דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא מוביל המים אקווה קלאודיה Aqua Claudia

 
מוביל המים אקווה קלודיה  Aqua Claudia
לאורך רחוב  via Tuscolana   ברובע 14 Borgo
מעט מאוד נשאר ממוביל המים  Aqua Claudia , ומבחינה מעשית כלום ממוביל המים אקווה מרסיה  Aqua Marcia  שהיה מקטע במוביל המים.
מקורות המים,  למובילי המים של האזור  היו  SPES VETUS  לאזור TUSCOLANO , למעשה חלק גדול ממוביל המים פליקס אשר נבזזו ממנו אבנים במאה ה  16 ונשאר למרות הנזק , הוא הוקם לאחר שהוא מתפצל ממוביל המים של החומות   Aurelian s wall  ונמצא  במקביל למוביל המים  Aqua Claudia  בקטע הרחוב הנקרא היום  via del Mandrione   והעובר בין מעברי המים כרחוב סלול   , לאורך 300 מטר   וחוצה אותו בקטע הרחוב  via Casilina Vecchia , להמשך דרכו.
 
שני גשרי המים המעברים, של מוביל     Aqua Marcia  נעו בקווים מקבילים ישרים, מאוד קרובים אחד למשנהו, ובין שניהם נמתחה דרך שרות למעבר, דרך זאת שופצה ושוקמה .
 
כיום רחוב  via del Mandrione , נסלל על הדרך העתיקה, והיא מתחילה 500 מטר לפני גשרון מעבר   Porta Maggiore , ומחלקת את אזור  Casilino ואזור  Tuscolano . אבל חלק אחד מאגף את  הצד המערבי של מוביל המים  Aqua Felix  ונצמד אליו , הוא נבנה על שרידים של מעביר המים  Aqua Claudia , כאשר לצידו קו מודרני של רכבת ובקרבתו תחנת רכבת מטרו תת קרקעית, הצד הזה אינו מעניין במיוחד ומכוניות נוסעות בצורה איטית כי הדרך צרה, לאחר נסיעה של  300 מטר הדרך נפגשת עם רחוב  via del Mandrione  , כאן באופן הדרגתי רואים חלק מוצק ושמור של מוביל המים  Aqua Claudia  , לקראת המפגש עם מהמוביל   Aqua Felix . עד שהם הופכים למבנה קו אחד.ואז במפתיע יוצר המוביל   Aqua Felix  עקומה ופונה  וחוצה את הדרך הראשית  ונצמד לצידה השמאלי של הדרך, ולאחר 100 מטר נשאר ה מוביל  Aqua Claudia  לבדו לדרכו , רב עמודי התמיכה לתעלת המים הם עבים ומוצקים ורובם מהמאה השלישית ,ומעליהם התעלה הבנוייה מאבנים.  

 
 
 
בניית אתרים - שרקור