דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

וינה הקדמה לעיר

 

הקדמה על העיר וינה

בעיר ניתן לבקר בכל ימי השנה , אך בגלל נוחות הקיץ מומלץ,מחירי הלינה יורדים בחודשים אשר אינם חודשי הקיץ,העיר משמשת כנקודת מעבר לתיירות ספורט החורף.

 

העיר וינה מחולקת ל 23 רובעים אזורים,כאשר רוב האטרקציות ומקומות התיור מרוכזות ברובע הראשון, הרובע מוקף טבעת המקיפה שטח של 5 קילומטר ריבועים, במרכז הרובע ובתוכו מרוכזים מרבית בתי המלון.

 

שיטוט ברחובות ובסמטאות של הרובע מגלות מבנים מתקופות שונות של העיר, כמו מבנים מימי הביניים ואף לפני זה,חלק מן הבתים הישנים מתהדרים בשילוט המורה על האנשים המפורסמים אשר גרו בהם בעבר, חלק מן המבנים הם מבנים חדשים ומודרניים שהוקמו בשנים האחרונות ומהווים את המילה האחרונה באדריכלות של עיר מודרנית,אך בעיקר שימור המורשת וימי העבר.

בלב הרובע ממוקמת כיכר סטפן הקדוש והקתדראלה המפורסמת ,קתדראלת סאן סטפן, אל הכיכר מוליך המדרחוב המפורסם של העיר אשר שמו  קרטנר שטראסה , המדרחוב משמש כציר קניות מרכזי אשר בו ממוקמות חנויות ובתי אופנה מפורסמים,חנויות מותגים ובוטיקים, וכמובן בתי קפה,פאבים ומסעדות לרוב, על מנת שהמבקר יוכל לקנות במדרחוב יש להצטייד בייחוס קירבה לרוטשילד או ביל גייטס.

 

על מנת להתרשם מהרובע נדרשת הליכה רגלית , אך ניתן לעשות סיור רומנטי או תיירותי באמצעות כרכרה הרתומה לסוס.

 

ברובע ממוקמים מבנים עתיקים בסגנונות בניה שונים חלקם הגדול עתיק,גותי,רנסנס ניו רנסנס ,ארמונות,בית העירייה,בניין הפרלמנט ומוזיאון האומנות המודרנית.

 

כרטיס   Vienna Karte

כרטיס המקנה נסיעה חופשית במשך שלושה ימים במטרו,בחשמלית,באוטובוסים, את הכרטיס ניתן לרכוש בדלפקי המלונות, במשרדי הנסיעות ,מרכזי המידע,תחנות הרכבת והמטרו כרטיס זה מקנה לכם בנוסף כניסה בהנחה ללמעלה ממאה חמישים אטרקציות,מוזיאונים , חנויות ,הופעות  וכדומה .

 

כאשר נוסעים באורטוסטרדות מומלץ לרכוש בתחנת הדלק מדבקה לאוטוסטראדות של אוסטריה, לפי מספר ימים. המחיר כמה  יורו בודדים יורו לשמונה ימים או לחליפין לקבל קנס בין 100 ל 150 יורו כאשר נתפסים על האוטוסטראדה בלי המדבקה, לא ניתן לשלם בכניסה לאוטוסטראדה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור