דף הבית   מפת אתר   צור קשר
 
 
 
 
 

דבלין הקדמה לעיר חלק שני

 

נהר הליפי מחלק את העיר במובן הפיזי , וכמובן במבנה המעמדי של תושבי העיר,במסלול זרימתו נחלקת העיר לחלק צפוני וחלק דרומי,כאשר חשיבותו של החלק הדרומי רב יותר הן מבחינה מעמדית,כלכלית ויוקרתית עולים על החלק הצפוני של העיר.

 

בעיר 24 אזורים כאשר החלוקה הגיאוגרפית ,נחלקת למספרים זוגיים בחלק הדרומי והמספרים שאינם זוגיים נמצאים בחלק הצפוני של העיר, מרכז העיר סובב סביב אזור דבלין  1 ודבלין   2 , הם גם מהווים את החלק התיירותי העיקרי והחשוב של העיר. 

 

גשרים רבים מחברים את הגדה הדרומית והצפונית של נהר הליפי, חלקם הגדול של הגשרים נושאי סיפורים ואגדות הקשורים לעיר. הגשרים נחלקים להולכי רגל,למעבר רכבים ובחלקם גשרים מעורבים,

סיורי תיירים נחלקים למספר נושאים : סיורים רגליים מודרכים בעיקר בדבלין 1 ו 2 באטרקציות, סיורים מודרכים באוטובוסים,אשר בחלק מהם ניתן לרדת לבקר באטרקציה או מוזיאון ולחזור מהקטע המופסק להמשך הסיור וחוזר חלילה, האטרקציות נחלקות בין 15-25 תלוי בחברה ובמיקומם של האטרקציות, בדך כלל יוצאים הסיורים מתחנת ההתחלה כל 10-20 דקות.

 

במהלך הנסיעה ייתן הנהג או המדריך הצמוד הסברים על הסביבה ,האטרקציות תוך השמת הדגש למוטיבים העיקריים באטרקציה או המוזיאון.

קיימים גם סיורים ייעודיים בנושאים שונים כמו סיורי וויקינגים הנערכים ברכבים אמפיביים אשר חוצים מעברי מים על פי מקומות שהייתם של הכובשים בעיר,

סיורם ליליים,נערכים בעיר בלילה גם כן באטרקציות אך לפעמים משולבים בחוויה של ערב מסורתי אירלנדי הכולל הופעות ואוכל.

סיורים ימיים בסירות וספינות לאורך מעלה נהר הליפי ,במפרץ דבלין ובמצוקים ומערות הפעורות בהם.


 
 
 
בניית אתרים - שרקור