דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

רומא כיכר הספרדית והמזרקות Piazza Spagna

 

ממוקמת ברובע 4  הנקרא  Campo Marzio

שמה של הכיכר ניתן לה ממיקומה של שגרירות ספרד במקום במאה ה 17, ועדיין אוחזת ספרד במקום, בכיכר מדרגות  הנקראות באיטלקית Scalinata Monti ,על המדרגות נוהגים צעירים מרחבי העולם  להתמקם עליה בכל שעות היום והלילה,כיום מחמירה העירייה ואינה מאפשרת להתנחל על המדרגות ומטפלת קשות במשליכי הליכלוך, ממעלה המדרגות  ניתן לצפות על חלקים מרומא.

 

גרם המדרגות של הכיכר הוקם בשנים 1721-25   ,ומטרתם להוליך את הציילנים  מהכיכר  לכנסיית   Chiesa di Trinita  dei Monti , הם הוקמו בשילוב עיקול הגבעה והתמזגו במקום,כקו ישר וטרסות  לאחר מכן הוקמה המזרקה  אשר צורתה  סירה וכינויה    Barcaccia  נוצרה בידי  האומן ברניני,להנציח את ברית השלום עם מלך צרפת.

 

מזרקת    La Barcaccia

המזרקה ממוקמת במרכז הכיכר הספרדית למרגלות המדרגות, את המזרקה תכנן  Pietro Bernini  אביו של  Gian Lorenzo , ביצירתו זאת טוענים כי הוא הושפע מספינה הנוחתת על החוף, לאחר שנהר טיבר עלה על גדותיו בשנת 1598, הסירה אופיינית לסירות אשר הובילו יינות.

 

בכיכר ממוקם עמוד   Column of the Immacolata

העמוד  הוצב בשנת 1854 ,לכבוד הבתולה שנכנסה להריון מרוח הקודש,דבר שקודש בידי האפיפיור,העמוד עומד על בסיס סלע חצוב  ,אשר מעליו בקצהו העתיק של העמוד ממוקם פסל ברונזה של מריה,מתחתיה ישובים משה,דוד,ישעיהו הנביא ויחזקאל במקום נחות יותר .

 

שגרירות ספרד  The Spanish Embassy

הבנין עדיין משמש כשגרירות ספרד ברומא, חלקים פנימיים שלה בנה האמן ברניני תוספות  מעניינות,מהכניסה ניתן להבחין במזרקה יפה.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור