל  Iron Knight of City Hall   המכונה  Eiserner Rathausmann , שעל ראשו מונח פסל אביר ותורן לדגל,עמוד זה הפך לאחד מסמלי העיר.

 

בניין העירייה משמש כמקום מושבם של נבחרי העיר והמועצה העירונית,כאשר וינה הפכה לבירה ומקום מושבם של מוסדות הממשלה בשנת 1922, בבניין שוכנת הספרייה והגנזך העירוני ושל המדינה , הגנזך כולל מסמכים רבים מההיסטוריה של המדינה והעיר.

 

האזור של הכניסה למקום סגור לתנועת כלי רכב  , והכיכר מהווה מדרחוב, וכוללת פסלי כבוד לאנשים אשר השאירו את חותמם על ההיסטוריה של העיר.

 

שוק חג המולד

השוק נפתח בסוף חודש נובמבר ונסגר  בערבו של יום חג הכריסמס,   ניתן למצוא דוכנים המוכרים חפצי ותשמישי החג,עצי אשוח המתחלקים לשלושה סוגים : Kasperl tree,Hearts tree ,  מתנות ומאכלי חג, בכל פינה ברחובות העיר.

 

השוק הצבעוני והמפורסם ממוקם ברחבה לפני בית העירייה  Rathausplatz  הוא גם הותיק והגדול בשווקים ,  אך קיימים שווקים נוספים לקראת החג ברובע 7 Spittelberg   וברובע 4  Karlsplatz , לפני ארמון  Schonbrunn Palace , כמובן שבשווקים ניתן לרכוש  מזון ושתייה  בדוכני הנקניקיות והבירה.

 


 
 
 
בניית אתרים - שרקור